Jump to content
Българският форум за музиканти

не на тремолото!


Redefine

Recommended Posts

идеята ми е да си фиксирам стунника или направо да си купя нов! така и така

съм я свалил ръчката и не я ползвам. китарата ми е yamaha и е с такова fender-ско тремоло. доколкото знам тони от ahead го е направил тоя номер! кой би ми свършил тази работа качествено???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И с ква цел го правиш, след като е обикновено тремоло B)

Разбирам да беше флойд, ама при това според мене няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с ква цел го правиш, след като е обикновено тремоло B)

Разбирам да беше флойд, ама при това според мене няма смисъл.

Няма абсолютно никакъв смисъл, ако тремолото ти е обикновено. Ама абсолютно никакъв Щом си си махнал ръчката няма смисъл освен ако те дразни... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно, че ме дразни и второ че заради тия пружини като тресна по - силничко и

изфалшивява. то верно че и самата китара си е пръчка ама се пак тва ще пооправи нещата според мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл че ти се променя тона ли?

Аз на едната ми китара го бях застопорил с две пласмасови капачки от Фанта B) Точно си пасват на разстоянието между дървото и металната част на тремолото отзад на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно, че ме дразни и второ че заради тия пружини като тресна по - силничко и

изфалшивява. то верно че и самата китара си е пръчка ама се пак тва ще пооправи нещата според мен!

Чакай малко. За ГЛойд ли говориме?!?! Щото ако говориш за глойд ок, ама иначе за да се разстрои китарата не става да го удариш, а да го хванеш от задната част с него и с доста сила (и воля) да вдигаш тремолото, без ръчка... А това надали е нещо което да правиш несъзнателно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл че ти се променя тона ли?

Аз на едната ми китара го бях застопорил с две пласмасови капачки от Фанта B) Точно си пасват на разстоянието между дървото и металната част на тремолото отзад на китарата.

Хахххаха як си :)

 

Аз пък имам мостче от парче линийка \\m//

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендърско тремоло <=> Стандартно/Обикновено тремоло

 

Може да е със по дебелшки струни и по разхлабени пружини. Като сложиш ръчката лесно ли сваляш тона? Друга идея е, вместо да го застопоряваш да сложиш още 1-2 пружини отзад. Само да знаеш че трябва да са разположени симетрично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ме не ми се занимава с пружини. искам да си реша проблема ваднъж за винаги! иначе май не толкова проста работа. някой знае ли колко горе долу пари ще ми земат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на едната ми китара го бях застопорил с две пласмасови капачки от Фанта :D Точно си пасват на разстоянието между дървото и металната част на тремолото отзад на китарата.

аааа ние тва много добре го знаем :D и аз съм така на рг-то но само с една капачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на едната ми китара го бях застопорил с две пласмасови капачки от Фанта :D Точно си пасват на разстоянието между дървото и металната част на тремолото отзад на китарата.

аааа ние тва много добре го знаем :D и аз съм така на рг-то но само с една капачка

e той AXE -a е с широка ръка....

 

А иначе е добра идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D пич ако искаш да застопориш тремолото - сваляш задния капак на китарата, зимаш и слагаш още една-две пружини и ги затягаш до безобразие!!!!!!! тва става от двата болта дет ги закрепват вътре за тялото. само че следиш да не скъсаш някоя струна така. отпускаш струните малко и пак затягаш додет може!!! целта е тремолото да залепне за китарата! аз на стария ми скуайър :D съм напраил така и е бетон отсекъде!!!! :D Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.