Jump to content
Българският форум за музиканти

Intelligent Pitch Shifter


maringtr

Recommended Posts

Ще си позволя да кажа, че на евтините процесори пич шифтъра обикновено (не винаги) не работи като хората - или не си хваща тона и играе нагоре надолу, докато не измлатиш като абдал по китарата, или просто е сложен преди драйва в ефект чейна, което го прави абсолютно безмислен (от което например страдам аз).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се интересуваш от зума 509 - които се води модулейшън процесор

тоест има всички модулационни ефекти

вкл и интелигентен пш

този на който го продадох - гледам че е пуснал обява в позванете

предполагам ще е някъде около 100 лв

вземи му телефонна от там или пиши на пм да ти го дам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кажи с какво точно страдаш ти <_<

За да знае човека да не си взима.

Ами страдам от DigiTech GNX 1 и доколкото знам на цялата серия тоя проблем с пич шифтъра е присъщ. Явно проблема идва оттам, че според хората от DigiTech Whammy-то звучи по-добре, когато е преди драйва, обаче защо са сложили пич шифтъра на едно място с уомито...е*али му мамата?!? - Резултата от това нещо е, че като свири човек с тоя пич шифтър, интервалите звучат, все едно си свириш втория тон заедно с пъврия на китарата и двата се кривят заедно от драйва и в никакъв случай не звучи като да свирят две китари, както пише в документацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Wow вие сте се изписали :wow:

 

Само да кажа, обикновения pitch shifter, според мен не е чисто whammy, както каза musicman, защото все пак може модулирания сигнал може да се смесва с нормалния сигнал и просто става хармонизиране по даден интервал, което така или иначе не съм видял да е много приложимо някъде, но както и да е... А пък относно Boss-а сигурен съм, че в ebay може да изпадне и по-евтин, но май няма много смисъл да си взимам, защото както някой спомена на живо надали ще перкам хармонайзнати сола...

 

@Тony абе какъв е този Zoom 509, виждал съм 504, 505, 506, ама 509..?? И закакво не са сложили един интелигентен pitch във 707-мицата!!! Дай ми повече инфо за 509 моля те.

 

@iBobz и аз съм забелязал нещо такова при Digitech-овете :)

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
@iBobz и аз съм забелязал нещо такова при Digitech-овете :)

Имах предвид конкретно GNX серията. Знам че на други модели (по-старите) си им е ок пича и това е една от причините да си взема DigiTech обаче малко зе да ме фаща яд. Верно че всичките му други анджакламички са супер, ама за пич шифтъра нооо ме е яд.

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

509 modulation processor

на външен вид е като 505

те са цяла серия

503 - амп симулатор

504 - акустичен

505 -ясен

506 - за бас

507 - ревьрби

508 - дилеи

509 - всички модулационни ефекти

510 - гитар дражьр - яки драйвове

 

като в 509 е наблегнато на модулационите ефекти и качеството им е по добре от това на тези в 505 - ефектите звучат добре

не е тру байпас

но за цена 100 -120 лв е екстра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Темата е малко стара, но все пак да не пускам ново - някой да знае нещо за BOSS PS2 Digital Delay + Pitch-Shifter? Интелигентен шифтър като PS-5 ли е или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е малко стара, но все пак да не пускам ново - някой да знае нещо за BOSS PS2 Digital Delay + Pitch-Shifter? Интелигентен шифтър като PS-5 ли е или не?

PS-3 не е интелигентен пич-шифтър, но има дилей и може с външен експрешън педал да стане и уами, но вече не се произвежда.

А пък PS-5 е наблъскано с ефекти и преставлява някъкъв опит на BOSS да копират Уамито на Диджитек, само че с интелигентен пич-шифтър, което според ревюта които съм чел за него, само влошава качеството му.

Според многото мнения което съм чел в нета, един от най-добрите

пич-шифтери в педал-формат е BOSS HR-2 Harmonist, който не се произвежда от 1999 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.