Jump to content
Българският форум за музиканти

Група Мастило


Recommended Posts

Ще започна темата с малко предистория.

Преди около 2 седмици колегата vladi01 пусна следната обява:

 

Група "Мастило" спешно търси басист, който в най-кратки срокове да стане част от групата!

Изисквания:

- добри изпълнителски умения, музикален слух и усет, приятна външност, комуникативност, желание за работа в екип

Кандидатите трябва да могат да вадят и учат песните си в домашни условия, да имат готовност по всяко време да са на разположение на групата за репетиции, участия из страната и чужбина и евентуални турнета.

Моля изпращайте кратка информация за себе си и ако е възможно и снимка на e-mail: vladi01@abv.bg

 

Тъй като отговарям на условията изпратих мейл с исканата информация в "спешната" обява, завършващ с "очаквам отговор, какъвто и да е". Коректното отношение предполага да се отговаря на такива писма. След като изчаках 3-4-5 дни пуснах пост в този дух. Малко по-късно получих мейл с 3 песни, които да извадя и подготвя за репетиция - по думите на vladi01 в понеделник. МИНАЛИЯ! Не - ПО-МИНАЛИЯ!

 

Като професионалист аз изпълнявам поетите ангажименти. Отделих няколко часа и извадих бас партиите. Но репетиция така и не последва. КАКТО И НИКАКВО ОБЯСНЕНИЕ. Аз самият съм отказвал услугите на колеги, но винаги съм ги уведомявал за това. И ТОВА Е ЕДИНСТВЕНОТО КОРЕКТНО И КОЛЕГИАЛНО ОТНОШЕНИЕ! В това съм се убедил през 25-те годишния ми опит на музикалното поприще.

 

КОЛЕГИ, НЕ ПРАВЕТЕ КАТО ТЯХ! СПАЗВАЙТЕ ПОЕТИТЕ УГОВОРКИ, СТРЕМЕТЕ СЕ КЪМ ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ НЕ САМО КАТО МУЗИКАНТИ, НО И КАТО ОТНОШЕНИЕ КЪМ РАБОТАТА И ПАРТНЬОРИТЕ СИ!!!

 

С раздразнение:

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами добре,4е не набутах едно приятел4е от Академията,беше се навил дори с тях да се хване,заради "сигурноста".Аз разбрах,4е и новия барабанист са сменили,защото отказал да подпише доста неизгоден договор с Жокер медия.Странни неща се слу4ват с тази група,наистина :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото се търси и клавирист за Мастило! :beer: Дали ще продължи тази банда питам аз? Мисля, че трябва да се действа професионално и коректно когато има такива уговорки и взаимоотношения на професионално музикално ниво! Но бъдете търпеливи и не ги съдете! Действително може да има проблеми със свиренето им на този етап и те да са възпрепятствани! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Калин ли се казваше клавириста им???Той издържаше цялата група,особено на живо,ако и той е напуснал........мани :think: Трябва да се съберат само изгонени или напуснали Пейо и тогава поне ще имат нещо общо :)

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се съберат само изгонени или напуснали Пейо и тогава поне ще имат нещо общо :)

...или пък да викнат Пейо да и да си дойдат нещата на място.... :):):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

That`s Пейо

 

Пейо

 

Той(доколкото знам),е барабанист на група "Сп(р(ин(т)",а пък певицата на Мастило(Виктория) е Пяла там,че май с китариста там се намерили.Та за т'ва го споменават тука

Информацията ми обаче съдържа много слухове,така че нека някой да ме поправи моля :)

Редактирано от Mozart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но бъдете търпеливи и не ги съдете! Действително може да има проблеми със свиренето им на този етап и те да са възпрепятствани! :greenangel:

Ами като са възпрепятствани да не си търсят музиканти, да не им възлагат задачи и да не им губят времето!!!

Аз ценя изключително много своето време и не желая да контактувам с хора, които крадат от него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се съберат само изгонени или напуснали Пейо и тогава поне ще имат нещо общо ;)

...или пък да викнат Пейо да и да си дойдат нещата на място.... ;););)

Пейо не ще и да 4уе за тях,защо ли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрено ти съчувствам и смятам ,че не заслужават коректен човек като теб!

Това отношение е прекалено пренебрежително! ;)

За кои се мислят??????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно вече са си намерили басист и не им се занимава да се обаждат на всички, които са кандидатсвали.

Нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е да, нормално е за аматьори!

Но в средите, в които се движа, са приети други отношения!

С поставянето на задача за "домашно" те поемат към мен същия ангажимент, какъвто и аз към тях!

С такъв тип ситуации нищо чудно, че търсят и басист и клавирист, и незнамсикакъвист!

 

Тъй като този подфорум е за това, как да направим отношенията в "музикалния бизнес" по-добри и да си помагаме един на друг за усъвършенстването ни като музиканти, приканвам към НУЛЕВА ТЪРПИМОСТ КЪМ НЕКОРЕКТНИТЕ КОЛЕГИ, МЕНИДЖЪРИ /вижте темата за Бързийски/ И ПРОЧИЕ ЗАМЕСЕНИ!

 

 

Влад

 

п.п.

the gorer, не трябва да се примиряваме и да казваме, че такива ситуации са нормални. Така поощряваме подобно поведение!

В.

 

 

п.п.

 

Искам тук да дам един пример от практиката ми. Получих поръчка от колегите от група Trish да нотирам една от авторските им песни. След няколко дни се отказаха от поръчката. Но аз вече бях транскрибирал някои от партиите. Когато върнах диска със записа, получих пълната сума, за която се бяхме уговорили. На отказа ми отговориха, че искат да са сигурни, че могат пак да разчитат на мен!

ТОВА Е НОРМАЛНОТО!

 

В.

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това последното е наистина професионално, браво. Аз лично няколко пъти съм имал подобни случаи и съжалявам, че не съм се обаждал да отменя ангажиментите.... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.