Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp Shootout София 04.02.2012


liquid_death

Recommended Posts

Здравейете,

Преди 2 години с Дими(metalhammer) направихме малък Амп шуутаут на наши усилватели.Формата бе по-скоро за нас, да си направим кефа.

Сега ми идва идеята да направя същото нещо, но по-мащабно.

Идеята е всеки носи по един или няколко лампови усилватели в репетиционна с подходящи кабинети - примерно меса стандарт, където се включват един по един всеки усилвател и присъстващите могат да го тестват, един по един и с китари по техен избор(всеки който идва е поканен да си ползва китарата или друга по негов избор).

Предварително можем да се преброим колко усилвателя ще донесем и да запазим нужното време в репетиционна по избор.

Естествено са поканени и хора които просто искат да пробват усилватели и да ги чуят, без да носят свой.

Аз лично мога да донеса 3 такива, които при интерес после ще опиша.Хубаво е и всеки, който ще носи усилвател да го представи в тази тема, така че идващите да се запознащт малко по-добре с това на което ще свирят/слушат.

Идеята е датата да е 04.02.2012г. - Събота, така че да могат да присъстват повече хора.

Таксата за времето в репетиционната ще се поеме от хората носещи усилватели, като ще се раздели на общия брой ампове.За всеки амп ще има предвидени примерно 20мин - за пускане и тестване +2-3мин предварително преди свирене кратка презентация от собственика му.

 

Официално искам да поканя Дими, Тони, Евтим, Галин(макар че за него ще е доста далеко).

 

Моля, кажете си мнението, по идеята ми и нека записването да започне тук и сега :)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и аз.

04.02 ми е удобна дата, надявам се някоя настинка ( покрай тия студове) да не попречи.

Ако пътната обстановка позволява, бих докарал някой амп ( ще махам колата и не е много за зимни условия).

 

Аз бих пробвал Кранк Кранкенщайн, ако има някой да донесе.

Бих донесъл нещо според желанията, ако има такива.

Примерно Меса студио и калибър комбос, да се види колко е малка и в същност, каква е разликата.(докато все още ги имам и двете)

Или пък някоя глава.

За себе си направих един ABC тест. Carvin x100b, Lee Jackson xls50, Laboga Aligator.

За това се казва, че са tools for inspiration, защото примерно измислих един риф на Карвина, по друг начин прозвуча на

Алигатор-а и не ми хареса на Джаксъна.(сигурно, ако измисля нещо на друг амп, пък на някой друг няма да звукне)

Такъв Карвин съм носил на шут-аут.

Лий Джексъна донякъде би бил интересен, ако напрвим смяна на крайни лампи Ел34 срещу 6л6.

Има вграден атенюатор, двоен гейн.

Примерно от теста бих "теглил"шута на Лий-то, но има сантимент и ще трябва да обмисля, дали да има раздяла.

 

Така, че бих взел един или два ампа, спрямо желаещите и ако позволява пътната обстановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

( ще махам колата и не е много за зимни условия).
Е убаво,аз като нямам кола не участвам,на ентусиазъм да вкараме кинти в таксита и такси за доказване на какво?

Иначе имам едно VMB,което като марка не е толкова рекламирано като Гарланд,но си звучи като добре развален Фендер бейсмен :greenangel: (каквото представлява Маршъл всъщност),ама е с 6Л6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма задължително условие да се мъкне амп.

Идеята е да пробваме, чуем ампове, китари, които не сме.

Отделно можем да изцепим аповете на макс.

Може да се запознаеш с някой, който знаеш само по ник, да видиш стар приятел.

Готина сбирка се е получавала досега.

След това в повечето случаи се сяда в бирария. кафе да доразлафим и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не е задължително всеки да носи амп.То не е и нужно.

Нужно е единствено да има желаещи да тестват ампове :) Т.е. сърбят ли ви ръцете :)

Аз съм с кола.Мога да помогна на един, двама.Само за сега трябва да се определи къде да се случи събитието.

До сега го правихме веднъж в съб зиро, защото там имаше 5150 и дуал ректо за сравнение.

Къде мислите че ще е добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В субзиро е много тясно и само ние като се съберем

няма да може да се обърнем.

Предлагам

http://www.repeticionnata.com/

 

Аз мога да донеса 2х12 каб с V30

Може да се осигури и един 2х12 с еминенси за по американски саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ В Събзиро е тясно, но все пак могат да се поберат 10-15 макс.

Така беше първият път. Мисля си спомняш, Има и коридор с фотьойл, едни влизат, други излизат за по цигара.

 

Предимството е, че е с две профи колони, Меса 4х12.

Нищо против 2х12, но истината е в 4х12 и го знаем много добре.

 

Но ако решите да е репетиционната, ще взема тогава комбо.

Плюс това, досега никога не сме минавали числото 15 души.

Но ако вземат, че се появят 30-40, наистина няма да стане в събзиро.

 

Слагайте на кантара и решавайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мястото нямам никакви предпочитания, но ми се иска да има поне една 4по12 и то с В30-ки.

Казвайте как да го мислим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се иска да дойда, но ще видим дали ще мога да го съвместя с други належащи дейности у Софията.

Ще донеса моят "Франкенамп", т.е. няколко различни амп компоненти в един рак (всичките лампови и ориентирани към хай-гейн манията).

Кабинети няма да нося, защото (евентуално) на връщане колата ще е пълна с мебели от Икеа. :greenangel:

Относно мястото, не знам къде е СъбЗиро и никога не съм ходил там, но гласувам за него, защото искам да чуя истинска Меса 4х12, Дуъл Ректо и 5150 и да ги сравня с моя и вашите ампове.

Ако на другите места няма читав кабинет (нещо с Vintage30, Greenbacks или G12T75) според мен няма голям смисъл от събитието.

Към колко часа е планирано да се случи това събиране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така :)

Имаме вече час и място - LIVE room-a на Music Division от 15 часа на 04.02.2012.

Мястото е просторно, уютно, има подходящи кабинети и ще има аудио и видео записване, за да могат и съфорумниците които са възпрепятствани да присъстват, да усетят от атмосферата на подобни събития.

Искам да благодаря на @boreto за безвъзмездното предоставяне на live room-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.