Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Psr-e303


Recommended Posts

Здравейте,

искам да си купя хубав синтезатор.Разбира се не съм събрал достатъчно пари,но още от сега искам да проуча добре всички алтернативи.Виждам,че този форум е помогнал на много хора да намерят отговори на въпросите си или решения на проблемите си...както и да е...

Така,ровейки се из i-магазините един модел ми се стори доста приличен,но тъй като драгите господа не описват подробно функцийте и възможностите на машинката ще ви помоля да ми разясните някои неща и да споделите мнението си с мен.

Благодаря за вниманието.

 

 

 

Yamaha PSR-E303

 

psre3036gy.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина трябва да кажеш за какво ти е и какво ще свириш с него, както и да кажеш каква сума си готов да платиш. Ще помогнем споко :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha PSR-серията е много зле.Особено низшите модели...направооооо...Аз препоръчвам нещо на старо.Може да се вземе нещо по-добро. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми става въпрос за прогресив метал група (от сорта на Dream Theater,но не на тяхната класа разбира се... ; ) ) или прогресив рок . искам машинката да има много ефекти (много видове органи) ,нещо което криви гласа (ла педал мисля,че се нарича) ,да има възможност да комбинира 2 или повече гласа в 1,да доже клавиатурата да се делне на 2 (splitpoint мисля,че е) иии засега не се сещам още за какво : ) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако за това ти трябва синт, този в никакъв случай няма да ти свърши работа:happy::). Потърси си някой Roland или Yamaha ма старо, но поне полупрофесионален клас - това е детска играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук сме за да помагаме :happy: 1 съвет обаче - никога PSR :) . Или имаш много пари и си взимаш ново и добро, или чакаш оферта за на старо за нещо което вече наистина е старо :) . Преди всичко обаче гледай да се заинтересуваш малко ;) да видиш какво що. Имай впредвид че си се захванал с може би най скъпия инструмент :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

юначи първо да кажа че не съм съгласен с мнението на SGEORGE че Ямаха PSR серията изобщо не струват и че са много зле...

Да, евтините им модели нямат класа но пък те затова са евтини модели...

Въпреки че дори и при тях може чвек като се порови малко да намери някой и друг приличен звук...

Най-вече пиана, органи щрайх...

Тук става въпрос за серия ориентирана предимно към начиаещи или не дотам развили се музиканти...

Скъпите върхови модели на тази серия имат широко поле на приложение...

За справка можете да видие PSR-9000 PRO...

А откъде според вас е произлязъл TYROS...???

Както се казва за всеки влак си има пътници... :)

Относно това което търси ludio klavirist да кажа че наистина няма да го намери не само в PSR серията на Ямаха ами и в никоя друга серия на който и да е производител която е ориентирана към начинаещите...

PSR серията според мен е създадена за да въведе един прохождащ музикант в света на електронните клавишни инструменти да предсави понятия като бленда и начини за създаването и, възможност за автоакомпанимент, що е това сикуенсър, менюта и система за навигация и дотам...

Който иска да твори звук да даде една солидна сума от поне 3000 лева и да си купи синтезатор...

Да за това което иска да свири ludio klavirist наистина му триабва синт...

Въпроса е дали той може да си го позволи...

Така като гледам към какво си се ориентирал ludio klavirist май не разполагаш с повече от 1000 лева...

Прав ли съм...???

Тогава и моят съвет е да потърсиш нещо втора ръка...

Нещо което не се продава в Техномаркет или които и да е интернет оказион от типа в който ти си търсил...

Сега няколко лични съвета от мен ludio klavirist...

Ти решаваш дали да ги приемеш...

Значи, първо за да се занимаваш с клавишни инструменти в сферата на прогресив музиката ти триабват не само музикани познания!!!

Трябват ти познания и по акустика, електроника, компютри и не на последно място познания за принципите на създаване и третиране на звука като цяло, начини на звукоизвличане и т.н.

Тези неща не ти ги казвам за да те плаша или отказвам от това към което ти си решил да се отправиш и то според мен целеустремено...

Казвам ти ги за да те запозная с оне част от пътя който те очаква и който ти сам триабва да извървиш...

А ние всички от форума сигурен съм ще помагаме с каквото можем...

За това сме тук!!!

Още нещо...

На първо време се запознай с това що е звук и що е ефект...

Това са две различни понятия...

Накратко казано ефекта се добавя към вече готовият звук за да украси грубо казано или придаде различен финален израз на вече готовият звук...

