Jump to content
Българският форум за музиканти

Лешникотрошачката


chacho

Recommended Posts

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mi между всички стави има смазка, когато влезне въздух там трябва да се изпукат/ тогава всичко е ОК/.

 

 

Само да питам нещо...

Как влиза тоя въздух в ставите? Откъде са взима!? :headbang::curse::curse:

 

 

 

:hello:

ами във всяка клетка има и кислород и въглероден диоксид и квото си щеш, когато ставата не се движи влиза въздух. освен всичко кожата не е найлон, тя е най-големият орган в човешкото тяло и "диша"

 

относно това че ще ти треперят пръстите, това е теория, измислена против гадния навик за пукане на пръстите.

 

когато има ограничение в някоя става тя трябва да се изпука иначе след време става срастване. това не означва обаче, че трябва да си пуукате непрекъснато ставите. това не важи само за пръстите а за кръста и целия гръбначен стълб, ръцете, краката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една техника "мобилизиране на става", но не е за хора, които не знаят как се прави. с лек натиск се изважда съвсел лекичко и след това се раздвижва, но пак повтарям не е безобасно ако сбъркаш. препоръчвам да правите много леки екстензии на ставите на пристите: хващаш с др рука пръста и дърпаш леко ако изпука добре ако не не го насилвай / това е вредното/

същото се прави и с китката ако искаш, но там много внимание. абе в крайна сметка движението е истината :killyou: :hello: не за друго ама тия са единствените движещи се хаха :violin: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

пукането означава наместване, а наместване е това което се цели. По-добре си намествайте костиците, че иначе е по-зле. Ако извършвате правилни (от биомеханична гледна точка) движения :headbang: имате правилна стойка и добър тонус на мускулите, пукането ще престане след известно време (е разбира се, че това изисква потдържане на горните условия във времето :D ). Сутрин е по-зле, защото спиме във всевъзможни, повече или по-малко правилни (пак визирам анатомията и механиката на тялото).

В заключение - аз си ги пукам и съм убеден, че това е правилният път.

За вас - всеки си решава сам, но от мене знайте едно - потдържайте винаги правилна стойка и ще бъдете винаги прави :curse:

Поздрави,

Мечо :hello:

:curse::D:D за лягането е хубаво като легнете да освободите/наместите/ максимално много стави. ПРЕДИ ЛЯГАНЕ НЕ СЛЕД СТАВАНЕ след ставане мускулите не са загрели и може да стане лошо така че ставите преди лягане а мускулите след ставане :D:D:D айде и по-малко мазнини и живота става лесен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на оня кретен Боби

Той е гений!!! :headbang:

:D:D:curse::D:D

 

Стиве, ама ти сериозно ли, батка ?!?

 

А имах добро мнение за тебе... :D

 

:think:

 

:curse:

:D

Имам му всички клипове!!!

 

Запази си хубавото (както сам казваш) мнение за мен, макар че предполагам Снежанка ти е наговорила какво ли не срещу скромнмата ми личност! :green:

Шегувка де!!!

 

Не си пукайте пръстите, ей!!! :killyou:

Редактирано от Steve_Vai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Steve

 

! Сааамо хубави неща каза за тебе :headbang:

 

Ама туй с турбото.... :wall:

 

Как да е, де, живи здрави.

 

:hello:

:curse:

Като се съберем да свирнем (щото дочух, че Сноу уж такива неща замисля...), ще се разберем! :curse:

 

:violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом толкова много чакате моето (явно меродавно,ама не от мерудия,де :D )мнение - да го дам.Ш'ъ исфиня'ате,че чак днес,ама снощи имах по-приятни предложения,на които не отказах... :D

 

Първо - с никого не целя да се скарам - да няма обидени,отсега ви казвам!!!

 

Пукането на ставите Е ВРЕДНО!!!.Независимо от "добрия" ефект,който си мислите,че получавате,при подобна манипулация се отчупват по малко парченца от костта,подбива се хрущялът и прочие микро(а понякога и макро)травматизми.Това трябва да се прави ЕДИНСТВЕНО В СЛУЧАИ,В КОИТО КРАЙНИКЪТ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ЗАДВИЖЕН ПО НИКАКЪВ ДРУГ НАЧИН.Аз имам един лакът такъв(един от стоте и трите ми :D ),който "засяда" много лошо и тогава се налага много рязко разгъващо движение,но БЕЗ помощта на другата ми ръка.В смисъл - ако можете раздвижете си пръста без да ползвате другата ръка за това - размърдайте го,завъртете го около оста му и прочие неносещи увреда неща.Пукайки си пръстите само отхлабвате ставните си връзки,не правите ръцете си по-гъвкави.Това е интервенция,която крие сериозен риск за увреда на крайника или моментално,или в последствие с много по-големи щети,точно защото сте травмирали години наред една крехка и чувствителна става и без друго подложена на твърде интензивно използване.Който веднъж си е скапал пръста по бързия начин не е и помислил да опита да се "изпуква" пак и много правилно.Знам,че това носи моментно облекчение,но колкото повече го практикувате тоя "метод"(в кавички,'щото е съсипия,а не истински метод), толкова повече ще ви се налага да го използвате.Все по-често и по-често ще се "налага" да се "изпуквате"...И нормално де - ако все си чешете някоя крастичка,все повече ще ви посръбва.

