Jump to content
Българският форум за музиканти

Понякога, и един акорд стига.


Recommended Posts

От коментара му личи висока интелигентност, пращене от знания, и висок стил на изказване.

И още нещо, личи, че е чукча - защото само пише, без да чете...

 

ПП. Защо си му скрил адреса? Нека се запознаем с цялото творчество.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката не е на моето радио, и това ясно е написано :)

Дървената част беше заминала след години седене в мазе и буквално се разпадаше.

По електрониката не се наемам да коментирам, но радиото реално не работеше.

Търговският вид на снимките е плод на неколкократно почистване и измиване на всички компоненти.

Любопитна ми е реакцията на Парният Валяк по отношение на захранването... :)

 

Хора и мнения всякакви.

Ако твоя приятел е чак такъв маниак, имам още едно такова, непипнато. Да ми направи добра оферта

и да го спасява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, страхотно, уникално комунистическо радио от .......1963 година ?????

Пак добре че не е от 80/та, май до тогава са упорствали с тези технологии :P

От ..........'зората' на лампите, супер 'антика'....

С уникална кутия от талашит.

Верно че са ги фурнировали с естествен фурнир и са ги лакирали/полирали до блясък, не пластмасови ламинати като сега.

Но това на снимката като го гледам, даже е зле лакирано в сравнение с други представители от периода.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо, пак да повторя, първите две снимки от поста не са мои. Взети са от интернет, за илюстрация. Коректно съм го отбелязъл!

Истинското радио изглеждаше зле... нито имах желание, нито време да го снимам.

А колегата маниак, да се логне при нас че да стане интересна темата :)

 

Валяк, моля посъветвай кога се очаква да ми изпуши ламБата?

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онче, бонче ... лампата ще изпуши поне стек цигари...

А, бе и тук ли се промушиха "интернет специалистите"?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, с най-добри чувства към сродните форуми. И ние така ще реагираме вероятно ако видим тема за стара кремона превърната в ефектен абажур :)

Мир !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето реакцията на един приятел, запален радиоманяк. :D

527243_3446226915178_49320378_n.jpg

^ Пълни глупости са това, действително някои подобни артикули имат стойност но не и Акорда!

 

По темата, относно автора и:

Евала човече мноооого яко е станало :godbless: , звучи добре и изглежда добре. Евала за труда търпението и ентусиазма. Ако искаш, можеш и имаш мерак мога да ти подаря една платка за MXR Distortion +, която да вградиш вътре и да му направиш нещо като мръсен канал, ще стане хептен винтидж саунд.

Просто, като предложение от мен!

Ето и нещо интересно: http://forum.muzikant.org/topic/109520-eaiiiai-dhaaeei-aeidhae-101/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ли е реалната цена на такъв Акорд ? Ми от 2-3 месеца се мъчих да продам едно такова радио в три други форума за такава техника / , като цената след пазарене падна на 20 лв. и пак не го взеха ...Какъв е смисъла от подобни изцепки на измислени радиофили -не знам - не го продадох защото , щеше да е по малко от парите за които го взех на времето . В крайна сметка го разглобих на части ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да наливам масло в огъня, но темата така или иначе го изби на офтопик:

 

Всеки уважаващ себе си радиофил следва да е запознат с марката радиоапарати БРАЛТ. Който не е, да чете.

Първите насоки и помощ по концепцията за "разкостването" на Акорда ми даде именно наследника на марката.

Не забелязах да се натъжи особено от преждевременната смърт на соцапарата.

А това е човек, който още сънува схеми и лампи и говори с детски ентусиазъм за стари радиа...

 

В неговия офис, зад гърба му, има два БРАЛТ-а от (предполагам) трийсетте години на миналия век, правени от баща му,

тогава той е бил чирак в работилницата.

Тях не бих ги пипнал с пръст :)

А за Акорда... лека му пръст :) така ми харесва повече.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умряла работа тези бг и руски радиа. Сега се опитвам да продам една глупост на база радио концертино, правен-недоправен усилвател за китара със SE лампово стъпалце, но се замислям дали да не го подаря на някой, който му се прави маломощен домашен усилвател.

Единственото ценно нещо на тези неща са трафовете, и то изходните, въпреки че са по-скоро посредствени, но стават. Иначе от аудиофилския форум ще кихнеш определена сума за чифт такива (по един не продават)

А пък такива маломощни за крайно стъпало с една лампа (SIngle End) няма откъде да купиш.

Tака че, приложението е перфектно :

- да вземеш само изходния траф, евентуално и захранващия, въпреки че може да се ползва по-лек и компактен, за препоръчване изобщо да не ползваш оригиналната схема и да направиш някаква китарна схема и всичко останало да го ХВЪРЛИШ :)

п.п. талашитените плоскости са добре - нещо стелажче в мазето, да подпреш нещо, материал пак :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.