Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесор за китара


kiusha82

Recommended Posts

В магазина може да се направи следният A/B тест. Включвате процесора към кубе, например Marshall DSL401 и прослушвате 3-4 амп симулации с drive. След това махате процесора и същата китара включвате в marshall-ският drive на кубето. Разликата е покъртителна от към динамика, плътност и естествено звучене. Това съм го правил с процесор VOX Tonelab SE който уж има лампа в преамп-а и се очаква повече, но не.

 

Пробвах това с Vox - Еx и резултата е ,че динамика ИМА :)

 

Кажете ми каква е разликата в тона на процесорите на VOX-SE,LE и ЕХ?

Айде,че има разлика има в смисъл осезаема ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой имал ли е наблюдения върху този продукт

http://www.musicworld.bg/bg/c_528/i_36970/LINE6_POD_HD_pro.html

 

Чух в тубата разни неща,добре обажда процесора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" За един най-добрия процесор е VOX , за друг ZOOM,BOSS,Diditech и др... "

 

Ей дойде ти акъла в главата накрая!Сега вече печелиш едно питие!

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой имал ли е наблюдения върху този продукт

http://www.musicworl...POD_HD_pro.html

 

Чух в тубата разни неща,добре обажда процесора.

 

Това е HD500, но в рак вариант. Нямат никаква разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може маркетингова да е разликата, или повече възможности за насочване на сигнала... Като звук и според мен няма да е различен от HD500. Като гледам, и двата ги има вече в Динакорд - може да им спретнеш един shootout ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих да чуя HD 500 но го нямаше и чух HD 400.

Честно да ви кажа ,не ме впечатли.

Чух и Boss Gt-10,според мен е пълна трагедия,мое мнение никой не ангажирам.

Все още VOX водят в моята класация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуй и ZOOM G9,2tt и тотално ще зарежеш други фирми процесори и ще се насочиш само към VOX. Погледни тук, това е интересна машина. Имам такъв рак и не знам дали има друг такъв модел в БГ но мнението ми е ,че е чудесен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се заяждам , но можеш ли по-детайлно да кажеш с какво точно Vox-a е по-добър от HD400 и от GT10 , а Karavadjo да сподели с какво Vox-a бие Zoom 9 . Tака поне може да има по-голям смисъл от темата , защото за сега всичко е едното е хубаво другото е зле. След време някой ще чете тук, и ще остане заблуден , а ти си купи Vox-a - лошо няма , само че спести си квалификации за трагедии (въпреки че не ангажираш никой - написаното остава) , за птоцесори , които не можеш да разръчкаш хубаво дори и за няколко месеца , камо ли за минути в магазин. Впрочем - признавам че Vox процесорите имат много добри фабрични пресети, за разлика от Босс и Line6 и Zoom.

 

 

Пс:

Не се сещам , някой предложи ли ти да разгледаш Nova System и Zoom G3 , просто се сетих за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де ще си кажа мнението за различните модели процесори VOX. Първият медел е VOX Tonelab SE. Чудесен лично за мен процесор. Разбирасе ,че има и недостатъци и предимства. Мисля ,че е най-малкото зло от всички модели процесори. Недостатъци: 1.Много е голям и тежък. Изцяло метална конструкция и много здрав процесор. Дълаг е 72см. Мисля ,че тежеше ако не се лъжа 6,2кг. За някой хора е труден за пренасяне защото е като клавир. Предимствата са ,че лесно се работи с него (изключително е опростен). Има 2 експрешън педала (волюм и друг с който можеш да добавяш в реално време хорус,делей,Wah и др. ефекти). За това излезе и следващия модел VOX Tonelab LE. Направиха го по-малък за да се пренася лесно но го орязаха и във възможностите. Според мен звучи и по-остро от предния модел. Следващия модел е VOX Tonelab ST. Още по малък вариант и заради размерите си разбирасе усложниха работата със създаването на бленди. Мисля ,че е подходящ за репетиций и домашно свирене но не и за лайв изяви. Причината е ,че трудно може да смениш 4-5 ефекта на една песен. За това и излезе и последния модел ЕХ. Той е по-голям но също труден за работа и звучи почти еднакво като ST серията. Просто фирмата VOX с всеки модел процесор се опитваше да победи недостатъците на предишния модел но излизаха и други проблеми едновременно с това. Орязани възможности , прекалено малко бутони за смяна на ефекти (ST), услужняване на работата. Разбирасе ,че добавяха и нови ефекти във всеки нов продукт но лично на мен VOX Tonelab SE най много ми допадна.

 

Пак казвам ,че не ангажирам никой с моето мнение. Може и да греша но така мисля за марката VOX процесори. С тази серия процесори мисля ,че покриха нуждите на различен кръг от хора (репетиция,запис в студио,свирене на лайф).

Редактирано от Karavadjo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова вече е пост !

 

:godbless:

 

Само един въпрос , че ми е интересно, а не съм разцъквал Вокс-а задълбочено.

Има ли вариант в някой от Воксовете за дуал чейн , колко ефекта едновременно могат да се включат и могат ли да се разместват(pre или post) ?

Редактирано от aitapeapea
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ухото ми никога не ме е лъгало.

Чух Vox-a ,после Boss-a и Line6 Hd400, разликата беше огромна.

В динамично отношение Vox-a къса глави :)

Какъв драйв има ....

Това търсих ,само да видим кой модел ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.