Jump to content
Българският форум за музиканти

M-Audio Audiophile 2496 или Audiophile 192?


group_home

Recommended Posts

Имам парите за двете карти, въпросът ми е коя от тях е по-добра. Ако съдим по цената Audiophile 192 е по-скъпа, но дали е по-добра? Четох доста мнения и съвсем се обърках. Коя от двете да купя? Благодаря предварително! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип по-скъпото трябва да е по-добро.

Audiophile 2496 - не знам, какви са ти очакванията.

Ако нямаш високи, за парите си е добре.

Иначе ти препоръчвам да избереш нещо по-добро.

Пък и не е задължително да е тази марка.

Така, че според мен или 192 или нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва не е сериозно. Тази борба в между 96 и 192 в този клас аудио интерфейси е горе долу безсмислена.

По отношение на качеството на записа - нито си заслужава допълнителното натоварване при компютърната обработка (и съответно забавянето), нито пък е толкова по-добро самото качество. Според мен не си заслужава, ако се гони само разликата 96 / 192.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах Audiophile 2496 и ако имаше китарен и микрофонен вход нямаше да я сменям. В Кюбейса латенцията ми беше около 12-13мс, като обикновено работя с 8-12+ трака, всеки с по 2-3 плъг ин-а (Waves основно), отделно разни други(поне 2-3) ВСТ-инструмента. Това се е една чудесна стартер карта и е перфектна за домашно ползване ако не гониш студийно качество, и функционалностите те устройват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпросът ми е коя от тях е по-добра.

 

По-добра по какви критерии?

 

Виж спецификациите на 2те карти и спрямо твоите критерии, избери тази която сметнеш ти за редно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам парите за двете карти, въпросът ми е коя от тях е по-добра. Ако съдим по цената Audiophile 192 е по-скъпа, но дали е по-добра? Четох доста мнения и съвсем се обърках. Коя от двете да купя? Благодаря предварително! :godbless:

Audiophile 192 е по-добра поне на база ''Specifications'' Едно сравнение е достатъчно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен латенцията в Кубейз на 2496 е 5мс, а с Pro-Fire2626 - 7 мс, буфера е по дифолт (не помня точно). Резултата е малко странен (по-евтината карта да има по-ниска латенция), но практическа разлика не виждам, и резултата ме удовлетворява. С АЗИО драйверите на Кубейза латенцията скача драстично ! За показването - виж из опциите, Device Setup или нещо подобно.

 

192 е по-добра на хартия, но колко от вас записват с ДВД-аудио качество (на 192 КХц) ? За нормални любителски записи (до 96 КХц, 24 бита) 2496 си е предостатъчна, особено за парите си. Факта, че ще си купиш 192, не те праща в сферата на студийната техника !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.