Jump to content
Българският форум за музиканти

David Coverdale


katmai

Recommended Posts

Точно на микс си пее и коплетите и припева, евентуално някъде може да задира малко. Понякога за малко минава и на фалцет заради лигавщината:).

 

Принципно дори същинските тенори имат преход на фа-фа диез, така, че и при тях сол не е изпят изцяло гръдно.

 

И нека направим разлика между гръдно пеене(както говорим, но постановъчно), и пене на гърло(пеене със стискане в ларинкса, вредно, ако се превърне в честа практика).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имаше някъде из нета концерт на Пърпъл с Ковърдейл и Хюз...разбира се Хюз показва как се пее на живо като за световно,Ковърдейл тренира със стойката на микрофона и пее ниските партии :)

Последния концерт на Витеснаке в София...ами аз отидох да гледам Ахат,то си пролича кой е по добрия вокалист,иначе уважение за големия Ковърдейл,не малко е дал на рокфеновете :dance:

надиявам се не визира6, че по-добрия е Звазди,това би било смешно казано!!!! :pray: самият той седеше като треснат с мокър парцал като излезе Ковърдейл!!!и с право

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@spaiki-не разбирам защо казваш "надявам се",да не би да съм казал нещо нередно :cheers: ...не съм забелязал да стои като ударен с мокър парцал,по скоро показа вид уважение към Ковърдейл,а че Звезди пее по добре от него,то това си е факт,никога не съм оставял да ме водят величията на имената,слушах единия,така също и другия,просто Звезди пя по добре,Ковърдейл никога не е пял на живо добре,поради простия факт че гласът му е баритонов и не може да носи на теноровия репертоар и имидж който подържа.Най добрите му неща са студийни,а в студието е друг филм.

Ако говорим наистина за глас като даденост и талант,то Ковърдейл не е сред водещите.Има далеч по добри вокалисти,аз ще припомня само един,че ми е много любим Joe Lynn Turner,това е вокал,висок и тембрист глас,драматичен и тежък,а Ковърдейл,Гилън го слагаше в малкия си джоб,изнаписах се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо Лин Търнър, бате, е история. Щото у зала Христо Ботев преди едно ли, две ли лета издиша като стар плондир.

За разлика от Ковърдейл, който дали с хитринки, дали с глас, още пали мокети, изтърбушва салатиери и гиздосва стари абрихти.

 

Но истината от старите е Хюз - не че ми фаворит нещо, обаче не е мръднал. И го чухме тоя факт доста хора форумни не много отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@satiat- няма спор за Хюз,не мога да кажа на бялото черно,сега.. че Търнър поиздишнал...простено е,случва се,за Ковърдейл,ако продължава да пали да викам пожарната :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноо му се случи на Търнър... почти цял концерт. Вярно е, че с рутина се справи горе-долу, закърпи нещата. Но това е думата - закърпи.

 

Не беше това, което помним.

За разлика -значителна, от Ковърдейл.

И абсолютна - от Хюз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, вижте сега, като баритон да си кажа и аз мнението.

 

Нека не отъждествяваме високо пеене с красиво пеене. Ясно ми е че всеки иска да вика максималко високо, това често е много ефектно, наистина, но не винаги е безкрайно красиво. Ако поставим критерии ниско пеене, тогава пък повечето тенори издишат тотално, а ниското пеене също има своята красота, а и доста по малко хора го владеят изкусно, от високото пеене.

 

Споден мен Хюз и Търнър са едни добри, високи тенори, а ковърдейл е един добър баритон. Аз не бих казал, че теноровият глас е задължително по-красив от баритоновия, ако например се позоваваме на мнението на голяма част от жените, то ниските гласове са по-привлекателни тогава.

 

Слушал съм акустичен концерт на Ковърдейл с whitesnake, и там според мен, и другите гледащи, той пееше много красиво, с много номера, използвани точно, и в подходящия момент. Освен това той много добре имитира насроения с гласа си, пее артистично.

 

А сравнения между Ковърдейл и Звезди не знам дали има смисъл да се правят.

Вярно, че звезди си е наш идол, но пък на мен, съпоставен с Ковърдейл, Звезди ми звучи толкова пискливо, че ми става едно забавно-развлекателно като го слушам....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се изкажа, като човек който не може да изпее нищо - просто като запален меломан -

 

Ковьрдейл,Агнета Фелцкот - за мен, те са от най добрите в света

Глен - сьщо е супер

Джо Лин Тьрньр - беше вьрха - преди доста години - Трилогията с Малмстийн -

:rolleyes::bravo::(

сега - не е това, което беше....

