Jump to content
Българският форум за музиканти

Sq Bullet Strat?


Recommended Posts

Здравейте. Днес си купих първата ми ел. китара SQ Bullet Strat. Тя е лиценз на Фендер. Има 2 капачета от задната страна. Интересуваме какво има под лъскавото капаче(със знак - не изхвърляи в боклука)? Това ме навежда на мисълта че може да има батерия под капачето. Дали е така? Ако има батерия под капачето това означва ли че китарата има предусилвател? :lol:

Благодаря. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не пружините на тремолото са под другата капачка. ама тая е с големи болтове и ме е страх да я развия. намира се точно под самия гриф.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ако говориш за оная голямата бялата под струните това е пик-гарда.не го развивай,защото под него и издълбано и там са адаптерите.

п.с.а ако говориш за оная лъскавата точно зад грифа там би трябвало да пише фендер или скуаер мисля че.под нея май няма нищо ама не я развивай

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази пластина (една метална,с 4 болта) е част от сглобката м/у грифа и тялото. Не е добра идея да я развиваш. Пък и как си помисли,че в китара за по-малко от 300 лв. може да има предусилвател (т.е. да е активна) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има 4 капака

 

1 - пикгард - той е на лицевата страна на талпата - на него са монтирани адаптерите

 

2 - капак на пружините на тремолото - там не пипай, иначе ще пускаш тема 'осрах положението'

 

3 - капак на потенциометрите - и там не пипай ако няма нужда

 

4 - металната пластина, на която пише Скуаер - тя държи грифа към тялото - и там не барай :lol:

 

абе общо взето - не развивай където не ти е работа - дори и от любопитство :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един нов въпрос. Значи това ключе което сменя адаптерите има 5 степени. :greenball: А аз имам само 3 единични адаптера. :D Та ако някой ми обяни на кое положение кой адаптер отговаря аз го признавам. :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако вървим отдолу нагоре, положенията са следните:

1.Bridge-адаптер;

2.Хваща и bridge-a, и средния;

3.Среден адаптер;

4.Хваща и средния, и neck-a;

5.Само neck-a;

Разликите в звученето предполагам ще ги усетиш. Тук е мястото да ти кажа и за двата tone потенциометъра(извини ме, ако това го знаеш). Долния контролира средния адаптер, а горния - neck-адаптера.

Редактирано от metalmaniak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има предвид, че те са три адаптера 1 среден, 1 дон грифа - нек и 1 до мостчето където се опъват струните - бридж. В зависимост от позицията са включени отделни комбинации с тези адаптери.

 

 

П.С. И мойта китара е с 3 адаптера, но има 4 положения как мога да разбера кои адаптери ми хваща всяко положение?

 

П.П.С. Каква е разликата когато адаптерите са двойни?

Редактирано от zigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимаш една отверка или нещо метално и почукваш на адаптерите, когато даден адаптер работи през колоните ще чуеш ясно и силно това почукване

и така сменяш положението на ключето и си проверяваш как кой адаптер работи :greenball:

 

при двойните адаптери звука е по-плътен и няма толкова шумове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах това с почукването ама нищо не става. май не правя почукването както трябва. :blink:

Ми усили звука и чукай по металните пръчки на адаптерите

Получава се. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.