Jump to content
Българският форум за музиканти

Zoom или Digitech


solo5

Zoom или Digitech тачите повече за китарен процесор  

86 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ми така ми хрумна да попитам щото виждам че се търсят и от двете малки тук :rolleyes:

... аз съм с Yamaha DG Stomp и даже не му ползвам всички възможности щото свиря през PC и HiFI уредба <_< иначе ефекта си има 16 Amp симулации :cheers:

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз съм за Дигитеч,

ама дистерите му за друго освен за брутален метъл не стават, по мое мнение

мен пък точно за брутал ми са видяха супер леш :rolleyes: може за каквото си взискателен за това НЕ стават :o струва ти се че точно каквото не ти трябва си е ок ... а то всъшност не е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Дигитеч,

ама дистерите му за друго освен за брутален метъл не стават, по мое мнение

Ми стават и за други неща :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GNX съм имал, пробвал съм Бос-ове няколко за дълго време, около месец, старите диджитеци Ледженд 2 и в момента при мен има един Валв FX и са нелоши, слушал съм ГТ8 - доста е добър, имал съм едно малко Корг-че AX 10 май беше и то звучеше не много зле, особено за цената си. Зулумите не ми допадат особено, единствено ако са в усилвател звучат сносно щото симулациите им на говорители не ми харесват, но има някакви нови модели с лампи, ала-бала не съм ги чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Дигитеч,

ама дистерите му за друго освен за брутален метъл не стават, по мое мнение

Ми стават и за други неща :)

Ми не знам, аз трябва бая да си играя с в врътките на моя GNX1, за да изкарам някакъв по "светъл" звук. Като цяло звучат много басово всичките симулации. Тва става дума, като записвам директно. Като свиря през кубе звучи сравнително доста по добре, ма тогава пък доста се усложнява записа...

Но, пак да се върнем на темата: определено от моя опит съм 100% за Дигитек...особено ако говорим за директен запис, със Зуум въобще не мога да изкарам сносен дистер саунд, някои хора явно успяват, ама аз като записвах с тоя ефект и въобще не ме кефеше как звучи. С GNX1 все пак става, макар да не е тва което търся.

Друг плюс за GNX1-а е, че ако се кефиш на некви откачени звуци, е яко зарибявка. С експрешън педала могат да бъдат контролирани до 3 параметъра на различните ефекти, компресор и тн, и освен това има и 2 LFO, които също могат да контролират параметри.

Кофтито е, че няма тап-дилей функция и че като си в FX mode, не можеш да връщаш назад в пресетите, само напред. Така, че за свирене на живо не е много удобно. За това ако си зимате Дигитек, най добре GNX2 или 3, щото там ги има тия раоти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

видях че тука говорите за Digitech RP300A

интересува как вурвят колко струва един такъв...

или имало и Digitech RP300

ква е разликата и в цените също

или детдо преди мен човека каза за GNX2

мерси предварително--

Редактирано от tokijica
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, от известно време се каня да изляза на светло и понеже тука виждам поредната тема за Зуум с/у Диджитек ...

 

Та, наскоро си купих Зуум Г2 и смея да твърдя, че няма много общо със старите модели. Мога да сравня с 505-ІІ на брат ми и си има съществена разлика. :P Вярно, че от Диджитек не отбирам, ама съм много доволен от Зумчето. Вкъщи през саункартата едва ли мога да имам реална представа, но определено си мисля, че тя само ми разваля звука, вместо да му помага, което си е аргумент в полза на процесора.

 

Восток ако си мисли, че ще му се размине да си пробвам придобивката върху камуфлажното му кубе, жестоко се лъже :green: Пък после ще ви уведомим за резултата... че може и линкче да ви шитнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хахаха, тарикат :P. Иди при Бисер, там има същото кубе, само дето не е камуфлажно. Ще си отсвириш. Може и аз да взема китарката и да заформим 2 часа китарни напъни.

 

Плъзгав съм, а? :green:

Редактирано от VOSTOK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извинявате много за оф-а ама за да не пускам специална тема ще питам тук!!!!

Някой да е тествал ZOOM GFX-1 и GXF-3???? :think: Четох тук-там, хвалят ги, най вече GFX-1 пък гледам не са много скъпи!!!!

 

Моля още един път за извинение че така се вмъквам :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 2120 artist - Digitech и съм пристрастен в случая за това гласувам за тях, но има много китаристи които използват zoom заради уникалният им тон ( на по скъпите модели) Dweezil Zappa например. Така, че е въпрос на избор на тон - с диджитек свирят също много мои любими китаристи...,но всички които са против zoom нека чуят звука като цяло и китарите в албума Confessions на Dweezil и тогава да си направят изводите. :):(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гласъвал съм за ЗУУМ щот са по-достъпни като цена,а предполагам тоя пи4 разполага с ограни4ени финанси....ако ти тряа яка би4кия (като на мен) ЗУУМ'а е по-добре от евтините Диджитеци,ако ти тряа за поп и кръ4ма -- което и да е....

естествено никоя яка група не свири с ЗУУМ докато Диджитек яко ги ползват,ама скъпарските модели..за по 1000 лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.