Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на пласмасов кант на Gibson


Recommended Posts

няма смисъл да го снимам но става дума за този контур от пластмаса които върви по ръба на китарата..

по точно говорим за онзи горе на главата. той е от няколко черно бели пласта

от едната страна пострада и трябва да се замени

можете ли да помогнете от къде да намеря този материал или кой би могъкл да го направи

благодаря

Редактирано от ares2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за да стане според мен ще трябва да се разколачи цялата китара + пребоядисване лакиране и т.н.Ако е твоя китарата ти препоръчвам да не го правиш,щото ако майстора си остави ръцете ще загуби акустични свойства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За канта на грифа ли става дума? Там има прагове... освен това сглобката на грифа с тялото е доста неудобна за работа. Наистина ще трябва да се лакира. А на главата често лепят цяла плочка с логото и всички инкрустации, че и с черно- белите кантове. Кантове се продават различни цветове. Но са с различна дебелина според приложението. Ако е на грифа, значи има и точки за слагане. Дилян Обретенов- Диката ще ти го направи, но е скъпа операция. Китарата няма да загуби от към звук. Ако не те дразни прекалено, не се захващай, макар че знам аз самия колко се дразня ако си ударя някъде китарата.

 

Ако все пак решиш, ще те свържа с Диката ако не се познавате. Упех.

Редактирано от renegat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако щетите не са значителни, не може ли да се изреже и свали парче байндинг от главата и да се залепи ново? И без това там функцията му е чисто козметична и няма кой да ти гледа главата на китарата толкова.

Иначе материалът е целулоид.

 

edit: Явно може.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Байндинг се сменя, получавал съм няколко нюзледъра от stewmac.com с подобни операции. Не ти препоръчвам обаче да го правиш сам, работата е тънка. Както ти казаха потърси някой лютиер да ти свърши работа. Вече ти посочиха Диката като човек, който може да ти помогне, също така може да се обърнеш и към Костадин димитров a.k.a. BassTraffic. Може да разгледаш негови ремонти и творения в темата "K.D. зона". Ако цената не те устройва и не се забелязва много - по - добре го остави така. Не мисля, че точно байндинга ще доведе до значителна промяна в звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.