Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Psr-e303


Recommended Posts

Корг от серията РА са клавири наречени по странната ни терминология "Вафли самосвирки".

Имат аранжор и секвенсер и се ползват с готови бленди с прилично качество. Най-вече кръчмарите свирят на такива.

 

Ти рокер ли си или се занимаваш с друг стил музика..... аз разбирам само от рок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече няма да правя тая глупост да питам само даден човек от форума.

 

Та относно темата-Аз съм предимно почитател на поп-а, чалагата(само тук-там)А за рока не съм се замислял.Мо смятам и там да опитам.Но като гледам как "пищят" от тези Корг па 80, си създавам съвсвм друго впечатление.Затова ще се ориянтирам към YAMAHA-та.Модела който най-много ми допадна е Tyros 2.Случайно намерих много филмчета за tyros където показват възможностите.И съм ще съм много доволен ако си го взема в близката една година.

 

 

А някой ще можели да ми даде малко повече инфо относно термонологията(Тази във форума не достатъчна за да резбера даден потребител в форума какво иска да ми каже ако използава думи които не са записани там)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе...??? :hysterical:

Питай си, на никой не пречиш... :thumbs_up:

Реших да поизчакам да видя как ще се развие темата защото струва ми се не си много ориентиран...

Но няма проблем... ;)

На колко концерта си виждал да свирят с ПА 80 или някоя друга самосвирка...???

Концерти на кои изпълнители и в кой жанр...???

Щото аз освен на "концерти" на кръчмарско основание на други не съм виждал да се използват изброените от теб клавири...

Е, сигурно има и изключения...

Значи казваш искаш да се занимаваш с поп и тук там с чалга...

Ами за какво всъщност ти е клавир пълен със всичките тези функции като сикуенсър, арпежатор, автоакомпанимент и т.н.

Ще свириш ли някъде "на живо" с него или само у вас...???

И защо си се насочил точно към тези два модела...???

Защото мислиш че ще ти са полезни, защото си гледал някой на който много се кефиш да свири с тях, защото си ги видял на някой концерт по телевизията или защото те кефят звуците и възможностите им...???

Изясни за себе си тези неща и пиши ако решиш какво по-конкретно мислиш да правиш с клавира за да мога да ти дам по-пълна и адекватна информация и ако мога да ти бъда полезен...

Сега така малко ни караш да гадаем...

А относно това което ще те посъветвам да си вземеш...

Пич, ти си само на 14 години, казваш че дълги години си свирил на пиано, ходил си на уроци предполагам...

Защо са ти тези пластмасови самосвирки...???

Моят съвет е следният...

Вземи си едно дигитално пиано!!!

Има добри предложения на Ямаха П-90 например, На Корг СП-200 или 300, на Роланд и т.н.

Или пък ако ти (респективно вашите) разполагат със средства си купи една Ямаха S90ES...

Това е синт с прекрасна хамър клавиатура и великолепни звуци...!!!

Учи се да свириш на пиано, учи клавирна техника, хармониа, теория на музиката и т.н.

Ходи непременно на уроци при добър педагог!!!

Това е нещо много важно на твоята възраст...

Изгради у себе си навици за свирене, репетиране, разучаване на песни, вадене по слух и т.н.

После като минат години винаги можеш да избереш какво ще правиш...

Дали ще свириш по кръчмите на любимите ти самосвирки или ще си пианист или пък ще си в някоя рок или поп банда и така...

Но ще имаш музикалните умения и познания за да го осъществиш!!!

Винаги можеш да продадеш пианото ако решиш след време, защото то държи цена, и да си купиш самосвирка ако ти се налага...

Но засега това е моят съвет...

Купи си дигитално пиано или синт с хамър екшън(тежка като на пианото) клавиатура и свири сам с пианото си...!!!

Никакви аранжори, автоакомпанименти, арпежатори и т.н.

Свири и се упражнявай ежедневно...

Вярвам че един ден ще проумееш смисълът на положеният от теб труд!!!

Желая ти много късмет и успехи!!!

Ако има нещо, питай...

Аз ще се навъртам наоколо... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе...??? :)

Питай си, на никой не пречиш... :)

Реших да поизчакам да видя как ще се развие темата защото струва ми се не си много ориентиран...

Но няма проблем... :thumbup:

На колко концерта си виждал да свирят с ПА 80 или някоя друга самосвирка...???

Концерти на кои изпълнители и в кой жанр...???

Щото аз освен на "концерти" на кръчмарско основание на други не съм виждал да се използват изброените от теб клавири...

Е, сигурно има и изключения...

Значи казваш искаш да се занимаваш с поп и тук там с чалга...

