Jump to content
Българският форум за музиканти

Line 6 POD 2.0


rokoman

Recommended Posts

Ще бъда благодарен за мнения относно Line 6 POD 2.0, както и за адреси на видео-уроци как се работи с него. Ръководството към устройството е много разтегнато и има повече характер на на реклама, а и познанията ми по английски явно не са ми достатъчни.

Търсих материали по темата във форума, като се върнах доста назад, но не открих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Писъл съм тема как може да го базикаш с MIDI кабел и какъв софт ти трябва за целта.

Това е сравнително опростен процесор от страна на настройки. Предполагам, че са ти ясни врътките върху него, скритото обаче е следното:

1. Когато задържиш копчето TAP и едновременно завъртиш копчето EFFECTS това са ти различни симулации на кабинети.

2. Когато задържиш копчето TAP и едновременно завъртиш копчето АМP MODELS са ти останалите симулации на различни усилватели.

3. Когато задържиш копчето TAP и едновременно завъртиш копчето DRIVE над 12 часа се получава повече драйв на избраната от теб амп симулация.

4. Когато задържиш копчето TAP и едновременно завъртиш копчето CHAN VOL над 12 часа получаваш бустване.

5. Когато задържиш копчето TAP и едновременно завъртиш копчето TREBLE над 12 часа бустваш еквалайзера.

6. Когато задържиш копчето TAP и едновременно завъртиш копчето MIDDLE над 12 часа беше за някаква опция на дилея (не си спомням точно)

7. Когато си направил свой пресет и натиснеш 2 пъти копчето SAVE го запазваш.

8. Когато искаш да преместиш или по-точно копираш даден ефект на друга позиция, натискаш копчето SAVE то започва да мига със стрелкичките си избираш на кое място искаш да го копираш и след това натискаш копчето SAVE но 2 пъти (това трябва да стане бързо).

Това е в общи линии.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За пояснение относно точките 3, 4, 5 и 6 когато съответния потенциометър го завъртиш над 12 часа функцията е включена, когато го завъртиш под 12 часа изключена.

Като завъртиш копчето MIDDLE когато си включил тунера променяш настройката на тунера.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. А какво е мнението ти за POD 2.0 в сравнение с други подобни устройства?

Аз oсвен двойката имам XT ползвъл съм X3 LIVE. Какво да ти кажа много хубав класически процесор си е. На запис звучи доста приятно то и концепцията си му е такава, сравнително опростен е само ти трябва един FBV педал.

Като го сравнявам с неговите събратя от Line 6 звучи по-добре. Примерно при XT има едно мазане и дращене, коет за да го настроиш се изисква повече време и познания, докато двойката е по-добра в това отношение. Но примерно при POD 2.0 имаш едно конкретно звучене на драйва, което както и да го настройваш не може да избягаш от него, а при XT това упира до настрйка и звучи различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мога да добавя само, че тунера може да се калибрира. След натискане на бутона tuner на дисплея се появява честотата на тона ла за 2 секунди. Може да се променя като се върти middle потенциометъра през тези 2 секунди. Много тегаво беше като го бях завъртял без да искам и се чудих 2 седмици защо китарата звучеше фалшиво с бекинг тракове и тн. Трябва да е 440.

Все пак за 50 лева + можеш да си вземеш DigiTech RP250, RP255. Звучат по - яко, не ти трябва педалиера, имат whammy (можеш да си направих присет с бас симулация) и RP255 има looper, което си е яката работа за тия пари.

Ако взимаш под-а гледай ква педалиера ще му взимаш. Новите подове са с FBV, а по - старите с няква друа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Колега ти май не четеш!

Малко по-горе съм го написал и това за тунера:)

Обхвата му е от 436 до 445 и няма никакви 2сек. когато и да завъртиш копчето се променя честотата.

А той човека до колкото разбирам си го има и пита как да си го настройва, че не схваща ръководството.

Иначе процесори на пазара бол за нужди всякакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.