Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся части за Ibanez original edge


bass_89

Recommended Posts

Здравейте колеги.От известно време се опитвам да си намеря място(желателно бг сайт)от където да мога да си поръчам части за флойда на китарката.Модела на китарата по конкретно е Ibanez rg505 от 96 ако не се лъжа за годината и е оборудвана с original edge tremolo.Та проблема е там,че предишния собственик се е постарал добре да изглади главите на болтчетата които отговарят за настройката на интонацията и сега ми трябват нови.Освен това и единият ''стъд'' също е добре изгладен и не мога да регулирам екшъна който в момента е доста висок.Ще се радвам ако някой знае от къде мога да се сдобия с нужните ми части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно оригинални/резервни части от Ибанез тремоло не мисля, че ще намериш. По-скоро универсални резервни. Предполагам повечето големи магазини ще имат нещо, но тъй като не съм обикалял толкова из тях - нека колегите, които по-често пазаруват и гледат да кажат.

Като цяло обаче, най-добрия ми съвет, е да отидеш и да питаш в МЦИ. Там би трябвало да знаят най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За стъд от Томан (през Динакорд)

http://www.thomann.d...anez_2le2_b.htm

Стъда е заключващ се въпреки, че на снимката от Томан изглежда като обикновен, поне по номенклатурния номер трябва да отговаря на заключващ се (новите за Edge pro не са заключващи имай едно на ум).

2LE2B = Заключващ се стъд (За Едж и Ло Про Едж) 2LE2B.jpg

2EL2B = Обикновен НЕзаключващ се стъд (Едж Про) 2EL2B.jpg

За другите болтчета, сваляш един и отиваш във някой специализиран магазин с голям избор на винтове и болтове (за съжаление на мога да помогна с такъв), иначе модела на болтчето по номер на Ибанез е 2LE25 2LE25.jpg.

Успех!!!

;) Марио B)

 

п.п. Снимките са от ibanezrules.com

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря че се отзовахте.Иначе и аз гледах че в thomann имат каквото ми трябва,но не ми се поръчаше от там тъй като предполагам че доставката ще ми излезе поне два пъти повече от цената на самия стъд.Но щом казваш че мога да поръчам през динакорд ще проуча как стоят нещата и ще поръчам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма проблем, дано да съм помогнал.

Доставката от Томан до офис на Musicworld (Динакорд) е напълно безплатна (с малки изключения според габаритите, но колегите от магазина биха Ви отговорили на всички въпроси, не съм техен представител, само доволен клиент)

http://forum.muzikan...post__p__726570

Тук е информацията, която Ви трябва.

Успех.

Марио.

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.