Ами за какво всъщност ти е клавир пълен със всичките тези функции като сикуенсър, арпежатор, автоакомпанимент и т.н.

Ще свириш ли някъде "на живо" с него или само у вас...???

И защо си се насочил точно към тези два модела...???

Защото мислиш че ще ти са полезни, защото си гледал някой на който много се кефиш да свири с тях, защото си ги видял на някой концерт по телевизията или защото те кефят звуците и възможностите им...???

Изясни за себе си тези неща и пиши ако решиш какво по-конкретно мислиш да правиш с клавира за да мога да ти дам по-пълна и адекватна информация и ако мога да ти бъда полезен...

Сега така малко ни караш да гадаем...

А относно това което ще те посъветвам да си вземеш...

Пич, ти си само на 14 години, казваш че дълги години си свирил на пиано, ходил си на уроци предполагам...

Защо са ти тези пластмасови самосвирки...???

Моят съвет е следният...

Вземи си едно дигитално пиано!!!

Има добри предложения на Ямаха П-90 например, На Корг СП-200 или 300, на Роланд и т.н.

Или пък ако ти (респективно вашите) разполагат със средства си купи една Ямаха S90ES...

Това е синт с прекрасна хамър клавиатура и великолепни звуци...!!!

Учи се да свириш на пиано, учи клавирна техника, хармониа, теория на музиката и т.н.

Ходи непременно на уроци при добър педагог!!!

Това е нещо много важно на твоята възраст...

Изгради у себе си навици за свирене, репетиране, разучаване на песни, вадене по слух и т.н.

После като минат години винаги можеш да избереш какво ще правиш...

Дали ще свириш по кръчмите на любимите ти самосвирки или ще си пианист или пък ще си в някоя рок или поп банда и така...

Но ще имаш музикалните умения и познания за да го осъществиш!!!

Винаги можеш да продадеш пианото ако решиш след време, защото то държи цена, и да си купиш самосвирка ако ти се налага...

Но засега това е моят съвет...

Купи си дигитално пиано или синт с хамър екшън(тежка като на пианото) клавиатура и свири сам с пианото си...!!!

Никакви аранжори, автоакомпанименти, арпежатори и т.н.

Свири и се упражнявай ежедневно...

Вярвам че един ден ще проумееш смисълът на положеният от теб труд!!!

Желая ти много късмет и успехи!!!

Ако има нещо, питай...

Аз ще се навъртам наоколо... :punk_guitar:

 

 

Първо-Благодаряти много за съвета!!!Но аз имам един много лош навик от който сигурно няма да се откажа.Ами той е ,че говоря за момента.Като сравних двата модела на мен най-много ми хареса Tyros.Не искам диготално пиано!Имам според мен и хората около мен много добра звукова памет(без да се хваля!)Мога например да ти въизпройзведа песента за Титаник и др.,но аз искам такъв инструмент който да комбинира всички по известни звуци(китара,бас китара, барабани и т.н.)Аз попринцип не съм почитател на идеята и други хора да ме слушат като свиря-(не мога да се отпусна и да засвиря от сърце това което искам).А също така аз ще искам и да мога да създавам мои собствени песни.Но като се замисля не знам защо ми хрумнаха тези двата модала(честно).

 

Второ-не искам да си вадя хляба с свирене.Свиренето сугурно завинаги ще остане мое хоби.Аз естественно свиря най-малко по два часа на ден.ЗА едно нешо си прав обаче- не знам накъде да се насоча.Мога да избирам м\у музиката и осветлението.Затова написах ,че искам да навляза И в тази област.Но аз съм си дал едно обещание което НАДЯВАМ СЕ да не наруша НИКОГА-да забравя как се свири.Има един мой приятел който е забраил как се свири ,защото е спрял като малълък.А и не искам да се замесвам с някакви банди въобще.Поне за сега.Пропуснах-давам само моите приятели да ме слушат,родителитеми и техните приятели които са и мои.Това е за сега.

 

Още веднаж мерси много!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе...??? :)

Питай си, на никой не пречиш... :)

Реших да поизчакам да видя как ще се развие темата защото струва ми се не си много ориентиран...

Но няма проблем... :thumbup:

На колко концерта си виждал да свирят с ПА 80 или някоя друга самосвирка...???

Концерти на кои изпълнители и в кой жанр...???

Щото аз освен на "концерти" на кръчмарско основание на други не съм виждал да се използват изброените от теб клавири...

Е, сигурно има и изключения...

Значи казваш искаш да се занимаваш с поп и тук там с чалга...

