Jump to content
Българският форум за музиканти

Jazz Piano for Jam


emo_tion1

Recommended Posts

Това е една пиано подложка която записах.

 

Ето и акордите за желаещите да се включат : Emb 7 , F7 , Bm7 , Db7 , ( 2)

 

Emb 7 , F7 , Bm7 , Db7 , F sharp m 7 , F 7 9 , B maj7 +

 

 

Cm7 , F7 , B maj7 , G7 , Cm7 , F7 , B maj7 +

 

Dm 7 , C sharp m 7 , Cm7 , C sharp m7 , Cm7 , F7 , Bmaj 7+

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето тука записах едно солце набързо

 

П.с. Джема не е само за пианисти ( каквито няма много ) :). Така , че очаквам вашите включвания

 

Поздрави :)

Редактирано от emo_tion1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имаш уникалния шанс да бъдеш първия разписал се ( като изключа себе си) но аз не се броя :greenangel: така , че давай смело :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прогресията е много приятна, няма конфликтни акорди ако може така по интуитивно да се изразя, и спокойно може да пердашиш навсякъде само в 2 скали. Сигурно и в повече може, за да звучи джазменски а не просто вързващо се.

Една по минорна, натурален минор или дорийски, и една по-мажорна, мажор или лидийски не съм сигурен става ли плюс колкото мое по блус скалата ама не със всички хроматизми.

Не съм научил акордите, но основно може да се пердаши в ла, не знам защо. Леко променях pitch на трака, има разлика с настройването на китарата и може да е избягало половин тон нагоре или надолу

//корта бяга с половин тон нагоре надолу, зависи как се включи печката :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п, нещо от сорта, осранко отгоре отгоре>

http://soundcloud.com/emil-nachev/tapedeck-1-feb-07-17-08-49

ама най добре да науча акордите и да ги посвиря малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SRV e виновен.. много малко съм му свалял, но отчасти той ми е набил тъпи клишета в главата

също, дрънченето, звънтенето и всички екстри на металните струни никога не са достатъчни, въпреки че това не е неговото звънтене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че знам кой е SRV или поне не под тази абревиатура , но е напълно нормално копирването на дадени маниери на поведение на любимия изпълнител , което е полезно докато се изгради собствен почерк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stevie Ray Vaughan

http://www.youtube.com/watch?v=k0zy0lqpOyc

---

Гледам и не ми се вързва, какви неща постваш в авторска музика.

В смисъл, какво целиш, наистина ли ти харесва тоя стил, щото като свирене, не знам, в джемовете свириш по яко,

А като някаква електронна музика, на мен лично ми е мнооого комерс, няма здрави бийтове и някакво, уж по лекичко, малко диско ритъм, разни мотивчета от класика и естрада и не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип джаза ми е любимия стил музика и дори мога да кажа блуса , но електронната музика също ми харесва макар и по-малко но специално ефектите преливащите падове и лийд звуци наистина са нещо уникално. А има и много джазмени примерно Хърби Хенкок които експериментират и в албумите му могат да се чуят разнообразие от всякакви стилове не че съм тръгнал да се сравнявам с него, но като композитор се стремя да съм запознат с всичко ново що се измисля на тази планета :) и всичко старо което е било измислено в миналото

 

Дори след време се каня ако е рекъл Господ да запиша примерно няколко албума и с класическа музика или по точно бароковая музика и конкретно произведения на един от любимите ми композитори Й.С. Бах но разбира се ще трябва да се скъсам от работа за да осъществя тези мечти. За сега продължавам да експериментирам докато достигна желаната цел

Редактирано от emo_tion1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, имаше добри попадения на колегата emosms, въпреки блендата. Поздрави за смелостта, да се пробваш! :bravo:

Отдавна го гледам този джем, но ми е прекалено рано! Още съм прекалено малък, за такива неща! От друга страна, пък съм възрастен, за да запомня цялата хармония и докато ме изненадват акордите, не мога да изсвиря нищо смислено! :virtuoz:

С тази тема, човек определено трябва да си поиграе повече! Не е като при другия джема! За мен джаза е най-високата летва в музиката и от ученик си падам по топлия джаз, въпреки че свирих по сватби! :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по-правилно да се изпише Bb, защото навремето се изписваше Н за Си и В за Си бемол.

В съвременния нотопис не Н, а В е Си бекар.

Чувам Ми бемол, което аз бих написал Ebm7, а не Emb7.

Нищо лично, пиесата е хубава. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По прицнип е по-правилно това изписване което си потнал , но надявам се че няма объркани. :)

 

kirilsat съвсем не е задължително да свириш различна скала на всеки акорд. Примерно първата част може цялата да я изкараш със Си бемолна пентатоника, а втората почти цялата със ре минорна пентатоника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акордите се преливат един в друг просто чудесно

има едни като каденца на края на едната част, там ми се иска да се сложи нещо по интересно, но kirilsat, просто го пусни и пробвай отгоре.

трябва ти малко да се опиташ да вкараш swing/ragtime пулсация, и тва е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.