Jump to content
Българският форум за музиканти

За или против fretless


joroboro

Recommended Posts

Ще се радвам, ако споделите какво мислите за fretless басовете - за и против.

 

Какво ви харесва и какво не, за каква музика според вас е подходящ фретлеса...

 

Между другото, днес посвирих на един фретлес бас Фендер Джаз Бас в xxxx. Всички позиции бяха маркирани с ленти на местата на прагчетата, така че предполагам, много бързо може човек да свикне с такъв бас. (Цената на въпросния бас е 1250 лв, ако някой се интересува...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фретлеса винаги е необходим ..въпроса е ,дали човек може да свири на него .Защото ако не ,по - добре да си свири на обикновен...

А това обява за продажба ли е ..или ...някаква анкета....Защото ни е обява, ни анкета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е напълно малоумна даже за този форум, посещаван от огромен брой "специалисти" и "познавачи". Даже Яворне може да стигне до подобно прозрение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора, не знам защо се заяждате, просто ми беше интересно какво мислите за фретлес понеже нямам лични впечатления.

казах каква е цената, не защото съм го купил този бас, мисля че и за слепите е очевидно, е не съм.

ако не ви нтересува темата и смятате, е е малоумна, защо тогава пишете в нея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е напълно малоумна даже за този форум, посещаван от огромен брой "специалисти" и "познавачи".

 

Какво значи "даже за този форум"? Предполагам, че се намеква нещо за качествата на форума. Ако е така, нека автора на тези отприщени, ментални води поясни ТОЧНО какво носи умствената му стихия.

Ще го напиша по-простичко:

Fats, след като имаш толкова ниско мнение за форума, неговата администрация и членовете му, не си ли се замислял, просто да не пишеш тук. Какво удоволствие ти доставя да се превръщаш в дежурния форумен лайномет (pardon my French). От известно време имаш и алтернатива, което прави продължаващите ти изяви тук, още по-необясними. Тези неща ги пиша без какпка злоба, по-скоро с учудване. В крайна сметка, осъзнаваш ли, че обструкцията, във всяко нейно проявление (от дежурен лайномет до Явоп-Тъпото) е все едно и също нещо и израз на подобни умствени състояния.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не можах, колкото и да ми се искаше, да почерпя информация за твоите лични впечатления.Разбрах че се продава съответния бас... Ама ти ли го продаваш,твой приятел ли го продава...ама ти ЗА фретлесите ли си или си против...А дали не е по добре да е с разчертани или да не е с разчертани прагове...Дали е по добре за теб или не е...Нема инфо...Ама знам че между другото се и продава...аз между другото продавам ..ама не казвам какво е ...жокера е ,че не е за ядене...! с Уважение Гого..

Редактирано от rudibass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека май просто искаше всеки да си изкаже мнението около фретлес басовете, и просто сподели, че дръннал на един такъв и свикването не било трудно.Закво го нападате не разбирам.А цената я сподели, за да стане ясно, че е пробвал хубава китара.Или аз не съм разбрал ?

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм фен на фретлесите. За по-джази неща, чат-пат за поп. Зависи как иска да звучи групата и как свири държащия фретлеса. Някои и метъл се опитват да свирят с фретлес, но доста рядко се получава (сещам се само за Стив ДиДжорджио и за басиста на Obscura).

Въпрос на преценка на цялостното звучене е, а не дали те кефи. Мен ме кефи и имам такъв, но в групите, в които свиря последните 10-тина години, не му намерих място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че човек трябва да експериментира..Ако някой е любопитен да пробва да свири на фретлес и му харесва тази идея е супер, да се впусне в нея ..Аз лично съм свирил много малко с фретлес но знам че ако имам възможност бих се заел защото би ми било много интересно..

За звука си е специфичен и биха се получили неща които с прагчета биха звучали по различно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що е то фретлес и има ли той почва в България :)

 

Някои басисти са за фретлес, но не така мислят останалите от групата. Така, че за или против - всичко е относително спрямо това кого питаш.

 

Апък и какво ти пука кой какво мисли. Бичи на басо и клати главата. Нека има тресня!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм фен на фретлесите. За по-джази неща, чат-пат за поп. Зависи как иска да звучи групата и как свири държащия фретлеса. Някои и метъл се опитват да свирят с фретлес, но доста рядко се получава (сещам се само за Стив ДиДжорджио и за басиста на Obscura).

Въпрос на преценка на цялостното звучене е, а не дали те кефи. Мен ме кефи и имам такъв, но в групите, в които свиря последните 10-тина години, не му намерих място.

За съжаление... и аз така

така и не му намерих приложение

но си е супер яко

според мен темата е изчерпана.

За всеки инструмент си има време и място, няма "за" и "против"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.