Ами за какво всъщност ти е клавир пълен със всичките тези функции като сикуенсър, арпежатор, автоакомпанимент и т.н.

Ще свириш ли някъде "на живо" с него или само у вас...???

И защо си се насочил точно към тези два модела...???

Защото мислиш че ще ти са полезни, защото си гледал някой на който много се кефиш да свири с тях, защото си ги видял на някой концерт по телевизията или защото те кефят звуците и възможностите им...???

Изясни за себе си тези неща и пиши ако решиш какво по-конкретно мислиш да правиш с клавира за да мога да ти дам по-пълна и адекватна информация и ако мога да ти бъда полезен...

Сега така малко ни караш да гадаем...

А относно това което ще те посъветвам да си вземеш...

Пич, ти си само на 14 години, казваш че дълги години си свирил на пиано, ходил си на уроци предполагам...

Защо са ти тези пластмасови самосвирки...???

Моят съвет е следният...

Вземи си едно дигитално пиано!!!

Има добри предложения на Ямаха П-90 например, На Корг СП-200 или 300, на Роланд и т.н.

Или пък ако ти (респективно вашите) разполагат със средства си купи една Ямаха S90ES...

Това е синт с прекрасна хамър клавиатура и великолепни звуци...!!!

Учи се да свириш на пиано, учи клавирна техника, хармониа, теория на музиката и т.н.

Ходи непременно на уроци при добър педагог!!!

Това е нещо много важно на твоята възраст...

Изгради у себе си навици за свирене, репетиране, разучаване на песни, вадене по слух и т.н.

После като минат години винаги можеш да избереш какво ще правиш...

Дали ще свириш по кръчмите на любимите ти самосвирки или ще си пианист или пък ще си в някоя рок или поп банда и така...

Но ще имаш музикалните умения и познания за да го осъществиш!!!

Винаги можеш да продадеш пианото ако решиш след време, защото то държи цена, и да си купиш самосвирка ако ти се налага...

Но засега това е моят съвет...

Купи си дигитално пиано или синт с хамър екшън(тежка като на пианото) клавиатура и свири сам с пианото си...!!!

Никакви аранжори, автоакомпанименти, арпежатори и т.н.

Свири и се упражнявай ежедневно...

Вярвам че един ден ще проумееш смисълът на положеният от теб труд!!!

Желая ти много късмет и успехи!!!

Ако има нещо, питай...

Аз ще се навъртам наоколо... :punk_guitar:

 

 

Първо-Благодаряти много за съвета!!!Но аз имам един много лош навик от който сигурно няма да се откажа.Ами той е ,че говоря за момента.Като сравних двата модела на мен най-много ми хареса Tyros.Не искам диготално пиано!Имам според мен и хората около мен много добра звукова памет(без да се хваля!)Мога например да ти въизпройзведа песента за Титаник и др.,но аз искам такъв инструмент който да комбинира всички по известни звуци(китара,бас китара, барабани и т.н.)Аз попринцип не съм почитател на идеята и други хора да ме слушат като свиря-(не мога да се отпусна и да засвиря от сърце това което искам).А също така аз ще искам и да мога да създавам мои собствени песни.Но като се замисля не знам защо ми хрумнаха тези двата модала(честно).

 

Второ-не искам да си вадя хляба с свирене.Свиренето сугурно завинаги ще остане мое хоби.Аз естественно свиря най-малко по два часа на ден.ЗА едно нешо си прав обаче- не знам накъде да се насоча.Мога да избирам м\у музиката и осветлението.Затова написах ,че искам да навляза И в тази област.Но аз съм си дал едно обещание което НАДЯВАМ СЕ да не наруша НИКОГА-да забравя как се свири.Има един мой приятел който е забраил как се свири ,защото е спрял като малълък.А и не искам да се замесвам с някакви банди въобще.Поне за сега.Пропуснах-давам само моите приятели да ме слушат,родителитеми и техните приятели които са и мои.Това е за сега.

 

Още веднаж мерси много!!!!

 

 

Като казвам "тези двата модела" съм имал предвид за Tyros i Pa1x.Па 80 го изклучих.МНОГО ПИЩЯТ ОТ НЕГО.НЕ МИ СЕ ПИЩИ И НА МЕН!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм...

Аз пък останах с впечатление че имаш намерение музиката да е твоят живот...

И поради това искаш да инвестираш в сериозен инструмент...

Ако ще се занимаваш любителската и по-нисък клас инструмент ще ти върши чудесна работа според мен...

Но ти си прецени...

Все пак да повторя отново че си на 14 години и до 5-6 години много неща в теб и спрямо теб ще се променят така че е трудно според мен още от сега да кажеш или решиш с какво точно искаш да се занимаваш...

