Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Les Paul Studio 60's Trubute


Jaden

Recommended Posts

Хвърлил съм око наскоро на тази китара - Gibson Les Paul Studio 60's Tribute Worn Gold Top

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-USA/Les-Paul-Studio-60s-Tribute.aspx

 

Искам да попитам някой ползвал ли е подобна, чувал ли е някакви отзиви за нея, изобщо нещо, каквото и да е, тъй като изглежда, че е трудна за намиране и ще ми коства доста главоболие за да я докарам до България ? Искам да знам, дали ще си заслужава ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми беше трудна за намиране.

 

http://rockshock.eu/...emid=53&lang=bg

 

Щом са докарали дотук бройка и е в сайта, не пречи да докарат и голдтопа. Дали си стува - отиваш в магазина, пипаш и сам си решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...търсих в този сайт, но явно нещо съм пропуснал. А интересното ми е каква е разликата между Worn Gold Top и само Gold Top ? Защо разликата в цената е толкова голяма ?

Редактирано от Jaden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква разлика в цена? Това на сайта на Гибсън е по ценова листа, в магазините е поне 30% надолу.

Цената в БГ си е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш и тук:

http://www.mmg-music.com/

Не са твоя цвят и не са нови, но са на много добри цени. Още повече, че можеш да ги пипнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Нови са,почти,звучат чудесно като всеки Гибсън,

Аз като фен на марката може и да подвеждам,

Как да е,60-те е с по-тънък гриф и трябва да се пипне дали ще е удобен на свирещия,аз съм си фен на 50-тарската дръжка от мотика,както им казват ,всичко е според ръката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ммg music в Банкя има - сайта е посочен по-горе - мисля че има даже точно такава (или със съвсем подобен финиш) за 1100 лева. Виж сайта на ммg music-там са показани всичките. Китарата е нова на практика - изглеждат почти неползвани тия Гибсъни там - има още един два Гибсъна, епифони и т.н.

Много е готина китарката, макар да е бюджетен вариант на Гибсън - красива е, удобна, много приятна на пипане и за свирене. Лека е, с кухини вътре - добър резонанс, дори на сухо.

Звук Гибсън - кво да говорим - типичния за Р90 адаптерите винтидж звук. Ле-е-ко шумни - все пак са сингли тия адаптери - но се търпи... в името на типичното за синглите специфично звучене, ако го искаш и търсиш.

 

Много много се колебах дали да не скоча в една такава - но в крайна сметка скочих в един Ибанец от 1978г., Лес Пол тип - много истински и много много страхотен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, погледнах, оказа се, че няма Голд топ там - имаше преди, само че с Burstbuckers - сега има WORN HERITAGE CHERRY и WORN HONEY BURST с Р90 адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.