Jump to content
Българският форум за музиканти

Тъп въпрос


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте!

 

Имам Уошбърн Х30, който има 2 хъмбъкъра и възможност всеки от тях да се "раздели" на единични. 3 уей суич е - бридж, нек, и и 2-та заедно, отделно се дърпа бутон за коил сплит-а (е ама как обяснявам).

 

Та докато си свирих нещо се прецака, и ми свири по всякакъв друг начин, освен на неразделен хъмбъкър, демек по нормалному... В смисъл на нек и средна (2-та заедно) позиция, с или без разделяне си свири добре, обаче на бридж позиция свири само и единствено "разделен". Иначе пак се чува, но е МНОГО тих. Отворих капачето за електрониката, но както се досещате, нещо не се оправих, а и се съмнявам проблема да е оттам :band1:

 

Приемам идеи и предложения всякакви! Мерси предварително и простете невежеството :)

 

П.П. Нещо не ми работи латиницата, за това съм написал така имената на компонентите и марките :band1:

 

Едит: Не съм сигурен всъщност на средна позиция неразделен май също не работи бриджа, а само нека, разделени няма проблем.

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Имам Уошбърн Х30, който има 2 хъмбъкъра и възможност всеки от тях да се "раздели" на единични. 3 уей суич е - бридж, нек, и и 2-та заедно, отделно се дърпа бутон за коил сплит-а (е ама как обяснявам).

 

Та докато си свирих нещо се прецака, и ми свири по всякакъв друг начин, освен на неразделен хъмбъкър, демек по нормалному... В смисъл на нек и средна (2-та заедно) позиция, с или без разделяне си свири добре, обаче на бридж позиция свири само и единствено "разделен". Иначе пак се чува, но е МНОГО тих. Отворих капачето за електрониката, но както се досещате, нещо не се оправих, а и се съмнявам проблема да е оттам :band1:

 

Приемам идеи и предложения всякакви! Мерси предварително и простете невежеството :)

 

П.П. Нещо не ми работи латиницата, за това съм написал така имената на компонентите и марките :band1:

 

Едит: Не съм сигурен всъщност на средна позиция неразделен май също не работи бриджа, а само нека, разделени няма проблем.

Някой кабел се е прецакал и се чува тихо , щото минава звук само по масата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси!

 

Е, че как да го намеря този кабел. На пръв поглед нищо не видях като отворих капачето (не че това означава нещо). Да е от на адаптера кабелите? :band1: И не мога да си обесня, ако кабелът е прецакан, защо тогава като се раздели хъмбъркъра си звучи мощно :)

 

Май май решението да се замъкна при някой лютиер/електричар от Варна, нали :band1:

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси!

 

Е, че как да го намеря този кабел. На пръв поглед нищо не видях като отворих капачето (не че това означава нещо). Да е от на адаптера кабелите? :band1: И не мога да си обесня, ако кабелът е прецакан, защо тогава като се раздели хъмбъркъра си звучи мощно :)

 

Май май решението да се замъкна при някой лютиер/електричар от Варна, нали :band1:

Да кажем , че не бачка този , който свързва тази половина , която се чува слабо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай следното: нагласи суича в положение, в което целия адаптер трябва да работи. след това с перцето почуквай по двете половинки поотделно. као работи половинката почукването ще се чува ясно през говорителя. така ще установиш кое работи и кое не. оттам вече ще знаеш къде да търсиш проблема :band1: прегледай някоя спойка да не се е разпоила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре от това дето го каза стратокастер е да почукаш по адаптера с отверка, или нещо метално което го лови магнит. Аз като тествам адаптери дали бачкат винаги го правя по този начин.

 

По този начин дори мога да разбера коя жица на кой адаптер отговаря (при двоен) без да е запоен адаптера за китарата. Просто връзвам волтметър на изхода и гледам кога при допир на метал до половинката на адаптера, напрежението на изхода се променя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом бриджа не работи като хъмбъкер, най вероятно едната половинка не хъмбъкера или се е прекъснала, или се е откачил проводника, който я свързва. При хъмбъкер 2-те бобини се връзват последователно, така, че е възможно втората бобинка(тази, която се дава на късо, когато разделиш адаптера) да се е прекъснала. Ако си от Сф, и проблема не се оправи, можеш да донесеш китарата да я оправя(ако е необходимо мога и да пренавия адаптера).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, работата става все по-странна. Като реших да го пробвам с фазомер, оставих го разделен, стабилно се чува почукването, сменям го на цял... :) пак се чува -> Странно, но явно се "оправи" само :) Идея си нямам. А иначе и преди и 2-те страни на адаптера си бачкаха, но само като ги разделя :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, работата става все по-странна. Като реших да го пробвам с фазомер, оставих го разделен, стабилно се чува почукването, сменям го на цял... :) пак се чува -> Странно, но явно се "оправи" само :) Идея си нямам. А иначе и преди и 2-те страни на адаптера си бачкаха, но само като ги разделя :lol:

Да не ти е счупено копчето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто като го е чукнал и ако има разпоена жичка тя се е наместила. скоро пак ще се скапе ;) но първо изчакай да се скапе и тогава мери, защото така гониш несъществуващ проблем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто като го е чукнал и ако има разпоена жичка тя се е наместила. скоро пак ще се скапе ;) но първо изчакай да се скапе и тогава мери, защото така гониш несъществуващ проблем ;)

Ще изчакам и пак ще се обадя нахално-нахално, разчитайте на мен ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.