Има и много странични фактори като среда и обстановка в която живееш, приятели и т.н които неминуемо ще влияят и съответно изменят решенията ти през годините...

Препоръчвам ти да разгледаш също като варианти за инструмент и Ямаха ПСР 3000 например или нещо друго на Корг освен ПА серията...

И все пак ако си се спрял точно на тези два инструмента няма лошо...

Взимай един от двата който ти хареса повече но неминуемо пробвай ако имаш възможност и посвири и на двата и то не само за няколко минути...

В крайна сметка като съвет от мен имаш 1 на нула за Тайроса на Ямаха...

Това е...

Късмет!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм...

Аз пък останах с впечатление че имаш намерение музиката да е твоят живот...

И поради това искаш да инвестираш в сериозен инструмент...

Ако ще се занимаваш любителската и по-нисък клас инструмент ще ти върши чудесна работа според мен...

Но ти си прецени...

Все пак да повторя отново че си на 14 години и до 5-6 години много неща в теб и спрямо теб ще се променят така че е трудно според мен още от сега да кажеш или решиш с какво точно искаш да се занимаваш...

Има и много странични фактори като среда и обстановка в която живееш, приятели и т.н които неминуемо ще влияят и съответно изменят решенията ти през годините...

Препоръчвам ти да разгледаш също като варианти за инструмент и Ямаха ПСР 3000 например или нещо друго на Корг освен ПА серията...

И все пак ако си се спрял точно на тези два инструмента няма лошо...

Взимай един от двата който ти хареса повече но неминуемо пробвай ако имаш възможност и посвири и на двата и то не само за няколко минути...

В крайна сметка като съвет от мен имаш 1 на нула за Тайроса на Ямаха...

Това е...

Късмет!!! B)

 

Значи пеавилно си разбрал ,4е не знам на къде.Какакво ще кажеш-първо да изчакам да видя как ще се развият нещата относно музаиката.Не си прав обаче ,че не искам тя да е част от моя живот.ПРОСТО ОЩЕ НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ.

 

Разглеждал съм psr-3000,но като се замисля няма да е лошо да си взема един 88-клавишов Мотиф,или някакво догитално пиано.Но ако ще вземам аранжор ще искам той да е от много висок клас като Tyros.Не искам като взема един аранжор след три години да си вземам нов , защото този който съм си взел не е модерен ,или някаква друга причина.Но с каквото и да се занимавам аз винаги ще имам НАЙ-ГОЛЯМОТО БОГАТСТВО НА СВЕТА! Твоя съвет този път ще изиграе някаква роля относно музиката.Не изклучван и факта ,4е може и да се насоча към музиката.Но не знам да ли да изчакам да видя как ще се развият нещата.

 

Молете кажими какво трябва да науча ,4е да вляза евентуално по-другата година в някоие музикално училище!

 

Мерси за всичко!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Петьо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз-на всяка гозба меродия но ми се струва напълно безсмислено да инвестираш маса пари в самосвирка като тези от Ра-серията на Korg след като няма да работиш с този инструмент и той да ти се отплати. А и колегите имат право като казват че тъй наречените самосвирки са кръчмарски инструмент.Вземи си някаква хамър клавиатурка и бъц към компа, хем да ти радва ухото, хем да не губиш тренинг от пияното. Успех и не се отказвай от музиката да не съжаляваш някой ден B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз-на всяка гозба меродия но ми се струва напълно безсмислено да инвестираш маса пари в самосвирка като тези от Ра-серията на Korg след като няма да работиш с този инструмент и той да ти се отплати. А и колегите имат право като казват че тъй наречените самосвирки са кръчмарски инструмент.Вземи си някаква хамър клавиатурка и бъц към компа, хем да ти радва ухото, хем да не губиш тренинг от пияното. Успех и не се отказвай от музиката да не съжаляваш някой ден :)

[/quot

 

 

 

 

Мерси много и на Теб за съвета!!!Естествено вече разбрах що за стока са тези от pa серията на корг само от вашите думи.А какво ще кажете ако си взема Motif es 7?Мисля ,4е това е доста добър инструмент .Дори разгледах какво има като възможности и съм много дожолен.

 

Второ-НИИИИКККККККККООООООООООГГГГГГГАААААААААА ННННЯЯЯЯЯМММММММАААААААА ДА ССЕЕ ООООООТТТТТТТТКККККККККААААААААЖЖЖЖЖААААААААААА ОТ МММММММММУУУУУУУУУУЗЗИКАТА!!!!!!!!!!!!!!!!!! :metalist:;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.