Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на адаптери гибсън, съвет


viktor.velikov

Recommended Posts

Привет! Имам китара Epiphone Les paul Special II, на която искам да сменя адаптерите. Целта ми е да звучи по-блусарко и да става за рок, тежък рок (не металургия:) ).

Харесал съм тези две обяви:

http://bazar.muzikant.org/auction_details.php?auction_search=1&auction_id=113575&option=basic_search&basic_search=gibson&form_basic_search=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8&keywords_search=gibson&limit=10&item_type=all

 

 

http://bazar.muzikant.org/auction_details.php?auction_search=1&auction_id=113696&option=basic_search&basic_search=gibson&form_basic_search=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8&keywords_search=gibson&limit=10&item_type=all

 

 

1.Добри ли са адаптерите които съм посочил?

2.Как мога при получаване на пратката да разбера, че не са ме метнали?

3.Струва ли си да слагам толкова скъпи адаптери на китара за 300 кинта, въпреки , че изработката и е добра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би следвало да са далеч по-добри от сток адаптерите на китарата ти, следователно си заслужава да ги смениш, при определени условия. А те са - да не очакваш чудеса. Колкото зависи от адаптрите, толкова зависи и към какво включваш китарата. Ако свириш на Fender 15r с SD1 - не си заслужава.

От друга страна - тези адаптри можеш да ги използваш и в последствие, а по-качествена китара.

 

А в тоя ред на мисли (редовния съвет), като гледам цената на гибсънските - с малко мъки можеш да попаднеш на по-читава китара от базара. (Е, вярно, няма да е с гибсън адаптри, ама все пак.)

 

За притесненията ти - първо проучи какво трябва да представлява адаптера. (визуално, плюс маркировки, серийни номера, дати, държави и тн. Можеш да се уговориш с продавача да ги погледнеш, преди да ги платиш).

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Epiphone Les paul Special II, не е никак лоша китара за парите си. Адаптерите, отговарят на качеството и.

Имал съм таква. И знам за какво иде реч. Като инвестиция 280/300 лева за адаптери не са оправдани за Special II.

(ако много държиш, да ти продам все пак едни:))

 

Сега съм Epiphone Les paul Custom и съм сложил Gibson пикъп-и.

Е, това е оправдана инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мога при получаване на пратката да разбера, че не са ме метнали?
Има щампа Gibson USA на гърба и масата на кабела е метална оплетка .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това малко кубе и процесорен звук, ако дадеш 300 лева, няма да усетиш кой знае каква разлика.

Не се набутвай.

Събирай за по-висок клас китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.