Jump to content
Българският форум за музиканти

Лешникотрошачката


chacho

Recommended Posts

и отново в три часа през ноща да си задам въпроса :)

 

мисля че си пукам пръстите от едно 7-8 може и повече години. от известно време се опитвам да се отърва от тоя гаден навик, само че понякога ако не си изпукам всички кокалчета, ръцете ми са като схванати и нищо не мога да изсвиря, пък и е кофти чувството по принцип

 

някой друг има ли подобен проблем и знаете ли, колко лошо е всъщност положението с тва пукане на пръстите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mi между всички стави има смазка, когато влезне въздух там трябва да се изпукат/ тогава всичко е ОК/. знаеш кое е най-лошото като спрат да пукат така че не се притеснявай. за профилактика на ставите е хубаво да си набавиш колаген - това е аминокиселина. ще ядеш желатин, риба/ аминокиселини и фосфор, който е основна храна за мозъка, костите, косата/, мляко/ там има всичко и найвече протеини, калций и витамин Д, моркови / за въстановяване витамин А/ банани - магнезий и въглехидрати, орехи, малко фъстъци/ сурови за витамин Б за нервната система/ и ориз /въглехидрати и Б/ пилешко бяло месо/ протеин/ соя, и др и не ползвай микровълнова защото все едно хвърляш храната. като мине през микров фурна се разрушават ензимите в храната и все едно ядеш хартия

 

:):);) алелуя

 

пс. прекаления светец и богу не е драг така че извода е нема се пуашиш копеуе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mi между всички стави има смазка, когато влезне въздух там трябва да се изпукат/ тогава всичко е ОК/.

 

 

Само да питам нещо...

Как влиза тоя въздух в ставите? Откъде са взима!? :):);)

 

 

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чачо?Чачо кокала? ;););):):):) :hello:

 

Защо не се обади като си беше тука бе дебелак :killyou:

Редактирано от Abbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей дееба! Тъкмо си мислех да пост-на такава тема!

 

Айде напрао някой от наш'те изтъкнати анатоми тука да обясни целата работа с пукането на ставите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво нещата с колаген и всичките му там витамини и плодове и др. ама от много пукане на пръстите като поостарееш ( ако стане... ) много ще ти треперушкат пръстенцата. И не само те :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве и аз го имах тоя проблем, в смиъл че го правех постоянно, но всичко около мен ми казаха "недей, като остарееш ще ти треперят ръцете" и аз взех че спрях.

 

П.п. Мисля че всички чакаме поста на Снежанка... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че всички чакаме поста на Снежанка... :)

Нема кво да се лъжеме :) Въпреки че и Боянчо май може да каже нещо по въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях като Феникса - преди си пуках пръстите като ненормален. Ама ми казаха че е кофти и спрях. (То това заприлича на един монолог на оня кретен Боби турбото ама карай :) ). Наистина просто от един момент нататък си казах - стига (Ех деба сега пък стана реклама на Данон :green: ).

Имам силна воля предполагам.

 

Обаче прешлените на гърба още си ги пукам, че иначе ме боли. А май не трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

пукането означава наместване, а наместване е това което се цели. По-добре си намествайте костиците, че иначе е по-зле. Ако извършвате правилни (от биомеханична гледна точка) движения :) имате правилна стойка и добър тонус на мускулите, пукането ще престане след известно време (е разбира се, че това изисква потдържане на горните условия във времето :) ). Сутрин е по-зле, защото спиме във всевъзможни, повече или по-малко правилни (пак визирам анатомията и механиката на тялото).

В заключение - аз си ги пукам и съм убеден, че това е правилният път.

За вас - всеки си решава сам, но от мене знайте едно - потдържайте винаги правилна стойка и ще бъдете винаги прави :)

Поздрави,

Мечо :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам да си пукаш пръстите е едно от най-вредните неща, които можеш да направиш за ставите си!!!

Още по-вредно е даже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а няма ли някой по дърт тука, да каже аджеба, на него треперят ли му пръстите ... и другите работи за които говори Galileo :)

 

п.с.: peshoy2k, поредното ценно мнение- мерси, и без тва имам сериозна нужда от диета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.