Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни


visocki

Recommended Posts

Ето днес се здобих с една Кремонка.Но има нужда от смяна на струни да ми кажете какви да взема и цената каква е горе долу и има ли някакви особености при смяната им ?Ето и малко снимки на Кремонката.

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=872255

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=872257

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=872258

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=872261

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=872263

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=872265

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=872267

 

Забравих да спомена че държа китарата обратно свиря с лявата ръка и трябва да наредя обратно струните.Това не пречи нали и последно става ли тази китарка за напълно начинаещ ???Или е пълно дървоИ наистина последно нали струните се броят от долу нагоре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз докато свирех на акустична китара от начало си бях купил едни наелонови струни Фендер за 11 лева от Технополис - Шумен и останах много доволен. Като за начинаещ са идялни лесно се натискат, не режат пръстите като металните и все пак вадят по мек звук. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен! Китарата ти не става за найлонови струни, тя е направена за метални, затова съдя по струнника ти, който е метален и би късал често найлоновите струни, както и по металните и ключове. Освен това не виждам как би закрепил найлонови струни на тази китара, защото обикновено струните се завързват за дървеното мостче, а случая това е невъзможно. И още нещо: Ако сложиш найлонови струни на китара за метални струни, звукът става по-тих и китарата губи много от възможностите си. Ако искаш да свириш на тази китара си вземи метални струни за акустична китара, струват по 10-11лв, а има и български за 6 лв. Аз ти препоръчвам да си намериш класическа китара (с пласмасови цилиндри на ключовете, найлонови струни, дървено мостче) и да се учиш на нея. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мен ми се срува,че човека си иска точно железни стурни. А това с найлоновите не е толкова задължително, аз лично си почнах с железни и си отидах с тях.По-късно ми попадна китара са найлонови струни, сложих й, но не ми допадна <_< Въпрос на вкус.

А за цена, едно време във варненския Фактор ми взеха 11 лева за Ърни бол, а в Шумен продават Фендер за 11 лева също.

 

Четете новините! ;)

За няк'во ново правило пише!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да свиря с железни струни :blink:Разбрах сега да ми препоръчате марка накаква разбрах че не са много скъпи само да са добри:blink:И още нещо някой ако може да ми обясни разликата между акустична каквато е Кремоната и Класическа.Аз винаги съм си мислил че са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За струни аз лично бих ти препоръчал Ernie Ball и оттам вече в зависимост на стила който искаш да свириш 9-10 или в краен случай чак 11-ка или по-дебели... А колкото до разликата между класическа и акустична и двете са акустични наистина, но чини ми се класиката да е по-малка... Останал съм с впечатлението че класическите са по-често с прав гриф и найлонови струни, а стандартйния уестърн е с метални, а грифа все по-често забелязвам да е объл. Аз лично съм се учил на Кремона-Иглика, която е уестърн и да ти кажа предпочитам я защото вади по-ясен и отчетлив звук от класическа (сравнявал съм с един стагг) особено ако свириш fingerpicking... Вече е въпрос на избор и на жертва дали ти пука какво ще стане с пръстите ти :blink:

 

Ае успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз имам същата. Преди месец и сложих ямаха 14ки. Свири си добре, въпреки че ми е малко зор, щото на електрическата съм с 8ци :greenball: Бързо потъмняха обаче. Даже много бързо. Иначе 10 лева струват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то за такава китара не може да става въпрос на какви струни искаш да свириш, а какви могат да се сложат, щото има разлика между грифовете на китари за метални струни и такива за найлонови.

 

Ефекта от несъобразяването с този факт води до китара, която е невъзможно да бъде настроена.

 

За повече инфо цък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колкото до разликата между класическа и акустична и двете са акустични наистина, но чини ми се класиката да е по-малка... Останал съм с впечатлението че класическите са по-често с прав гриф и найлонови струни, а стандартйния уестърн е с метални, а грифа все по-често забелязвам да е объл. Аз лично съм се учил на Кремона-Иглика, която е уестърн и да ти кажа предпочитам я защото вади по-ясен и отчетлив звук от класическа (сравнявал съм с един стагг) особено ако свириш fingerpicking... Вече е въпрос на избор и на жертва дали ти пука какво ще стане с пръстите ти ;)

 

Ае успех[/color][/i]

класическата китара има по- мек и пo-топъл звук от китарата с метални струни. тя задължително е с найлонови струни, с широк плосък гриф и е много подходяща за начинаещи бъдещи китаристи. оносно това че звука и не може да се сравнява с уестърн-китарата, този стаг който си пробвал сигурно е от порядъка на 150-200 лв. една хубава(за начално ниво) класическа китара е поне два пъти по-скъпа. струните на класическата китара по-бързо губят леко металния си оттенък в звука и за да звучи хубаво, те трябва да се сменят доста по-често... но всичко е въпрос на вкус...и принципи <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и купих 10ки марката е D'Addario били американски.8 лева струват .Малко кофти че старите са по тънки изглежда са били 9ки и ся малко по кофти влизат тия дебелите.Исакм дапопитам колко номера има струни за този вид китари от колко почват 8-9-10?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колкото до разликата между класическа и акустична и двете са акустични наистина, но чини ми се класиката да е по-малка... Останал съм с впечатлението че класическите са по-често с прав гриф и найлонови струни, а стандартйния уестърн е с метални, а грифа все по-често забелязвам да е объл. Аз лично съм се учил на Кремона-Иглика, която е уестърн и да ти кажа предпочитам я защото вади по-ясен и отчетлив звук от класическа (сравнявал съм с един стагг) особено ако свириш fingerpicking... Вече е въпрос на избор и на жертва дали ти пука какво ще стане с пръстите ти ;)

 

Ае успех[/color][/i]

класическата китара има по- мек и пo-топъл звук от китарата с метални струни. тя задължително е с найлонови струни, с широк плосък гриф и е много подходяща за начинаещи бъдещи китаристи. оносно това че звука и не може да се сравнява с уестърн-китарата, този стаг който си пробвал сигурно е от порядъка на 150-200 лв. една хубава(за начално ниво) класическа китара е поне два пъти по-скъпа. струните на класическата китара по-бързо губят леко металния си оттенък в звука и за да звучи хубаво, те трябва да се сменят доста по-често... но всичко е въпрос на вкус...и принципи ;)

Искаш да ми кажеш че разликата е само в големината на корпуса и съответно в струните? А грифа? На уестърните все по-често виждам че са облогрифни, докато класическа с объл не съм виждал ;)

 

Ми човек се учи докат' е жив...

 

Мерси за инфото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можете ли да ми кажете някое магазинче електронно естествено за китари струни и тн.Българско ако може да е .И също така разбрах че имала някаква програма дето ти свири акордите но не я намерих .Имало и друга дето вкарваш песен и тя ди вади всички акорди и ноти;) има ли такова нещо или сам :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.