Jump to content
Българският форум за музиканти

не на тремолото!


Redefine

Recommended Posts

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

мерси пичове! мисля да се консултирам и с някой лютиер и ще реша кой точно вариант да избера!

Абе пич - какъв лютиер - се едно да викаш ел. техник да ти смени крушката. Тва си е чиста механика. Ама ако ти се дават пари...... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казвам то номера с пружините е бетон! няма кво да осереш и да искаш. обаче ти препоръчвам да свалиш болтовете на желязото дето държи пружините, които се завиват в дървото и да сложиш същите само че по-къси. за да имаш аванс просто. натягаш докато тремолото залепне кораво за дървото. и тва е. кат ти писне пак мое да ги отпуснеш. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  пич ако искаш да застопориш тремолото - сваляш задния капак на китарата, зимаш и слагаш още една-две пружини и ги затягаш до безобразие!!!!!!! тва става от двата болта дет ги закрепват вътре за тялото. само че следиш да не скъсаш някоя струна така. отпускаш струните малко и пак затягаш додет може!!! целта е тремолото да залепне за китарата! аз на стария ми скуайър  съм напраил така и е бетон отсекъде!!!! 

 

ще има ли същият ефект ако се направят една-две скоби - нещо което да се сложи наместо пружините,така 4е да не мърда тремолото?нещо което на картинка да изглежда....ми ето така 0---------0 :headbang: (където едното "ухо" се слага на"зака4алката" при винтовете,а другото на края на самото тремоло)?

според мен това би имало доста голям успех.

само ще е добре този който го направи и сложи да не си слага и ръ4ката,щото ако я дръпне и изскубне винтовете... :killyou: :wall: и :4ове4е-което-си-скубе-косата-от-яд:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти го препоръчвам това със скобите - може да тракат, пък и да си направиш такива ще е зор. Горните 2 начина са къде къде по лесни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти го препоръчвам това със скобите - може да тракат, пък и да си направиш такива ще е зор

за направата съм съгласен,но имайли предвид 4е скобите ще са под постоянен опън не мисля 4е ще тракат.може би малко,в слу4ай 4е има ръ4ка и я натегне 4овек..

Не са за мен,просто давам предположение..да се :headbang: и да :guitar: е важното.. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казвам ти за натягането на пружините щото така няма да си преебеш китарата. с скоби....мое да стане резил :headbang: така ше фащай отверката и почвай, не се ослушвай :D:headbang::D:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери някое старо тремоло или поискай от някои които има разбито или нешто подобно но прожините мисля че трябва да са равни на дебелина и дьлжина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе колко пари е една пружина???

По принцип към 10 кинта ;) Бах ги в пружините, то един цял комплект струни е толкова :exclaim: Пък за тяхната изработка се искат мааалко повече усилия и прецизност.

НО в Райзинга преди имаха (сега чакат да имат пак и аз съм се записал на опашката :P ) по...левче :P Като им донесат ша си накупя да има ;)

 

А пък пружините е хубаво (при флойда задължително) да са симетрично разположени и съответните пружини да са еднакви, така че е хубаво да си пазарувате четна бройка. Освен ако нямате 4 и да искате да сложите една в средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.