Jump to content
Българският форум за музиканти

Твърд калъф за китара!


Recommended Posts

Да, особено като го доизкусуриш с 3 квадрата искуствена кожа и пълнежа вътре. А и китарката като бутнеш и ще си стане ковчег...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В момента с обкова е точно 5.1кг а му добавих и една летвичка за подсилване на конструкцията, стана много здрав.

Като се поогледах в "Томан" завършен тежи между 4 и 8кг. Предполагам, че с кожата ще е към 7-8кг., което не е кой знае колко тежко за куфар.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти да намериш 8 бр. от този детайл. Заоблянето и обшиване с рибарско тире няма да е проблем за теб.4d2ae6b3.jpg

Ще те призная за два месеца напред. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^До тук добре обаче няма да съм признат :(

Вече имам налична кожа и дунапрен 5мм., лошото обаче е, че лепилото го забравих в репитиционната. :(

Остана само да намеря плюш, другите неща са лесни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изработката е на ниво, както всичко което си барнал до тук! Поздравления! :godbless: Обаче! 6-7кг. са си доста, а и китарка с разни кабелаци и други неща дето искаш да си ги организираш ти, ще стигнеш 10те кила, което си е бая! Другото което ми се вижда не на място е дръжката, ама ти си знаеш! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря колеги.

Нищо не съм завинтил, просто е поставено да си седи отгоре. Толко си тежи и купешки между 4-8кг а има и такива около 10кг. Някой да знае къде се продават дръжки за куфар и плюш?

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръжки в ателиетата за ремонт на куфари можеш да намериш, но изборът може да не е голям. Плюш в магазини за интериорен текстил. Даже ми е попадал такъв дето се разтяга леко и става перфектно за оформяне на леглото вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавите дръжки (и правилните, защото тая е за кубе) са в склада на Динакорд към гара Искър.

Довери се на хората, правили твърди калъфи по света. В изображенията за такъв продукт на търсачката няма изображение като твоето... Такъв модел калъф трябва да има заоблености и да е шит с конец. Ъгълчета се слагат за да се скрият краищата на винкелите на flight case. Ако искаш да оригиналничиш, това е друг въпрос. Но нали DIY нещата ги правим, за да се забавляваме, да излязат по-евтини от оригинала, да приличат на оригинала и да вършат същата работа.

Не се сърди, казвам, каквото мисля. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси ще ходя да видя на место и без това имам път на там, а ъгалчетата ги слагам за да се скрие къде е снаждана кожата и за да не се очука :) ще кача снимки с пояснение. Шев няма как да има защото няма нужда от него :) такава е конструкцията!

Идеята е да си направя твърд калъф за китарата който е удачен за мен, а как го правят в случая не ме интересува, важното са ми материалите от къде.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та:

Отрязъх кожа, направих подгъв, който е залепен след което я застъпих с ъглите и залепих (за да не се вижда снаждането на кожата върху калъфа):

 

ea1723adf885ffbf.jpg

 

Изглежда ей така с монтирани закопчалки:

 

1614c9e06974b768.jpg

 

4df5f2a663b486b8.jpg

 

Монтирах и пантите 4бр. заедно с гумени крачета:

 

0dba171675cf62b1.jpg

 

До тук е това, не знам как правят куфари за китара, но аз се справям спрямо моите изисквания, които са:

да е здрав, да е организиран както аз си искам, да изглежда естетически добре и да пази инструмента ми, което е на първо место!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.