Jump to content
Българският форум за музиканти

*** Internet Radio ***


Recommended Posts

Жестока идея. Това, което аз мога да предложа като идея е да се прави класация на произведенията и да се говори примерно с радио Тангра или друго БГ радио, където веднъж седмично да има предаване с най- доброто от тук и по този начин да се популяризират добрите творения на съфорумци. Това поне докато радиото добие популярност. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Започвам да отговарям хаотично.

 

1. Идеята на това редио е да се пускат авторските неща. Предполагам, че няма да минем хич без нищо западно но си мисля да е до 5% макс от програмата.

2. Никак не е лоша идеята за брейнсторминг но си мисля, че трябва да са повече. Като начало ще направя може би нов раздел. Където ще пусна тема и всеки да каже какво очаква и какво би искал да чуе.

3. Няма да има само метъл. Ще разделим стилово нещата и ще има график кога какво ще се слуша. За целта първо трябва да уточним стиловете и второ да се намерят доброволци редактори, които да подбират песните.

4. Песни можете да ми пращате на адрес: админ ат музикант точка орг а после като има отговорници по стиловете - на съответните отговорници.

5. Водещите да си измислят какво ще предават и да ми представят концепция. За да може да обособим предавания.

6. Нямам нужда от финансова помощ за сега. Имам нужда от всякаква друга :)

7. Все още нямам банери както и знак. Ще направим конкурс. И после ще ви дам банери да си ги слагате по сайтовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, musicman! Супер идея. И не забравяй - това го правиш за всички, тъй че не ни щади - видиш ли зор, казвай и ще помагаме. Не се преуморявай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята се очертава да е забавна, и все пак трябва да има някакви критерии за допускане на определено парче в ефир. Като например звука да не е крайно зле, песента да не е абсолютна простотия ("Недик, Недик, рус химик") и т.н.

 

Според мен няма смисъл от прекалено много стилови категории, само най основното - поп, джаз, електронно, миетъл, рок, рап и т.н. т.е само главните стилове без техните под и под категории.

 

 

Лично аз предпочитам да не се изненадвам от разни ЧАКА РАКА ритми, демек не ща чалгия.

 

Пък програмата може да е по часове - денем нормална музика, а вечер се втвърдява, като към 11 часа ще е максимално съотношението твърдо/смислено, а след 12 часа да идва часа на нечленоразделни норвежки изпълнения (ако изобщо има такива)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога съвсем скромно да предложа да ми се пращат някои песни, които се нуждаят от обработка (мастъринг), знам че звучи смешно да правя мастъринг, но някои неща имат остра нужда от поне привеждане в някакъв общ RMS. Ако някой желае, може да ми напише ЛС да ми прати тракове и да направя миксовете, като отбелязвам, че не разполагам с много време и ще става бавно, а и ще подхождам толкова сериозно, колкото са направени парчетата. Който не може да миксира или не отбира от компресия нека ми пише. Имаше една тема, където един съфорумец беше предложил подобно нещо, но го разпнахте :blink: За мен ще е полезно - за вас също :idea:

 

Освен това предлагам RMS да се уточни за всички, мисля че 9-11 ще е добре, верно е, че по радиата пускат яко компресирани неща, но затова и звука е - шит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също да предложа нещо : Като свършат авторските за деня да пускаме малко cover-и :) . Така и ние , безидейните хора ще се разпишем :blink: ... Вместо западните музики .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще правиш фм броудкаст се компресира, даже се прави мастър специално за това - т.н. радио едит, но тук говорим за интернет радио :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще правиш фм броудкаст се компресира, даже се прави мастър специално за това - т.н. радио едит, но тук говорим за интернет радио :blink:

чуй интернет радиата, които се броудкастват като Тангра, например и кажи как ти звучи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чесно казано не мога да коментирам, то на 64 и 128кбит всичко звучи зле :blink: Но теоретично няма нужда от специален мастър тей като няма да се предава по радио вълни, може би по скоро някакъв мастър който да не позволява някаква фундаментална разлика между звучетено на разлините тракове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хубава идея, но като активен медиен разбирач се чувствам длъжен да се изкажа.

 

Естествено, че на юруш е най-добре да се почне. Поради 100 000 000 причини :)

Един много приятен вариант е на сайта на DEANGUITARS - там си се зареждат някакви песни (немного на брой), които спокойно можеш да прескачаш, връщаш и т.н. и т'ва си е за всеки юзър по отделно. По скоро не е радио а един дефолтен плей лист, който можеш да джуркаш.

 

По мои скромни сметки в началото ше се съберат няколко парчета, да кажем около 2 часа и половинада дава Господ 5, после к'во става. Смятам ги през къра ей така к'вото съм видял в гъмейла и авторска музика.

 

Не етап чисто начало идеята за предаване ми звучи абсурдно, но не е моя работа. Просто споделям.

 

 

Както посочи Мюзикмен, неща като тематични часове и рубрики няма как да се случат докато няма достатъчно материал по стилове. Защото доколкото разбрах идеята е да се връткат песни и инструментали благородно предоставени от потребителите на този толкова приятен Форум, които както и да ги броиш не са кой знае колко и са силно разнородни, което всъщност е най-хубавото.

 

 

Не знам технически как се осъществява, но лично на мен идеята за лупнат плейлист, в който можеш да бъркаш ми звучи най-просто, бързо и приятно.

То вярно не е точно радио но докато се събере материал е ОК

 

Просто ей тва имам предвид

 

 

 

Лорде, 'що да няма ("Недик, Недик, рус химик") ?

Тоя пич е достоен за възпение. :blink:

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук съм получил 4 парчета.

Ако не пратите повече ще слушате блонди до припадък :blink:

 

Роко, то е ясно, че в началото няма да има много песни но се надявам това радио да стимулира хората да записват и да творят. Защото когато няма надежда човек доста често претупва нещата даже понякога ги изоставя. Надявам се до няколко месеца да има обособени стилови блокове.

 

Аз се надявам да се престрашат още хора и да стане едно наистина разнообразно радио :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би по скоро някакъв мастър който да не позволява някаква фундаментална разлика между звучетено на разлините тракове.

екзактли !!!, защото слушам едно, после др авторско, имам си на компа секви и постоянно бъзикам по волюмето, другия вариант е - този, който ги пуска, да врътка волюма ама тегаво ми се чини :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук съм получил 4 парчета.

Ако не пратите повече ще слушате блонди до припадък :blink:

 

Роко, то е ясно, че в началото няма да има много песни но се надявам това радио да стимулира хората да записват и да творят. Защото когато няма надежда човек доста често претупва нещата даже понякога ги изоставя. Надявам се до няколко месеца да има обособени стилови блокове.

 

Аз се надявам да се престрашат още хора и да стане едно наистина разнообразно радио :)

Точно затова предлагам този лесен и удобен формат. А иначе за стимула да покажеш на хората (колкото и да са на брой) това което правиш - еваларка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.