Звезди си е наш певец - от най добрите

но е безотговорно и проява на силно лично пристратие да се отнася кьм Дейвид

Левски - Барселона - 0 - 6

сигурно за запалените фенове от Левски - по голями няма.....

 

аз лично се кефя най вече на високи мьжки вокали

-Дикинсьн,Халфорд,певеца на Деф Лепард(сутрин рано не ми се рови из кофата за името му) , но както казва Ефто - добрия ниськ мьжки глас - сьщо е гот - е, на мен не ми действа както на жените ;)

харесвам и по необичайни - като Кинг Даймьнд,Том Арая, Фил Анслемо

- и някаде най горе в небесата е Фреди - най великия от всички велики за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@spaiki-не разбирам защо казваш "надявам се",да не би да съм казал нещо нередно :bravo: ...не съм забелязал да стои като ударен с мокър парцал,по скоро показа вид уважение към Ковърдейл,а че Звезди пее по добре от него,то това си е факт,никога не съм оставял да ме водят величията на имената,слушах единия,така също и другия,просто Звезди пя по добре,Ковърдейл никога не е пял на живо добре,поради простия факт че гласът му е баритонов и не може да носи на теноровия репертоар и имидж който подържа.Най добрите му неща са студийни,а в студието е друг филм.

Ако говорим наистина за глас като даденост и талант,то Ковърдейл не е сред водещите.Има далеч по добри вокалисти,аз ще припомня само един,че ми е много любим Joe Lynn Turner,това е вокал,висок и тембрист глас,драматичен и тежък,а Ковърдейл,Гилън го слагаше в малкия си джоб,изнаписах се ;)

Няма да спорим за глупости, тук не става дума за това дали Ковърдеил е световно известна звезда, а Звезди не е, самият факт че Звезди на времето го мислеха за българския Ков., (а не Емо Янчев).....Та не става въпрос за това, за разлика от първия си концерт, последният в София размаза всички, а за баритон май май тези височини и диапазон са доста ненормални!!!Да не говорим като цялостно торчество!!!Прав си за фалша на сцената, но тогава този елемент го нямаше за голяма моя изненада!!!Просто СПОРЕД МЕН това е един от малкото певци, на които като цяло малко могат да му стъпят на кутрето!!!Това е не само мое мнение, да кажем тук аз го изразявам!!!Споменах за Jorn Lande, незнам дали сте чували негови неща,ако не сте ВРЕМЕ ВИ Е- това е изродският Ковърдеил!!!Както и да е отнесох се!! :( а относно Д. Търнър, не случайно е едно от най-големите открития на Ричи Блекмор и е единственият певец , с който Ричи не се е карал!!!!Но за съжаление е попаднал на Николо коцев, който го прави за смях пред хората!!! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълненията на Coverdale в Live in Japan са невероятни. Прави много пинизи и тези малки наглед детайли, които ние в БГ често изпускаме и подценяваме, правят нещата от големи - да станат велики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълненията на Coverdale в Live in Japan са невероятни. Прави много пинизи и тези малки наглед детайли, които ние в БГ често изпускаме и подценяваме, правят нещата от големи - да станат велики.

Верно е!!! :rolleyes::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично се кефя най вече на високи мьжки вокали

-Дикинсьн,Халфорд,певеца на Деф Лепард(сутрин рано не ми се рови из кофата за името му) , но както казва Ефто - добрия ниськ мьжки глас - сьщо е гот - е, на мен не ми действа както на жените dry.gif

 

Joe Elliott

И беше култов, преди да задълбае в баладките.

Но е класа, мама му.

А Ковърдейл не беше на такъв лош хал първия концерт, като Търнър у Христо Ботев. Въпреки че на Академик определно беше по на ниво.

Е айде Николо Коцев да не е виновен за слабото пеене на Търнър, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...каква стана тя,все едно че ни плащат да ги рекламираме,за себе си решавам,че всеки с предпочитанията си,в моите влиза и Ковърдейл,но не като фаворит,спирам да го споменавам че сигурно хълца вече :happy::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като говорите за японските изяви на Ковьрдейл,

Starkers in Tokyo ли имате впредвид?

днес го гледам за втори пьт -последователно и не мога да спра, да се вьзхищавам :D

а сьм го гледал поне 10 пьти досега........

понеже сьм китарист и обикновенно най вече слушам китарата

и макар Айдриан Вандерберг да е перфектият акопаньор на Дейв

просто за пьрви пьт(от много години насам) не слушам китарата(не по този начин който обикновено слушам ) като китарист :D

 

ПОБЬРКВАМ СЕ :):unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.