Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофония


Recommended Posts

Имам особен проблем с кофти микрофония и при двете си китари. Проблемът е само при Гитар риг, който ползвам за упражнения в нас.

При по-високи нива на гейн, когато намаля волюм и тон потенциометрите до край започва да пищи.

Пробван с два лампови усилвателя - няма проблеми.

След това пробвах две китари към лаптопа - няма микрофонии.

 

Свикнал съм когато не свиря да намалям китарата и е много неприятно.

 

За протокола - китарите са h-h и s-s-s. Проблема го има на всички позиции. Тествал съм в различни помещения, с разл. Ел. инст. - при моите има проблем, при другите не.

 

Дали са кофти компоненти или кофти изпълнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробван с два лампови усилвателя - няма проблеми.

пробвах две китари към лаптопа - няма микрофонии.

 

Съдейки по това което пишеш, бих заложил на кофти софтуер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се изразил правилно. С моите китари и рига, при намаляне на потовете има микрофонии. С други две китари, пак в рига на лаптопа ми - няма.

Моите са Ибанез РГ и Скуаер, а др. Теле хайуей уан и Лес Пол студио.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво, все пак се разбира под "микрофонИ"?

Като се потропа по китарата или адаптерите се чува като микрофон, по който се тропа; или пищи при намалени потенциометри?

При каква комбинация става товва - влияе ли се от единия или другия потенциометър или само когато и двата са намелени едновременно?

Има ли по време на "микрофоненето" активни звукови излъчватели или не?

Кабелите проверени ли са?

Да не би да е брум тази микрофония?

Има вариант за несъгласуване със звуковата карта, поради проблем със окабеляването на китарите.

 

Изобщо стана като на женския пазар - много приказки, файда няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валяк, пуснах темата , очаквайки критика от твоя страна...

Не съм технически грамотен в тази дисциплина. Както предполагам не си поставяш сам диагнозите... Не сме перфектни.

 

Под микрофония имам предвид - силен, постоянен пищящ сигнал, който не се влияе от това дали докосвам струните или тремолото.

Няма значение кой потенциометър завъртя до крайно положение.

Колкото до кабела - имам два. Същата работа - при моите китари има микрофония , при другите не. Условията са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моите китари и рига, при намаляне на потовете има микрофонии.

 

Ами не ги намалявай докрай. :)

Звучи, като шега, но същия проблем имах и аз, само че с по-нехаресваната програма Revalver.

Пищеше само при намален волум потенциометър.

Между другото софтуерния компресор много допринася за това явление.

Може донякъде да го отстраниш, като балансираш виртуалните входно/изходни потенциометри на софтуерния си чейн. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е комбинация от китарите и звуковата карта.

Първо може да се опита със смяна на картата.

Второ, може да се прегледа от специалист най-напред китарата, а после комбинацията китара-звукова карта.

Най евтиното решение е, за проба да се смени картата, защото ще е с най-малко или никакво финансово натоварване, докато другия вариант няма да е безплатен. При това не е ясно колко би излязъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не бива да се пропуска и лоша работа на драйверите и използваната програма, с конкретната карта.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Машината е лаптоп и смяната на картата ще е неудобна... По-скоро явно ще трябва външен интерфейс.

 

Благодаря все пак за отговорите.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой вход на аудиокартата използваш за китарата - линейния или микрофонния?Нали работиш с ASIO патъкламите?

Предполагам знаеш, че по-бюджетните карти при инсталация изкуствено повдигат с доста % децибелите на сигнала в микрофонния вход, което се отменя лесно.

Ако, като повечето хора обаче предпочиташ за целта линейния вход пред микрофонния, е хубаво между него и китарата да се ползва допълнително устройство, та било то и пасивно.

Аз бих увеличил входа и намалил изхода, но тогава трябва да си препипаш целия виртуален чейн откъм нива.

Странното в твоя случай е, че и със сингли имаш такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, да. Виж как ме подсети! Понеже Дел са много хитри, има комбиниран микрофонен и линеен вход, като при вкарване на у-во пита какво е. Знам, че мика е по-чувствителен и е с различни импеданси от китарата, за това избирам line-in.

И да-ползвам асио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.