Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за уроците по китара


rumi19

Recommended Posts

Здравейте, от 2-3 месеца ходя на уроци по ел. китара и досега не съм научила нито една цяла песен, а искам да знам поне една със солото. Попитах го дали може да научим една песен на Santana и той се съгласи. Започнахме да я учим преди 1 месец, научих малка част от началото и сега свирим съвсем различни неща, които не са свързани с песента. Та въпросът ми е на какво трябва да ни учи един учител по китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо е желанието в теб след това всичко останало.

Учителя ти дава:

- насоки в постановката на лява и дясна ръка

- различни видове тоноизвличане

- нотна грамотност

- набива ти канчето когато мързелуваш

 

В общи линии ако имаш желание прогреса с учител е неимоверно по-бърз.

 

Ето ти домашно:

http://tabs.ultimate-guitar.com/f/frankie_miller/jealousy_tab.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти първо ! Не знам при кой учител си на уроци,но щом си в началото винаги има начални неща за заучаване,за да може после да се учат песни.

Ако имаш напреднал стадий и си отишла при учител да ти покаже някоя песен е друг случай,тъй като не е уточнено не може да ти се даде съвет. Тук спокойно можеш да обясниш случая за да те посъветват как да постъпиш ако трябва и към учител ще те насоча, ок?

Между другото Сантана не е хич елементарен за свирене,той е един от големите виртуози на китарата. Много китаристи са стигнали до извода,(точно свиря нота по нота ама не по сантански,много спеЦифичен китарист)със свой своеобразен начин на свирене.

А и китарата е вторият по трудност инструмент от струнните!Не се отчайвай всяко начало е трудно особено при китарата,много хора са се отказали заради този факт. Няма начин да засвириш от раз като идола си, иска яко уроци-репетиции,то е като при спорта само, че там му викат тренировки. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от 2-3 месеца ходя на уроци по ел. китара и досега не съм научила нито една цяла песен, а искам да знам поне една със солото. Попитах го дали може да научим една песен на Santana и той се съгласи. Започнахме да я учим преди 1 месец, научих малка част от началото и сега свирим съвсем различни неща, които не са свързани с песента. Та въпросът ми е на какво трябва да ни учи един учител по китара?

 

'Здравейте, от 2-3 месеца ходя на уроци по ел. китара и досега не съм научила нито една цяла песен'

 

Здравейте,от 2-3 месеца ходя на уроци за-'Как се строи къща',и досега не съм построила нито една,дори не съм виждала тухла!

 

 

'а искам да знам поне една със солото'

 

А искам да построя поне една хубава къща,с много прозорци и тераси!

 

 

Попитах го дали може да научим една песен на Santana и той се съгласи

 

Попитах майстора-не може ли да построим направо един дворец-такъв като на Озито имението,дето го продаде за 3 милиона?

 

 

. Започнахме да я учим преди 1 месец, научих малка част от началото и сега свирим съвсем различни неща, които не са свързани с песента

 

Започнахме да го строим преди 1 месец,построихме част от основата и после започнахме да изучаваме какви видове тухли има,

как се държи чук,как да си разбъркам цимента-все такива неща които не са свързани с това,че аз искам да построя дворец!!!

 

 

. Та въпросът ми е на какво трябва да ни учи един учител по китара?

 

 

Та въпросът ми е,на какво трябва да ме научи един зидар???

 

 

Дано съм бил полезен и успея да ти помогна по някакъв начин.....

  • Like 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си съвсем прав, колега. Докато едното явно е занаят, музиката е кеф и щом момичето й се върти такъв въпрос в главата, значи преподавателя е на път да я откаже от китарата или най-малкото, не й дава информация ЗАЩО, въпреки, че си плаща и според нейното мислене(което е напълно нормално), трябва да получиш това, за което си плащаш, той й преподава други "незначителни неща". И те ще са незначителни докато не й обясни, че са значителни. Отговора на твоя коментар би трябвало да е - "ама аз видях страхотна къща, построена само от дърво - защо ме караш да уча за тухли като аз искам да строя ей такава къща от дърво!" :)

 

Руми, поискай на преподавателя си да ти обяснява повече методологията си на работа - ЗАЩО те занимава с еди какви си упражнения и С КАКВО те ще ти помогнат в заниманието да свириш. Подозирам, че, както се получава най-често, независимо, че може да е много кадърен и добър китарист и човек, възможно е въобще да не става за педагог. Също настоявай да наблягате на практични упражнения, които да са ти интересни и в полза когато стане въпрос за свирене на нещата, които те кефят. Аз направих грешката в началото да тръгна при преподавател, който се опитваше да ме убеди, че единствения начин да стана музикант е първо да се науча перфектно да свиря класическа музика и фламенко на акустична китара, а още по-напред, да чета перфектно ноти. Ходих точно 3 пъти и след като ми се изрепчи, "че му държа сметка да ми обяснява защо преподава така", си казах - край. В крайна сметка - важно е какво искаш ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали съм прав,или не,момичето си има глава на раменете,ще прочете амнайсете коментара и ще си направи извод-според

нейното мислене,и ще си реши,кой е полезен,кой е безполезен за нея.

 

То,тя и затова пита-да събере коментари по нейният проблем....