Забелязах че бъркаш тези две понятия...

Цитирам: "много ефекти(много видове органи)"

Това което криви гласа се нарича просто изкривител при синтовете...

А Ла педалът както ти го наричаш не е ЛА педал а Уауа педал или още Уамми педал се нарича но той е характерен предимно за китаристите въпреки че от няколко години все повече навлиза и в клавишните инструменти...

Самият аз го използвам като ефект добавен към една бленда на Wurlitzer...

Получава се доста интересно...

Това е засега...

Надявам се да съм бил полезен а не да те объркам още повече...

Ако има нещо пиши!!!

Като заключение да кажа...

Търси си Синтезатор на старо!!!

А не самосвирка както много хора ги наричат...

Търси си нещо с което ще можеш да имаш контрол върху звука и да променяш неговите параметри!!!

Мога да ти дам примери като те, разбира се не са миродавни!!!

YAMAHA CS1X, CS2X, EX5, EX7, QS300 i drugi...

KORG Trinity, Triton i Triton LE...

Alesis QS 8

Roland D70, JV1000 i drugi...

Айде късмет и успехи в сложният но красив свят на МУЗИКАТА!!!

И цепете яката DREAM THEATER!!! :nono::headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уауууу @Makermusic :):D

 

миди контролер и модули - винаги това съм съветвал :) не е на едно, но имаш повече възможности. В крайна сметка ако имаш проблеми с механиката само сменяш клавиатурата, ако пък не ти харесва звука и се преориентираш - сменяш модулчето или взимаш още едно. Имал съм PSR и го ползвах за МИДИ, не ставаше грам звук от него, а и клавиатурата не ставаше много-много, но както бе казано по-горе има PSR и PSR и все пак ....... ;) недей с тая серия, защото е много възможно да останеш разочарован

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за съветите makermusic.съветите ти ще ми се окажат доста полезнти.ще започна да проучвам моделите ,които ми предложи.а и май трябва да понауча нещо за синтезаторите ...

благодаря на всички ;)

 

иначе -за мен:

ходил съм 6 години на пиано,на поради фалит на родителите ми и драстичен спад в успеха ми в училище прекъснах уроците .това се случва преди 4 години.

ако ви кажа с какво разполагам в момента сигурно ще има много самоубили се така,че няма да ви казвам :dance:

а преди около 2-3 месеца се запознавам с момчетата от Thunderscape (има тема за тях в този форум),които искаха да изпрогресират и ме поканиха в групата.по ирония на съдбата групата в момента е в най-сериозната си криза. както и да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, пак заповядай... :D

Винаги си добре дошъл с въпросите си... :D

Относно бандата и това че в момента сте в криза...

Ами то всяка група си има такъв момент или моменти...

Ако сте достатъчно силни и сплотени ще го преодолеете и ще съумеете да намерите начин за да продължавате да сте заедно като група!!!

Аз търсих и се надявах много години докато срещтна хората с които сме заедно в момента!!!

И чакането и търсенето определено си заслужаваше!!! :ph34r:

На никой не му е лесно...

Който и от форума да питаш мисля че ще получиш сходно мнение!!!

За да се занимаваш с музика в България ти трябва адски много търпение и упоритост и дори известна доза инат!!!

За да съумееш да продължаваш въпреки всички трудности!!!

А и ако все-още не си го разбрал да ти кажа че тук пари от рок музика не се печелят...

Ала не това е най-важното...

За сметка на това удоволствието от сбъднатата мечта да твориш МУЗИКА с хора които ти импонират не може да се замени и сравни с нищо друго!!!

Нали...???

Желая ти късмет!!! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Напълно си прав!!

мерси! :);):thumbs_up:

 

 

Здравейте,

 

Аз съм Петър и съм на 14 години.От малък се занимавам с свирене на пиано.Има едно много "хубаво" пиано в нас-Yamaha Psr-160.Имам конкретно въпрос към Мakermusic. Ако може и други да отговарят няма да е зле . Пич какво ще ме посаветаш да си взема?Korg Pa 1x ,ili Pa 80 Hd.За парите нямаи грижа само кажи кое да си взема.Знам ,4е сам малък за такива клавири ,но те са ми в главата.Орянтирам се по това ,че в много концерти съм виждал Pa серията на Корг.Ако Може някаква допълнително инфо за тези клавири.Какво могат например и други работи.Ако може по-подробно.Ако разбирасе не те притеснявам много :) .Мерси предварително

 

Чао!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.