Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez 2012 каталог


preIbanez

Recommended Posts

Разбира се, не съм и имал това предвид! Идеята ми е, че този факт малко или много влияе на представата за марката. Голямата част от артист-листа /или поне най-известните/ са китаристи са от типа one-man-show, и аз понеже не харесвам такъв тип музика, а оказва се и китарен тон, то не бих си купил китара от марката, а и някак не са ми присърце, както са други производители.

 

Естествено това е субективно, затова и наблегнах на това, че е само мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имам малко наблюдение над артистите на Ibanez, но аз не съм чул нито един да има хубав стегнат и натурален тон. Ок, естествено има големи имена и го докарват на търговски вид, но на всичките тона е адски напудрен. Сатриани, Вай...звучат ми като синтезатори.

 

В момента се сещам само за Пол Гилбърт, който прави изключение от горното...и Мик Томпсън, чиято китара е недодяланото копие на Бийст :)

 

Приканвам да не ме нападате феновете, просто споделям мнение...ще се радвам някой да даде аргументи за противното :)

 

ibanez_andy_timmons.jpg

 

Ето ти един one M A N show, с невероятен тон, динамика и прочие...

Редактирано от Orion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имам малко наблюдение над артистите на Ibanez, но аз не съм чул нито един да има хубав стегнат и натурален тон. Ок, естествено има големи имена и го докарват на търговски вид, но на всичките тона е адски напудрен. Сатриани, Вай...звучат ми като синтезатори.

 

В момента се сещам само за Пол Гилбърт, който прави изключение от горното...и Мик Томпсън, чиято китара е недодяланото копие на Бийст :)

 

Приканвам да не ме нападате феновете, просто споделям мнение...ще се радвам някой да даде аргументи за противното :)

 

George Benson, Pat Metheny, John Scofield??? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...единствено RG2627ZE BK реално би ми допаднал заради добрата електроника и удобството при свирене по аналогия със сходните модели...ама като визия е толкова скучен че нама накъде...преди две години като излезе RGА 427Z направо се побърках от желание да я притежавам...а сега дори са свалили модела от производство...пълно разочарование от 2012...остава да очакваме повече от догодина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй, че те си цъкат на тона всякакви щуротийки, не значи че самите китари не звучат :)

 

Абе честно казано много си зависи от китарата (индивидуално). Забелязал съм, че адаптерите на Ibanez (за Infinity говоря) са голяма скръб. Знам ли? Може на дефектни да съм попаднал в магазина, или пък да имам твърде големи претенции по отношение плътността на звука, но китарата дето пробвах (говорим за цена от порядъка на 1500 лв; не съм сигурен дали беше от RG сериите, или не) имаше толкова изпърдян звук, че направо ушите ми не го проумяват още. И определено не мисля, че е било от настройките на ампа и ефектите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мене никоя не ме грабва, но доколкото разбрах, това не са всички модели, може и да има по-свестни :)

 

 

 

Може да се изтегли целият каталог за 2012 (за ЕС) - само трябва да натиснете върху картинката с каталога (намира се по-надолу на страницата, към която е линкът на @preIbanez).

 

Иначе и аз не съм много впечатлен. Очаквах повече седмици и по-специално престиж S-седмак. Също така мечтите ми за 7-струнен престиж с фиксиран бридж пак не се сбъднаха. Но за любителите на 6 струнните китари - вижте новата S-premium S979CW NT(на 17 страница) :wub: Колкото до моделът на Мешуга - кърти мифки :butcher: , но сигурно цената му ще е 4000-5000 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама май тия са новите, иначе останалите модели в каталога ми се вижда да са от миналата година, не че съм сравнявал 2-та каталога, де.

@hand_of_doom: Infinity-тата определено не са най-добрите адаптери, обаче на модели за 1500+ лева инфинитита не слагат - минимум са V-та (които по-стават) или CAP LZ активни, че има и модели с EMG и Dimarzio в тази ценова зона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не искам да се правя на голям разбирач...обаче ми се струва че прекалено генерални изводи се правят за адаптерите почиващи на литеретурнотеоретична преценка...вместо на личен опит...така хората масово се втурват да си сменят адаптерите без ясната идея защо го правят...влагат се едни пари и се преливат в празното...мисля че имаше такава тема в която бе разисквано подробно че конструкцията на китарата влияе на звука повече...не дай си боже различните ефекти или усилватели...и личния ми опит сочи точно това...имал съм две китари с абсолютно еднакви адаптери РГ-7321 и С-7320 ...и двете звучаха толкова различно че няма накаде просто...ето ги и моите 5 ст. по въпроса с адаптерите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе китарите са хубави. Друг е въпроса, че някои от тях са си доста необикновеНи.. И все пак като човек със вкус към простите работи не ми харесват ама дано някой да зарадват :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо интересно под небето единственото, което констатирам е че са започнали даслагат по-кофти компоненти (става дума за някои модели от ART серията)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият модел на Вай е като Фендър Окардеон едишън... :D

 

Понеже се засегна и Сатриани - аз не харесвам тона му, но имам неговия модел китара и е страхотна! Супер върсатайл, можеш да свириш всичко и звучи идеално във всеки лампов гиър (в друг тип никоя не звучи никак! :P ). Така че от 2-3 негови песни не може да се добие представа за нищо, още повече в албума има толкова микс и мастъринг, че...

 

За сметка на това Анди Тимънс СЦЕПВА!!! :godbless: х 4096!!!

(Жалко, че отдавна не предлагат АТ300... :( )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.