 

Аз изказах моето мнение-ако има нещо за коментар-нека тя го коментира!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че аз съм напълно самоук и това със сигурност е повлияло негативно на темпото, с което съм учил, обаче, все пак, си мисля, че за два месеца уроци все още не си стигнала до ниво да учиш сола. Особено пък на човек като Сантана, за когото се съмнявам да е лесен за свирене дори и за доста по-напреднали. Аз за първи път се хванах да издрънкам нещо различно от упражненията в учебника чак на шестия месец обучение. Преди това - бавни пръсти, липса на синхрон между ръцете и тънъ. Поне при мен беше така, при теб не знам как е, а и аз съм с класическа китара, макар и да съм свирил доста неща за електрическа.

 

Още повече, че интернетът е пълен с нотни текстове, табове, видеоуроци и какво ли не още. Ако толкова държиш да научиш тази песен, пробвай сама. Само имай предвид, че може да се разочароваш от себе си.

 

Друг съфорумник те посъветва да попиташ учителя си какво точно цели с упражненията, които ти дава. Той, поне така си мисля, де, би трябвало да ти е обяснил, но ако не е - питай. За това му плащаш, в крайна сметка.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Евала колега прав си и добре си го обяснил +1 :) . Сега остава само колежката да вникне в съдаржанието на това което си написал и да не се убиди. Относно колежката: искам да ти обадя, че за тая работа се изисква постоянство търпение и много труд.

Редактирано от lyu_records
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност забравих да уточня че не съм начинаещ, свирила съм на акустична китара 1 година и сега свиря на електрическа от три месеца. Извинявам се за това че не уточних но не мислех че толкова бързо ще се публикува..

 

 

 

Пробвах няколко пъти сама, но не стана.. :(

Затова искам да ми помогне учителят за по трудните части на песента..

 

Но благодаря за информацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руми, за година и малко си си напълно начинаеща. Моят персонален съвет към теб е да си слушаш учителя и да си правиш упражненията с търпение и прилежност, защото въз основа на тези упражнения ще придобиеш уменията да свириш каквото ти душата иска някой ден. :) В този форум ще получиш такива отговори, че наистина ще се откажеш да ходиш на уроци, което е грешка. Един ще ти каже да не ти пука какво ти казва даскала, а да си свириш каквото искаш. Друг ще ти даде съвет като моя. Трети ще те прати да си гледаш работата. Като си се хванала на хорото го играй до самия финал, за да изпиташ удовлетворението от музиката някой ден. :) Ако не ти се отдава, не се плаши, а пренасочи вниманието си към друго хоби и остави музиката да ти носи слуховото удоволствие. И аз не мога да танцувам, което не е драма за умиране... :greenangel:

 

Дано си ме разбрала правилно! :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хората, които ме познават от малък може да им стане странно, дори и смешно като си ме представят как леко се пружа на шпагати, но като малък поради родителски мании дори тренирах балет и спортни танци. ТА-ДАААААА!!! :greenangel: И помен не е останал от тези заветни години в моето нежно 120 килограмово телце. :) Да, не опитвал, а съм се учил с хореограф да танцувам и бяха едни яки тренировки. :) Още по-забавното е, че имам и педагогическо образование, та гледам да споделя и наученото в конкретния случай. :) Това за опита и приемането го казах от гледна точка, че хората не са всестранно развити и ако не стават, то просто няма смисъл. Има и изключения, естествено и не говоря за ситуацията на Руми. :) Казвам го от натрупания ми опит за не многото, но все пак 30 години зад гърба си. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от 2-3 месеца ходя на уроци по ел. китара и досега не съм научила нито една цяла песен, а искам да знам поне една със солото. Попитах го дали може да научим една песен на Santana и той се съгласи. Започнахме да я учим преди 1 месец, научих малка част от началото и сега свирим съвсем различни неща, които не са свързани с песента. Та въпросът ми е на какво трябва да ни учи един учител по китара?

 

'Здравейте, от 2-3 месеца ходя на уроци по ел. китара и досега не съм научила нито една цяла песен'

 

Здравейте,от 2-3 месеца ходя на уроци за-'Как се строи къща',и досега не съм построила нито една,дори не съм виждала тухла!

 

 

'а искам да знам поне една със солото'

 

А искам да построя поне една хубава къща,с много прозорци и тераси!

 

 

Попитах го дали може да научим една песен на Santana и той се съгласи

 

Попитах майстора-не може ли да построим направо един дворец-такъв като на Озито имението,дето го продаде за 3 милиона?

 

 

. Започнахме да я учим преди 1 месец, научих малка част от началото и сега свирим съвсем различни неща, които не са свързани с песента

 

Започнахме да го строим преди 1 месец,построихме част от основата и после започнахме да изучаваме какви видове тухли има,

как се държи чук,как да си разбъркам цимента-все такива неща които не са свързани с това,че аз искам да построя дворец!!!

 

 

. Та въпросът ми е на какво трябва да ни учи един учител по китара?

 

 

Та въпросът ми е,на какво трябва да ме научи един зидар???

 

 

Дано съм бил полезен и успея да ти помогна по някакъв начин.....

 

Супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди много луни когато ходех на уроци,по комунистическо,ми беше безинтересно да свиря разни пиеси,етюди и тем подобни и постоянно карах даскала да ме учи на Хеви Метъл.Всеки път получавах един зад врата с думите /като се научиш да свириш сам избери каква музика, сега ще правиш каквото аз кажа/.Това продължи три години и към края аз осъзнах че даскала е бил прав, показваше ми неща които ги нямаше в учебниците и благодарение на него сега си владея пръстите и на двете ръце, за което изпитвам благодарност всеки път когато хвъря перото и китарата ми променя характера си за секунди.Моя съвет е слушай какво ти говори учителя и не се прави на много веща.Дори да ти покаже някоя песен цял живот ще свириш само нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.