Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно захранване


mozart27

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

може да помислиш за един педалборд на берингер наприомер за 6 камиончета който си върви с подходящо захранване

 

или някакъв подобен

а отделно на това и самия педалборд върви с подходящото окабеляване за навързване на ефектите

 

и накрая държи педалите стегнати и подходящо съхранени

@blr човека чете, ето че са мо го препоръчали. След като нещо е препоръчано и е евтинджос нормалн е човек да се замисли дали да не го закупи.

Ето и ценичката на T-REX

http://www.thomann.d...tank_junior.htm

Та явно ще се наложи да вземеш качествено захранване. T-REX-а изглежда добре на картинка а и колегата написа, че е ок. Така че скачай и това е.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че някой не ме е разбрал. Казах, че ще пробвам това на Беринджър, пък ако не става, тогава ще го мисля. Не виждам кое не е ясно. Така или иначе ще си го взема заради куфарчето, та ще имам и възможност да пробвам захранването. Ако не става, тогава вече ще се чудя, Т Рекс ли ще е, Ники ли ще е и пр. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом си решил, едва ли ние можем да те възспрем :) Аз споделих скромният опит с импулсното захранване на "бери", който имаме в нашата група с идеята може би да не се прекараш. Ако имаш опция да го върнеш ако прави проблеми няма какво да губиш. Но след като го вземаш с куфара явно ще е "риск печели, риск губи" :) А иначе t-rex-a го има в Music Division по-евтин с 10-тина лева, спрямо цената в Thomann.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, куфарчето ме кефи и така или иначе ще го вземам, та нищо не губя, общо-взето. Иначе имам предложен от Ники траф и ще помисля по него, ако този на Беринджър дава ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако се поогледаш малко в базара, ще можеш да вземеш Boss BCB-60, (на който въпросното "Бери" е поевтинено копие) за същите пари. Взимаш и едно захранване на N-Audio и забравяш за всякакви грижи.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Какъв е смисълът от Boss BCB-60, при положение че явно и в двата случая ще вземам отделно захранване?

Редактирано от mozart27
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като ги сложиш един до друг двата педалборда, или както ги наричаш "куфарчета", да не говорим ако ги пипнеш или ползваш, много бързо ще разбереш какъв е смисъла. Относно захранването, достатъчно се изписа.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу колкото между ефектите, които си избрал и съответните ментета на Берингер.

ПП: С дървени глави, които са способни да обсъждат неща, до които не са се и доближавали, се отказвам да комуникирам.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чакай, чакай, един предлага това на Беринджър, ти предлагаш това на Бос. Искаш ли да си ги купя всичките, за да не съм дървена глава или що?

Редактирано от mozart27
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си разбрал какво ти казва blr, да преведа :)

 

Според него "куфарчето" на BOSS е по-качествено от това на Behringer и ти намекна, че за парите, които ще дадеш за нов Behringer можеш да си вземеш BOSS на старо. Ако BOSS-a е в добро състояние това може да е добра оферта. Ти обаче продължаваш да си твърдо решен да вземеш бери-то, без дори да си видял двете опции на живо :) В твоя случай би трябвало да прецениш според пригодността на двата продукта да изпълняват желаните от теб функции, нищо, че ще се търкалят по земята :) Повечето хора не са доволни от Бери продуктите, така че за тях изборът между BOSS и Behringer е no-brainer. Аз също клоня към тази категория, така че също бих обмислил сериозно BOSS, преди да взема какъвто и да е Behringer продукт.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах вече, като притежател, Бери-то е една излишно скъпа пластмаса (макар и на по-ниска цена от Боса). Педалборд на Бос на цената на Берингер е в пъти по-добра оферта, според мен. Все пак мисля, че и давата борда идват със захранване и пач кабели, което не е без значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и двата са с пач кабели и захранване, но като се замислих захранването на Бос би трябвало да е по-добро и в края на краищата ще взема куфарчето на Бос :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със замисляне не става. Захранването в комплекта на BCB-60 e подобен, импулсен боклук. Не е там ключа от бараката. Написа ти се в прав текст къде е, ама кой ли чете, слуша, проумява...

 

ПП: Дано се намери модератор да заключи тази тема, че много безмислено се зацикли, а и не е за тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.