Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да включа wah-wah педал


Blackout97

Recommended Posts

Хора сега ми пристигна ефекга Behringer Hellbabe HBO1 wah-wah и не знам как да го включа в китарата.в него няма кабел,няма нищо само ефекта и няколко книжки.Упътване-няма.O,Друг кабел-няма.Помогнете ми!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

За да използваш ефекта ще са ти нужни един допълнителен кабел и батерия/зарядно. Провери дали ефекта не е дошъл с батерия (може да е в гнездото за батерията; вероятно е ако има такава да не е "свързана", а просто оставена). След като решиш въпроса с батерията/зарядното, веригата ти ще изглежда така: ел.китара - първият кабел влиза в input на ефекта - от output на ефекта излиза втори кабел - усилвател.

 

Приятно посрещане на Н.Г. и успех!

 

Пешо

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжките няма ли инструкции??? Може и да не пише, не се заяждам ;)

 

http://www.picvalley.net/u/1727/17149177158725902471325066182QximrpCF9f8O1Jttx9Vm.JPG

 

Честито, че ти е пристигнал, със здраве и пот да го ползваш :)

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант за връзване на wah-то след дистера, или каквото ползваш там...

китара > дистер/ефекти разни > wah> усилвател/звукава карта...

 

Малко по-различен е ефекта когато е след вече дистирнатия звук. Миля, че в King Nothing( Metallica) и Bulls on Parade(Rage Against The Machine) wah-то е вързан след дистера. Някой може и да ме обори, за това най-добре сам да си прецениш кое те кефи повече.

 

Като разцъкаш, напиши едно мнение как е педалчето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант за връзване на wah-то след дистера, или каквото ползваш там...

китара > дистер/ефекти разни > wah> усилвател/звукава карта...

 

Малко по-различен е ефекта когато е след вече дистирнатия звук. Миля, че в King Nothing( Metallica) и Bulls on Parade(Rage Against The Machine) wah-то е вързан след дистера. Някой може и да ме обори, за това най-добре сам да си прецениш кое те кефи повече.

 

Като разцъкаш, напиши едно мнение как е педалчето ;)

eксгра е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не е нужно да подчертавам,че всичко,което пиша си е Мое мнение?(в случея базирано на свирене с уа-педал от 1993 г.),а всеки си има виждания за звук естествено..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да определя звука от уа след дистера, като по-мръсен.

Въпрос на търсен ефект и предпочитания.

 

За да не откривам нова тема ще попитам тук: Има ли специфична техника, да натискаш уа педала до дъното(при по бързи натискания примерно) без да го изключваш?

Аз имам проблем с това и някой ако може да даде съвет ще съм благодарен.

Моля само без "Ми с времето ще се получи", че е къде е края :) нещо по-конкретно ще ме зарадва.

Редактирано от Ground
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Вземи си уа педал, на който ключето не е на подметката, а някъде в страни. Или както е при някои "Морлита", настъпваш и работи, и съответно, не настъпваш и неработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Зависи от конкретния модел уа. Morley например се изключват, чак когато си махнеш крака.

 

^ Въх изпревариха ме.

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а те, педалите на резлични производители по различен начин ли звучат?

Има един Dunlop GCB-95 в момента при мен и други не съм чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.