Jump to content
Българският форум за музиканти

Чертеж ESP Explorer


Recommended Posts

Здравейте, дойде ми идеята да си направя сам китара но така и не мога да намеря нормален чертеж за тази която искам да направя, а именно ESP Explorer (EET FUK).

Много ще ви бъда благодарен ако ударите едно рамо в търсенето на този чертеж, трябва ми да знам и ъглите и дължината на всеки край...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами знам имам на Gisbon вече няколко чертежа но не ми вършат работа, знам че разликата е малка но все пак е друго нещо като имаш точно това което искаш.

Търся от 2, 3 дена и не мога да намеря сносен чертеж...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро и аз търсих чертежи за експлорер, но за гибсън. Попаднах на ето това:

http://www.guitarbuild.com/?page_id=196

Файла е explorer 13 pub. Мисля че ако намериш някой да ти го принтира А0 формат, ще имаш точния размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпросната китара, но нямам четежи на този модел. Мога единствено да ти покажа снимки с измерени от мен разстояния между дадени детайли.

Не знам как бих могъл да ти помогна по друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като гледам снимките ми се струва, че главата не е същата като моята. Типчната 'банана' форма. Не точно като Гибсънските. Иначе тялото е със стандартната за ЕСП форма

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо чертеж на Гибсън да не ти върши работа , но едва ли ще намериш точно това което търсиш. Ситуацията наподобява да искаш да правиш Squier start и да не те удовлетворява чертеж на fender strat.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама защо ти е въобще чертеж - намери някоя хубава фронтална по-голяма снимка и си я мащабирай - вкарай я примерно в adobe illustrator и я увеличавай докато разтоянието от нъта до бриджа стане 64,77см (ако скалата е 25 инча) и си я зазпечатай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.