Jump to content
Българският форум за музиканти

Доволни ли сте от Esp/ltd китарата си


Recommended Posts

Здравейте

Знам че някой от вас тук във форума са притежатели на ESP или LTD китара,та ми се преиска да ви попитам дали сте доволни от тях по всички параграфи?

Дали си струват всички трудности по закупуването?

Ще се радвам да се отзовете.

Поздрави :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам ЕСП, но съм чувал че са доста целенасочени китари...не са примерно като ибанез-а , който може да се ползва в 90% от стиловете

 

 

 

ПП Не ме разпвайте ако не съм прав ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имам LTD M200FM и съм доволен от него. Китарата е много добра изработка, neck-thru body, EMG pickups, флойда е лицензно лайно (както всички останали китари горе-долу на същата цена), но го смених с оригинален и сега всичко е супер, след някой друг месец ще си взема и някой по-добър модел пикъпи на EMG и повече няма да я пипам тая китара.

Между другото имам и Ibanez и не ме кефи особено в сравнение с ESP-то.

 

П.П. Оригиналните адаптри на Ibanez-а определено са по-гадни от този модел на EMG, които слагат на Ltd-то.

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Освен, че му смених тремолото с оригинален floyd rose, друго не съм му пипал. Ibanez-а обаче си стои с шлякания лицензен флойд... :no:

 

Ако трябва да сравнявам двете китари без никакви подобрения, Ltd-то е по-добрия вариант.

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам ЕСП, но съм чувал че са доста целенасочени китари...не са примерно като ибанез-а , който може да се ползва в 90% от стиловете

 

 

 

ПП Не ме разпвайте ако не съм прав :D:D

мда поне си прав за тва че ибанеца си е харен за всякаква музика ;)

 

а ЕСП и ЛТД тук не съм чувал да се продават, но като цяло не са нито лоши, нито евтини китари :no: Чесно казано е малко тъпо да искаш еди каква си китара само защото някой я ползва. Предполагам че конкретния случай е такъв. Китарата не прави музиката - китариста я прави :no: А това кой каква китара ползва изобщо не зависи от качествата на инструментите - всичко е реклама :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойта на подписа ми за нищо не си я давам. Супер удобна ми е и съм изключително доволен от нея. Според мен за парите си са супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси че ми дадохте някъкъв съвет.

Аз лично съм се спрял на модела LTD KH-202 на Kirk Hammett. Многа се зарибявам по по-твърдата от твърдата музичка и мисля че ESP/LTD китарите са идеални за този стил.

Малко проблемно ми е закупуването на китарата защото нямат представител за България.

Икато за последно искам да ви питам за мнението ви за китарата на която съм се спрял.

Поздрави

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко изписано е малко глупаво.Явно не сте ме разбрали правилно-китарата не е само за metallica, а и за много по - твърдички групи.Пределно ясно ми е че metallica не са много тежки.

А от това което се е иаписало не можах да разбера одговора на моя въпрос:Какво ви е мнението за китарата на която съм се спрял? и Как тези от вас които вече имат ESP или LTD са се сдобили с него?

Поздрави :(:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има поне 5 теми по въпроса, порови малко и ще разбереш как стои въпроса с внасянето..иначе предпочитам евтино ЛТД пред евтин Ибанец. Имам такова серия Н-207 и е направо убиец за тия пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESP - има ги в Германия , Австрия , eBay , но не и в България .

Изработка - по-добра от евтините Ibanez , както вече се каза ...

Хардуер - Ем същия като на Ibanez :)

Електроника - трябва да се сменя :D

Гриф - дори само заради него си заслужава ...

 

ESP ... Аз си знам защо :godbless:

 

Предполагам съм дал конкретен отговор на въпроса ти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.