Jump to content
Българският форум за музиканти

Orange Dark Terror с импулси


Yves

Recommended Posts

Redwirez имат фрий версия и ползвах импулсите им преди да открия God's Cab :greenangel:

Пробвах скоро една 30 ватова глава на Orange и останах много очарован от гейн канала, а и чистия ми хареса. Та това малко твое зверче си звучи като големите му братя... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Redwirez имат фрий версия и ползвах импулсите им преди да открия God's Cab :greenangel:

Пробвах скоро една 30 ватова глава на Orange и останах много очарован от гейн канала, а и чистия ми хареса. Та това малко твое зверче си звучи като големите му братя... :)

 

Да, сега видях, ама то тва дето е фрий май е само един Маршалски кабинет...както и да е де, заинтересува ме с Божия кабинет, ще го пробвам при първа възможност :)

 

Да, драйва на Ориндж е много здрав, пак е британски тип, но доста повече ми харесва от Маршал. Затова и се прежалих да дам толкова пари за тостера :D Малко са солени тия ампчета...

 

DT е с предусилвател като на Orange Thunder, в който пък се влюбих покрай китариста на Сигнал. Новия Jim Root Terror пък е с преамп от Rockerberb, така че наистина малките си звучат като големите и има причина :P

 

 

 

И аз ползвам IR основно. То даже и Гитар риг 5 май е с IR. Имаше няква тема във форума на NI, където някакъв тип беше правил сравнения 1:1 с IR и кабинетите на ГР5.

 

За чистия тон - в последната една година, това, което ползвам, като чист тон, е звънлив, наситен с повече дилей/ривърб и яко хорус. Нещо ала-80s балади. За това и казах, че е малко сух, предвид изкривените ми вече разбирания, за напомпан, компресиран и омазан с ефекти тон.

 

С ква китара си записвал, бтв? Да не е оня Корт с EMG? Звучи стегнато.

 

А, ако това си имал предвид под сух - да. С хорус така щеше да се омаже, че щеше да се компрометира цялата идея :)

 

Има

, на който много се кефя напоследък...та той е някъв луд фен на китайските имитации на китари и половината му са такива. Та той прави някакви демота с Overloud TH, обаче с толкова много ревърб и дилей, че всичките китари от китайски копия, през оригинални липови Ibanez до махагонови Гибсън къстъм звучат по абсолютно един и същ начин :D

 

Радвам се, че ти звучи стегнато, щото е записвано с Gibson Studio faded и оригиналните burstbucker-и и те винаги са ми звучали разпуснато :D Явно ми е промито ухото около EMG-тата. Звучи доста различно с различните адаптери, освен всичко друго и заради нивата на гейн. С EMG го държа на 12 часа, с бърстбъкърите се налага да е около 3 часа, което променя характера.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ме убият с камъни, че съм сравнил Гибсън с Корт и то с ЕМГ. Падна ми яко рейтинга...:D

 

И аз от доста време си мисля за бюджетна въшка с DIY кабинет, ама нещо се замислям дали си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък ако си мислиш, че тия дето могат да ги различат във форума са повече от 1-2%.... :D

 

Най-лошото нещо на въшките е, че не са бюджетни....струват си почти колкото голям амп....но за бедруум музиканти чат-пат ходещи на репетиции и свирещи в малък клуб според мен е оптималното решение :)

 

За DIY кабинета няма кво да мислиш, хвърляй се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомена, че имаш възможност да направиш и записи с кабинет. Когато имаш време ще го направиш ли? Интересно ми е да чуя :)

 

Иначе семпълът с импулсите... да кажем, че никак не е моят тип :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не знам защо мислиш, че като е записано по различен начин ще има коренна промяна в звученето. Просто може усилвателят да не е твоя тип. Импулсите не са мръсна дума, макар че може би някои пуритани така смятат :D Това си е просто едно EQ, което вместо от говорителя се "упражнява" по софтуерен път....

 

P.S. Пробвах с микрофон да запиша 1-2 пъти но не докарах задоволителен за мен резултат. Днес ще пробвам пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да запиша нещо с добър /според мен/ звук, този път има и с по-ниско настроена китара с EMG....извинявам се за свиренето :)

 

Този път дръпнах микрофона на 3-4 см от грилклота /то при мен е метална решетка, но да кажем грилклот :D / и стана по-добре, явно това ми е била грешката.

 

 

Orange DT/ EV Co4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това вече е съвсем друга бира :) Не знам дали е мой тип усилвател, тъй като не съм свирил с него, но като слушам тук-там, определено е интересна играчка. Иначе аз съм фен на всякакви технологии, стига крайният резултат да ми харесва (леле, как звучи това :D ), просто моят подход е различен, което не значи по-добър. По-скоро си мисля, че като всяко нещо, особено свързано с дигитална обработка, иска много цъкане, ръчкане, връткане, нагласяне и тъй нататък, за да има добър резултат. Това е една от причините да съм вдигнал ръце от софтуерните благинки, просто не ми се отдава, за разлика от други, които пък вадят брутален звук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да цъкането е неприятно, но така или иначе, за да го запиша тоя семпъл с микрофон пак си играх да цъкам из DAW-а....сега 5 клика повече или по-малко заради импулсите...бял кахър :D

 

Да, звучат различно двата семпъла, но това е, защото методите са коренно различни и не съм се старал да ги направя 1:1. Иначе съм сигурен, че е възможно, просто трябват повечко проби...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления към Yves за експериментите. За мен с микрофон си е най- натуралния и истински звук.

Ориндж-а ти си звучи много подобно на моя, но с мнооого повече гейн. Супер е!

 

Icarus - мисля, че ако ще се заглеждаш по Ориндж по-подходящ за теб ще е Tiny Terror модела. Имам го от 3 години и според мен това е всичко от което има нужда един блус - рок - хард рок китарист с ..... винтидж вкусове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мхм, съгласен съм за Tiny Terror-а, той е готино ампче. Аз по-скоро по Rockverb се зазяпвах, но малко нанагорнище ми идва за моят бюджет :) Но определено са корави машини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Определено с микрофон си е друго....Импулсите хич не са моята бира.Ампчето е много готино :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.