Jump to content
Българският форум за музиканти

За напредналите - CHROME CircuitLab


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Тъй,тъй...

С други думи, R2 става R3 потенциометър, плъзгача му в ляво, а горния край на C1.

Като казвам, че темите ми стават с определени хора, а с други хич биля, някои не вярват... :metalist::godbless:

 

Приложението го има в Chromе а може да се изтегли и от сайта на фирмата, безплатно.

Както споменах, силно ограничена програмка, но в същото време и с достатъчно големи възможности за любители.

 

В първият пост има линк, под видеото е !

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При почти всички китари потенциометрите са свързани огледално на посочения от g_vayov начин.

Именно за това избрах това анализиране. За да се види как влияе на амплитудата и на честотната характеристика преместването на плъзгача. Вижда се затихването във високите честоти, което никак не е за подценяване.

Това, което не очаквах, е повдигането в областта на 2 KHz, защото не предвиждах резонанса породен от индуктивността и паразитния капацитет в изхода. Това се проявява само при достатъчно висок импеданс на товара. (Защо ли някои стари усилватели имат по10М входен импеданс?). При нисък товар качественият фактор силно намалява и накрая се стига до апериодичен затихващ процес.

Експериментът дава предпоставки за по-задълбочен анализ и съответно създаване на оптимизирани електронни устройства, изцеждащи максимума от качеството на китарния звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин Начев, темата е за "НАПРЕДНАЛИTE...", и има допълнение:

" Преди това обаче ще трябва да понаучат нещичко повече. Например може да преминат начален курс от виШо образование, за да разбират какво правят."

Бъдете така добър да спазвате соствените си препоръки да не четете теми, които не са Вас.

Лек Ден !

Кажи де, кажи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква е идеята на R1, също на R3 и C3?

Съпротивление на адаптера, тон потенциометър, кондензатор към тон потенциометъра.

 

Скоро и аз си бях играл, точно с подобни симулации и бях стигнал до смущаващи за мен резултати. Но в последно време много работа и няма никакво време за играчки :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.