Jump to content
Българският форум за музиканти

Окепазяването на една Aria Pro II


Recommended Posts

хахахахах е нема ядове де. То ако знаех отговора нямаше да питам, ама аз питам едно а ми се обяснява съвсем друго :)

Наясно съм че не мога да очаквам чудеса, но пък съм убеден че ще си стане прилична китара по мой си вкус, не съм казал че трябва де се харесва от всички. Хардуера ще е нисък клас но пък не се занимавам професионално със свирня и не съм маняк на тази тема и на мен ще ми свърши чудесна работа , пък и всяко нещо може да се смени така че света не свършва :)

 

много поздрави на всички

P.S. - Обещавам вече да не питам. Само ще поствам резултата ако на някой му е интересно какво ще стане от дюшемето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво пич само така, искаш да направиш нещо както си решил и го правиш. Пуснал си си темичка да покажеш на хората какво правиш и евентуално ако нещо се закучи да получиш съвет. Някой дават добри идеи други само си чешат езиците. Естествено за последните е важно да изтъкнат според тях кое е по-добро. Аз не видях някъде пича да пита как да си боядиса китарата, че да му натрапвате ненужно не искано мнение. Специално за smak , че теб кой те кара да четеш! Въпреки, че не съм във форума от самото му начало съм разгледал много теми за правене, поправяне и възстановяване на китари. Много от темите бяха оплювани от големите "капацитети" по китаростроене, но по-късно мненията се изменяха. На мен ми е интересно, какво ще направиш и как ще звучи. Успех!

 

ПС: Ако държиш на дървесния финиш, но те притесняват шарките на китарата, с които е в момента винаги можеш да залепиш фурнир и китарата да остане с дървесен финиш, но с по хубава шарка. Ако не знаеш как става винаги можеш да прегледаш темите из форума. Има доста по въпроса. Не е нито много скъпо, нито много трудно.

Редактирано от Belgarad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам , че никога не си лепил фурнир .

Интересно точно на тази китара как ще стане , при положение, че няма да се боядисва.

И така, както ни нахока ,че даваме акъл за нещо , което не ни питат, веднага след това успя и ти да дадеш "ценна" идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм лепил фурнир, но едва ли е предизвикателството на живота. И никъде не съм написал "абе тури фурнир щото на мен по-ми харесва" това е предложение, а не лично мнение. А относно това как ще стане, предполагам ако автора на темата реши да се занимава с това, то някой, който е лепил успешно ще обясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с фурнира нямам проблем, имам приятел дето с тва се занимава, идеята ми допада и може да пробвам първо от задната страна за да видя как ще стане, после може и отпред да сложа ако ми хареса резултата.

За сега чакам доставки на туи онуй и малко застой има по проекта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е от страни нема как да стане ,но поне ще се скрие тва осраното отзад, което мие най голяма болка. :) Цвета ако съвпада нема да си личи толкова, абе ще го помисля имам няколко идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Опа ! Има малко раздвижване по проекта. Днес ми пристигна thung oil-a и вече съм положил първия слой.

Направи ми впечатление че смърди на гранясало олио :) не знам дали е нормално и засега съм доволен от резултата.

От частите съм взел само strap бутоните, останалите неща са поръчани и ги чекам да дойдат. За сега толкоз ,ще кача снимки тея дни след като изсъхне и последния слой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Малко да обновя със снимки след около 10 слоя с олиото :

 

 

http://sando82.snimka.bg/experiment/kitara.647179.26397105

 

остана само да ми дойдат частите и да я сглобя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много повече ми харесва от боядисвана, въпреки че парчетата не са симетрични и има голям контраст

става уникално, прилича на баскитара

от няколко седмици съм нажулил с една шкурка червения корт на аватара и сега прилича на зъл голф - китосан и небоядисан при автотенекеджия :)

в смисъл, нажулен на петна да видя как е отдолу, но повечето от боята си стои (супер скучна, монотонна, едноцветна боя) и ме домързя да я свалям цялата

много е светло дървото, но някой ден, лека по лека може да я сваля цялата..

така че, не я окепазяваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.