Jump to content
Българският форум за музиканти

David Coverdale


katmai

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Е, да- съгласен съм, ама до някъде!  :) Можеш да го разширяваш, но то е до време и до  граници, до които достигаш...  :)  Става въпрос, че... всъщност ясно е за какво става въпрос- няма смисъл да го дъвчем повече тоя въпрос! :P  :)  Леко рапяване ви пожелавам! :D

На мен не ми става особено ясно B)

Значи така. Имаш диапазон. Твой си.

Тогава - разширяването на диапазона във височина не се ли нарича всъщност - "Изтъняване"? :wow:

Редактирано от AlFiA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тогава - разширяването на диапазона във височина не се ли нарича всъщност - "Изтъняване"? :wow:

Аз лично за пръв път чувам такова понятие, но е интересно- ще си го запиша! ;) Ами не- нарича се просто разширяване на диапазона! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава - разширяването на диапазона във височина не се ли нарича всъщност - "Изтъняване"?  :wow:

Аз лично за пръв път чувам такова понятие, но е интересно- ще си го запиша! ;) Ами не- нарича се просто разширяване на диапазона! ;)

Аха ;):lol:

Значи "разширяването на диапазона" е равносилно на "изтъняване на вокала"...

запиши си запиши... :exclaim:

:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее ти го удари на лайф вече,

Аз пък ако бях германец, щях да го ударя на цифри...

и тогава ще го кажа "Пипни колко ми е Херца.." ;)

обаче аз германец не съм,

значи - Бръм! ;)

 

 

:green: :lol::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА се върнем на Ковърдейл, а? Вчера гледах някакъв лайв случайно, и ми се стори че пее с неестествено стегнато гърло, дърпайки джуките настрани... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за оф-а, ама как намирате Глен Хюз и как бихте коментирали техниките, които той ползва? Питам съвсем сериозно, вие сте капацитетите наоколо, тъй че очаквам включване по темата.

 

П.П. Между другото съм му болен фен, а новия албум за пореден път смазва! :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
ДА се върнем на Ковърдейл, а? Вчера гледах някакъв лайв случайно, и ми се стори че пее с неестествено стегнато гърло, дърпайки джуките настрани... :godbless:

Ми че то това си му е естествения начин и постановка!!!да не забравяме че Учителят на COVERDALE e Pol Rojers-Bad Company!!!А там няма лабаво, не искам да споря с всички вас за този глас, но на последния му концерт във София - щеше да падне стадиона!!!Аз лично съм един от най-големите му фенове, както и на учителя му!!!Да не говорим за неговия "близнак" по глас-Jorn Lande!!!Това копеле как пее КОвърдеил не е истина!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за оф-а, ама как намирате Глен Хюз и как бихте коментирали техниките, които той ползва? Питам съвсем сериозно, вие сте капацитетите наоколо, тъй че очаквам включване по темата.

 

П.П. Между другото съм му болен фен, а новия албум за пореден път смазва! :)

Невероятен певец, споено с баса прави жестока комбинация!Имах честта да се запозная миналата година с него и с мениджъра му, за съжаление за кратко, но това е един уникален човек, който единствено и само се крепи жив ,защото пее!!!Това са негови думи! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушах го известно време Ковърдейл на видеота от концерти, и ми направиха впечатление някой неща:

 

Някъде от около ре диез на 1-ва октава, вече не пее на чист гръден регистър, а започва леко да омеква, влиза в микса си.

:arrow:

Това означава, че той е възможно да е баритон като глас(ре-диез е моста на баритоните), и има и природно дадени височини нагоре, малко повече от баритоните.

 

Когато иска да изпее нещо нависоко, по-грубо, той винаги задира леко, което е още едно свидетелство, че няма чист гръден глас във височините, а просто го имитира с леко закачане в ларинкса, което пак потвърждава, че най-вероятно не е тенор според класическите разбирания.

 

На концерт обикновено пее смъкнат с полутон.

 

Също така на ниско(когато говори) звучи по-скоро плътен, обемист, и леко небрежно пресипнал(като ниските гласове), отколкото плътен и остър(както по-ниските тенори).

 

Това, което кара гласа му да звучи така добре, според мен, е много подходящата му за всеки момент дикция, емоция, и позиция на гласа. Иначе той определено е осезаемо по-нисък от "стандартите" за рок-вокали, наложили се последните десетилетия.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някъде из нета концерт на Пърпъл с Ковърдейл и Хюз...разбира се Хюз показва как се пее на живо като за световно,Ковърдейл тренира със стойката на микрофона и пее ниските партии :)

Последния концерт на Витеснаке в София...ами аз отидох да гледам Ахат,то си пролича кой е по добрия вокалист,иначе уважение за големия Ковърдейл,не малко е дал на рокфеновете :)

Редактирано от Ivan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе Ковърдейл е най-големия!!!пее страхотно на микст и според мен е добре овладял всички хитринки на микрофонната и гласовата техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз да не пускам нова тема, ама ми е любопитно вокално мнение за Стив Тайлър от Аеросмит ? Сетих се за него, защото с един познат отдавна спориме за Ковърдейл и Тайлър и така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а кажете ми тогава според вас, как пее Soldier of Fortune, как изпява там сол на първа октава - според мен не може да е на т.нар."микс", а си го пее с цяло гърло, а този който съм чувал да пее по този начин и ми е най-ясен е David Gillmore за справка - Comfortably Numb, Goodbye Blue Sky.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.