Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов микс. Македонски хардкор/метъл


Recommended Posts

Завършвам албума на Смут.

Семпъл

 

Записвали са го там, от мен е микса, reamping и мастеринг (не е финален). Мнения? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много щуро звучи на македонски :D Иначе ми харесва микса. Към края на места, за мен идват малко повече високите на баса, но това си е до вкус де. Можеш да споделиш малко повече детайли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите са изсвирени 2 пъти, всяко изсвирване е reamp-нато през 2 setup-а. За техния реамп знам само, че е с глава Mesa, моите този път ги направих с TS boost, Lecto, импулси и EQ.

Басът беше на 2 писти, от sansamp. Чистия сигнал минах през EQ и компресор, а wet сигнала от sansamp-а го distort-нах през добрия стар JCM900 плъгин. Двете писти имат отделно eq и после на груповата писта има общо eq, multiband comp за ниските и обикновен компресор след това.

Към касата и барабанчето има примесени няколко семпъла от Slate, томовете са само с EQ/Comp/Reverb.

Вокалите имат малко drive, останалото е стандартна обработка.

Микса минава през Nebula (Color Tape) и Ozone 5. Не съм направил окончателен мастер, просто loudness maximizer за момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно им звъня и сайта се отвори :)

Добре звучи, но ти си си спец в този жанр. Аз бих пробвал с малко по-тих вокал, но с лек "въздух" в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарам на сите! :greenball:

 

Относно нивата, по принцип предпочитам да се допитвам до групата за това каква им е концепцията. В случая искат вокала малко по-силен, но не мисля, че сме извън рамките на допустимото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искат вокала силен, ке му кажат да вика повеке! Супер микс, звучи по-различно от обичайните ти произведения. Липсва ми енергия в чинелите, но това не зависи много от теб. Сигурно може да ги усилиш още малко.

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.