Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp китари


Recommended Posts

Здравейте

Знаете ли как в България най-лесно можеш да се сдобиеш с ESP китарка?

Защото до сега не съм ги срещал и не мисля че се срещат :lol:

Който може да помага

Поздрави :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами доколкото знам няма оторизиран дилар на марката за България...и май никои изобщо не ги внася на този етап...може би наи лесния начин да се сдобиеш с ESPе да помолиш някои които пътува в чужбина да ти донесе...или сам да се замъкнеш в съседна страна...не съм много сигурен ама мисля че трябва да има ESP в Букурещ а пътя до там от София е колкото до морето...ако пътуваш с влак никой няма да ти прави проблем че внасяш китарата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами доколкото знам няма оторизиран дилар на марката за България...и май никои изобщо не ги внася на този етап...може би наи лесния начин да се сдобиеш с ESPе да помолиш някои които пътува в чужбина да ти донесе...или сам да се замъкнеш в съседна страна...не съм много сигурен ама мисля че трябва да има ESP в Букурещ а пътя до там от София е колкото до морето...ако пътуваш с влак никой няма да ти прави проблем че внасяш китарата...

да бе, как не се сетих по рано :)

 

с тия разлики в цените може да си направиш една екскурзия и да си купиш каквото искаш от чужбина и ще си на сметка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се сетиш споко :hello:

 

Аз мислех да ходя да си вземам кънки за хокей от Белград, които струваха около 100$ и пак ми излизаше по-евтино.:)

За заинтересуваните - има нощен влак за Белград,а цената в двете посоки е около 50лв. Относно Букурещ - всяка вечер от Централна гара тръгва влак за Москва който минава през Букурещ. За цена на билета незнам, но пак ще е в диапазона 40-60лв. двупосочно според мен. Късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че в Атина имат представителство и в Хърватска или нещо от сорта може и да се бъркам, но излиза пак по-скъпо от щатите...по добре някой да ти я донесе оттам или на старо от ebay - чрез някой който работи в чужбина и може да плаща чрез PayPal.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че в Атина имат представителство и в Хърватска или нещо от сорта може и да се бъркам, но излиза пак по-скъпо от щатите...по добре някой да ти я донесе оттам или на старо от ebay - чрез някой който работи в чужбина и може да плаща чрез PayPal.

Ти добре си го измислил това с ebay,но има малък проблем. Карта да си извадиш международна и да я регистрираш в PayPal не е нищо сложно. Проблема идва когато пазаруваш да намериш продавач, който изпраща за България. От личен опит - ако покупката която правите е над 50$ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се уговорете с продавача да напише GIFT на пакета, иначе като ви привикат в централна митница ще ви оръсят още 26% от стойността на каквото там си копувате. Късмет с шопинга :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти добре си го измислил това с ebay,но има малък проблем. Карта да си извадиш международна и да я регистрираш в PayPal не е нищо сложно. Проблема идва когато пазаруваш да намериш продавач, който изпраща за България. От личен опит - ако покупката която правите е над 50$ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се уговорете с продавача да напише GIFT на пакета, иначе като ви привикат в централна митница ще ви оръсят още 26% от стойността на каквото там си копувате. Късмет с шопинга 

 

Да точно така благодаря за пояснението на колегата, важното е да се гледа дали под продаваната стока пише "Ships to: Europe или Worldwide за да си сигурен, че продавача ще я прати до тук и с коя фирма. Моето ЛТД дойде от калифорния до тук чрез USPS - техните пощи за 120$ + застраховка и във всеки един момент в сайта им има информация в коя точка се намира пратката...не знам дали това е евтино или скъпо за шипинг, но ми излезе по евтино ако я бях купил от европа. Така, че трябва и фирмата с която ще я праща продавача. Също и всеки продавач има рейтинг - отзиви дали е надежден...моят само за миналата година беше продал над 200 предмета - китари усилватели и.т.н. и нямаше мнито един отрицателен вот - всичко беше пристигало навреме и в състоянието на снимката. Така, че и това е добре да се гледа.

От личен опит - ако покупката която правите е над 50$ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се уговорете с продавача да напише GIFT на пакета, иначе като ви привикат в централна митница ще ви оръсят още 26% от стойността на каквото там си копувате. Късмет с шопинга 

 

Това също е важно:):virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа.... Четох малко форуми и днес разбрах една шитня обаче - продавачите от ebay напоследък доста са ги натиснали точно заради това GIFT по международните пратки. Някви law violations,etc. цигании. Другия вариант е ако имате някой познат който е отишъл в САЩ да живее(кой няма поне един комшия който е имигрирал?) да се уговорите с него от ebay да я пратят на него и той да я прати към България и да драсне,че е подарък. Сложничка исторя е интернет пазаруването от Бг за повечето хора,добре че аз не съм един от тях. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карта да си извадиш международна и да я регистрираш в PayPal не е нищо сложно.

И как точно става? Защото с БГ карта нямаш никакъв шанс да стане, пробвали сме... :happy:

 

Според мен това е проблема, защото има страшно много магазини, които шипват и до БГ (например мюзик123.ком)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква карта сте пробвали? Мисля,че международни дебитни/кредитни карти MasterCard/VISA издадени в България се приемат в PayPal. Ако става дума за обикновена дебитна карта няма да стане 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на старо от ebay

е, пич, така ли се купува инструмент? забравете ebay за такива неща...ако не искате да патите де...

ей аз съм си купувал от ebay китара на старо, и останах АДСКИ доволен,

ти купувал ли си да съветваш хората?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Каква карта сте пробвали?

В ПейПал се приемат само карти издадени на човек, чиито адрес е в САЩ и другите страни от списъка. Доскоро дори Китай не бяха вътре. А БГ 101% ни няма. И затова не можеш да се регнеш! Вариантът е да имаш адрес в ЮК (примерно), да си извадиш кредитка от ЮК банка с този ти ЮК адрес и след това ще се регнеш и в ПейПал. Затова питам КАК да хелл става тоя номер?

 

П.П. Пробвал съм ВИЗА на ПИБ, издадена на мое име с адреса ми в БГ. Тя върви навсякъде, но не става за ПейПал. Както и в ЮСА е-магазините, които пък искат да е издадена от ЮС Банка... :blink:

 

П.П.2. Купувал съм от еБей МНОГО неща, както нови, така и 2-ра ръка, включително китарата ми и всичко е ПЕРФЕКТНО!

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.