Jump to content
Българският форум за музиканти

А нормално ли е?


vovcho

Recommended Posts

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:cheers: Ти мислиш, че аз се дера?!? :beer:

с бирите както казах всичко е ясно........

тва не съм го измислил аз

студеното влияе даже доста повече отколкото газираното

 

най-вече тембъра отива на кино

 

 

същото се получава като ходиш 30 мин на вън при-10градуса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

студеното влияе даже доста повече отколкото газираното

 

най-вече тембъра отива на кино

 

 

същото се получава като ходиш 30 мин на вън при-10градуса

Влияе как да не влияе! Най-много да ти се спаружи пи*ето и после да чакаш да подпикнеш за да си го намериш! :cheers:

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбира се!!! :P

 

@Topsun

Що се криеш? Покажи се да те гледаме! Няма нищо страшно! ;)

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато имаш налепчета по гърлото(често срещано явление) това ти помага да се сегментират и да се оформят на (исфиня'а'йте за думата)храчка и да я изкашляш.И гласът ти става кристален.А газираното пречи - да,но когато е кола,фанта и прочие химии.Бирата(истинската,а не тази с добавките за пенливост и прочие глупотевини) дори успокоява.Ти ми говориш за нежни простиващи гърленца,изложени на зимни виелици.Аз ти говоря за локално обезболяващо,при малко по-други случаи и при умора от продължително пеене.А и...Хм...На раздразнено(ожулено или ударено леко място) слагаш лед или поне го подлагаш под студена вода,за да не се образува хематом,нали?Това е същото.От много пеене се получава приток на повече кръв в гласовия апарат и дори се пукат и капиляри(както и при кашлца).Студеното "отдръпва" кръвта от там,и потиска зараждащите се пак там нервни дразнения подаващи сигнал до мозъка,който им връща команда "Кашляй!" или команда "Пресипни,за да се сети да спре да пее.".Толкова е просто - биология... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие нещо се вманиачихте :P не е ли при всеки различно?!?стига глупости :stop:

Колкото при китаристи на които са им замръзнали ръцете е различно

толкова и при пеенето!!! :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато имаш налепчета по гърлото(често срещано явление) това ти помага да се сегментират и да се оформят на (исфиня'а'йте за думата)храчка и да я изкашляш.И гласът ти става кристален.А газираното пречи - да,но когато е кола,фанта и прочие химии.Бирата(истинската,а не тази с добавките за пенливост и прочие глупотевини) дори успокоява.Ти ми говориш за нежни простиващи гърленца,изложени на зимни виелици.Аз ти говоря за локално обезболяващо,при малко по-други случаи и при умора от продължително пеене.А и...Хм...На раздразнено(ожулено или ударено леко място) слагаш лед или поне го подлагаш под студена вода,за да не се образува хематом,нали?Това е същото.От много пеене се получава приток на повече кръв в гласовия апарат и дори се пукат и капиляри(както и при кашлца).Студеното "отдръпва" кръвта от там,и потиска зараждащите се пак там нервни дразнения подаващи сигнал до мозъка,който им връща команда "Кашляй!" или команда "Пресипни,за да се сети да спре да пее.".Толкова е просто - биология... :P

Да просто си е от всякъде като видиш устройството на гласовите гънки и механизма на фониране!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.