Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си поставя killswitch на Epiphone Les Paul Speciall II


Recommended Posts

Проблема идва от там, че дупката за кабелите е малка. Има само 1 тон и 1 волюм. Няма как да си изкарам въртялката за тона, тъй като е само един. А и не върви да пробивам дупка между тях при положение, че ще е забутано на тясно. Някакви идеи къде мога да го поставя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си обяснил какъв бутон ще слагаш. Аз също бих заменил тона, стгиа да не го ползваш. Също така може да се разшири отвора за електрониката. Според мен можеш да го сложиш и над превкл. за адаптерите. Можеш да си направиш отвор на стандартното място където се слага превкл. за адаптерите (на ЛП китари). Зависи къде ще ти е най-удобно.

 

Аз не разбирам с какво може някой да ти помогне при избора на място за поставяне на бутон. Това само ти можеш да си прецениш - искаш ли да се разпробива итн. Ако държиш да си зпазиш тон корекцията, просто занеси китарата на лютиер, който може да ти разшири дупката за електрониката и го сложи където ще ти е удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- добре си купи kill pot.

 

Супер надута цена за некачествен продукт :icon_shithappens:

Пробвал ли си го ? Как е ? Защото се замислих за един такъв. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Пукат ужасно силно и са неиздръжливи. Както вече писах за тази цена е абсурдно -

20 и нещо евро беше във Виена.

След по-малко от месец не ставаше за нищо (като потенциометър работеше) и го изхвърлих!

 

Ако ще гарга да е рошава! Или слагаш качествен бутон, за който е нужно разширяване или нова дупка, или си купуваш един прост за 0.50ст. от железарията.

 

Бих препоръчал на автора(и на всеки, който иска killswitch) да си замести временно тон корекцията и да сложи един обикновен и да прецени дали иска въобще да използва killswitch ;) Наистина използването на качествен бутон е несравнимо с използването на обикновен, но поне се добива представа за това как се използва бутон при свирене и може да се прецени дали е нужен.

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това само лютиер може да ти каже. Потърси лютиер в твоя град от раздел "Изработка и ремонт" и го попитай. Веднага се сещам за Диката (гледам, че си от Майнаtown)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сериозно се бях засилил да купувам точно тоя кил пот...обаче вие пичове ме накарахте да се замисля....

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тона не мога да го махна защото го ползвам. А за дупка колко горе долу ще ми вземе лютиера ?

 

Взимаш една бормашина /предполагам знаеш какво е/ или винтоверт, слагаш остро свредло и на средни обороти без да натискаш пробиваш с нужния размер. Може да лепнеш хартиено тиксо отпред, за да не се отлюпи боя/лак.

Ако не можеш ела, аз ще ти я пробия ;)

 

Не си мисли, че лютиера ще използва някакви древни елфски инструменти и магии, и той ще я направи както и обикновения дърводелец :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Идеята е да се разшири кухината за електрониката ;)

 

Много е малко пространството в кухината:

 

100_0660.jpg

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, аз разбрах, че трябва да се разшири дупката на тон потенциометъра....

 

Е ако трябва да се разширява кутията за електрониката вече си трябва оберфреза....ама пак може да го направи кой да е дърводелец...само трябва да му се виси на главата да не изпочупи китарата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може да се направи с един пуш пул,който да прави койл тап на нек адаптера и да се прави кил с ключа за превключване на адаптерите,както се прави на лес пол като намалиш докрай нека и си цъкаш с ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.