 

Няма да задълбавам повече,че и без това вече е дълго...Много живи и здрави да сте.И най-вече по-разумни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом толкова много чакате моето (явно меродавно,ама не от мерудия,де :D )мнение - да го дам.Ш'ъ исфиня'ате,че чак днес,ама снощи имах по-приятни предложения,на които не отказах... :D

 

Първо - с никого не целя да се скарам - да няма обидени,отсега ви казвам!!!

 

Пукането на ставите Е ВРЕДНО!!!.Независимо от "добрия" ефект,който си мислите,че получавате,при подобна манипулация се отчупват по малко парченца от костта,подбива се хрущялът и прочие микро(а понякога и макро)травматизми.Това трябва да се прави ЕДИНСТВЕНО В СЛУЧАИ,В КОИТО КРАЙНИКЪТ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ЗАДВИЖЕН ПО НИКАКЪВ ДРУГ НАЧИН.Аз имам един лакът такъв(един от стоте и трите ми :P ),който "засяда" много лошо и тогава се налага много рязко разгъващо движение,но БЕЗ помощта на другата ми ръка.В смисъл - ако можете раздвижете си пръста без да ползвате другата ръка за това - размърдайте го,завъртете го около оста му и прочие неносещи увреда неща.Пукайки си пръстите само отхлабвате ставните си връзки,не правите ръцете си по-гъвкави.Това е интервенция,която крие сериозен риск за увреда на крайника или моментално,или в последствие с много по-големи щети,точно защото сте травмирали години наред една крехка и чувствителна става и без друго подложена на твърде интензивно използване.Който веднъж си е скапал пръста по бързия начин не е и помислил да опита да се "изпуква" пак и много правилно.Знам,че това носи моментно облекчение,но колкото повече го практикувате тоя "метод"(в кавички,'щото е съсипия,а не истински метод), толкова повече ще ви се налага да го използвате.Все по-често и по-често ще се "налага" да се "изпуквате"...И нормално де - ако все си чешете някоя крастичка,все повече ще ви посръбва.

 

Няма да задълбавам повече,че и без това вече е дълго...Много живи и здрави да сте.И най-вече по-разумни!!!

Бравос! :D

 

Ама нищо не каза за Боби Турбото, а? :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - с никого не целя да се скарам - да няма обидени,отсега ви казвам!!!

 

Пукането на ставите Е ВРЕДНО!!!.Независимо от "добрия" ефект,който си мислите,че получавате,при подобна манипулация се отчупват по малко парченца от костта,подбива се хрущялът и прочие микро(а понякога и макро)травматизми.Това трябва да се прави ЕДИНСТВЕНО В СЛУЧАИ,В КОИТО КРАЙНИКЪТ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ЗАДВИЖЕН ПО НИКАКЪВ ДРУГ НАЧИН.Аз имам един лакът такъв(един от стоте и трите ми :headbang: ),който "засяда" много лошо и тогава се налага много рязко разгъващо движение,но БЕЗ помощта на другата ми ръка.В смисъл - ако можете раздвижете си пръста без да ползвате другата ръка за това - размърдайте го,завъртете го около оста му и прочие неносещи увреда неща.Пукайки си пръстите само отхлабвате ставните си връзки,не правите ръцете си по-гъвкави.Това е интервенция,която крие сериозен риск за увреда на крайника или моментално,или в последствие с много по-големи щети,точно защото сте травмирали години наред една крехка и чувствителна става и без друго подложена на твърде интензивно използване.Който веднъж си е скапал пръста по бързия начин не е и помислил да опита да се "изпуква" пак и много правилно.Знам,че това носи моментно облекчение,но колкото повече го практикувате тоя "метод"(в кавички,'щото е съсипия,а не истински метод), толкова повече ще ви се налага да го използвате.Все по-често и по-често ще се "налага" да се "изпуквате"...И нормално де - ако все си чешете някоя крастичка,все повече ще ви посръбва.

 

Няма да задълбавам повече,че и без това вече е дълго...Много живи и здрави да сте.И най-вече по-разумни!!!

добре че не всички мислят така че инче щях да съм без работа. напрежението в дадена става води до неправилното й движение. тялото се адаптира и мозъка също, но посредством компенсаторни движения и накрая се стига до изкривявания / това важи най-вече за гръбначния стълб, но не само/. иначе за отчупването и травмирането съм съгласе, но затова идвайте при МЕН хаха :D така де идеята е че всичко си има чалъм и предписание .

 

немам кво др да кажа и все пак :think: абе не се стрскайте и си живейте живота да не би да мислите че спина е болестта на миналия век, а може би и на настоящия ми не е СТРЕСА е така че живейте и се смейте :headbang::D:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

немам кво др да кажа и все пак абе не се стрскайте и си живейте живота да не би да мислите че спина е болестта на миналия век, а може би и на настоящия ми не е СТРЕСА е така че живейте и се смейте

И си носете новите дрехи.

 

peshoy2k: Абе нещо ми се е схванала ставата на таза. Да ритна ли нещо та да се намести ? хахахахаха едвам се сдържам вече от смях.....?!?!?!?

 

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.