Jump to content
Българският форум за музиканти

След като направиш собствена песен и решиш да я продаваш по интернет,какво следва от-до?


Recommended Posts

Мисля да правя музика с компютърна програма и да продавам чрез сайтове,които се занимават с това по интернет.без преди това да я записвам на дигитален носител а само mp3 и wav,като си бъда и продуцент.От прочетеното по нета през последните дни не ми стана много ясно какво точно трябва да направя,затова имам няколко въпроса към тези които знаят:

1.Колко струва да си регистрираш артистично име и песен в Министерството на културата и за колко време става?

2.Трябва ли да имаш фирма за този вид продажба или за това,че си и продуцент и също ли се регистрира в министерството,на каква цена и данъци плащаш ли или от самия сайт ти удържат за всичко?

3.Като се има предвид,че ще ги качвам за популяризиране в "youtube"."vbox7" и др. пак ли се регистрира в министерството,Музикаутор и Профон и за колко (последните две дружества: цени и за всичко,което трябва да се плати)?

4.Кои са най-добрите сайтове за продажба на dance,house и trance музика и колко вземат за песен и комисионна от продадената?

 

Ако това не са правилните начални стъпки в този бизнес,нека някой да ме поправи!

Очаквам отговорите ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за изчерпателните отговори и за оказаната помощ!:)

 

Този така наречен форум,вероятно е притежание на МУЗИКАУТор,които вече 1 месец не са ми отговорили на въпроси за членство и регистрация при тях.След като при задаване на въпросите искаха да напиша от коя софийска община съм,разбрах че от Столична община членове не търсят :).Това дружество явно е създадено от 5-6 певци и композитори,които си лансират само техните еднообразни песни от вече 20-30 години по радиа и ТВ,за да разделят пая между тях си,затова не се чудете защо в БГ 95% слушат чалга от Пайнер,която единствено не е обвързана с никое дружество.

 

Ако тези,които знаят и не ми отговарят на въпросите си мислят,че ще се откажа се лъжат и ако в БГ не желаят да имат разнообразна музика от различни стилове,ще работя и плашам данъци в друга държава,както правят повечето интелегентни българи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този форум няма НИЩО общо с Музикаутор или която и да е друга подобна организация.

Форумът е на Сдружение Музикант.орг и повече за него можеш да научиш ТУК.

 

Може би просто никой не е наясно с нещата, които питаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да ми се отговори как може кило боб да е 2.19? Направих съответното запитване както до администрацията на този форум, така и до отговорните държавни институции. Вече половин час нямам никакъв отговор. Това не ме притеснява, но съм сигурен, че и след месец няма да имам отговор, което вече е скандално.

Питаха ме междувременно дали съм от Смилян, но не съм. Трябва ли да съм, за да споделят тази така драгоценна информация, тези трима четирима бради, които съм убеден, че определят цените на боба и обират печалбите вече 20, 30 години, ако не и повече. Но аз няма да се откажа, ще разбера защо цената на боба е 2.19, ако се наложи и неИнтелИгентнИ хора ще питам и до Смилян ще стигна. Туй то.

  • Like 8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нормално човешко състояние понякога без видима причина да си вкараш някакъв филм за неща които нямат обективна стойност. Примерно много от мутрите така се изпотрепаха , като си бяха вкарали параноя , че другия иска да ги убие ( поне ако вярваме на книгите на Георги Стоев )

 

В конкретния случай или наистина никой не знае или повечето хора не са видяли темата ( и аз съм в това число ) или си мълчат някои и не искат да кажат. Лично аз преди време съм си мислил дали да пусна такава тема във форума,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи къде искаш да я продаваш тази музика.Мноgо музиканти имат профил в Musicspace.bg и знаят според годишните отчети, които те даваха , колко са спечелили.На мен ми бяха платили окол 60-70 стотинки за 40 сваляния на една песен за година.За чужбина, виж тези сайтове.cdbaby.com, jamendo.com , ourstage.com. Запитвал съм и Nokiamusic как стои продаването на музка, чрез тях .Отговорът им беше , че трябва да имам договор с Warner, Walt Disney.....

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи къде искаш да я продаваш тази музика.Мноgо музиканти имат профил в Musicspace.bg и знаят според годишните отчети, които те даваха , колко са спечелили.На мен ми бяха платили окол 60-70 стотинки за 40 сваляния на една песен за година.За чужбина, виж тези сайтове.cdbaby.com, jamendo.com , ourstage.com. Запитвал съм и Nokiamusic как стои продаването на музка, чрез тях .Отговорът им беше , че трябва да имам договор с Warner, Walt Disney.....

 

Трябва ли да имаш фирма (едноличен търговец),за да продаваш музика по интернет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Не, трябва.

 

Сега няколко препоръки, свързани с етикета на общуване в Интернет или поне в този форум (това го пиша, не за да се заяждам и факта, че отделям време да го правя е достатъчно доказателство):

- да Изискваш отговори в Интернет форум, организиран на свободен принцип е меко казано, ако не несериозно, то поне силно наивно. Ако има хора, които познават материята и имат желание да ти отговорят, ще го направят. Ако не, пиеш една хладка вода и действаш по сериозния начин. Четеш законите и правилниците и ако не можеш да ги разбереш, се свързваш с компетентни хора, които могат (адвокати и музикални дистрибутори, а най-лесното е да прочетеш правилата на cdbaby или iTunes)

- да се държиш като ощипана госпожица, защото никой не ти отговаря, поради причини, които бяха изброени по-горе, е доста неприятно за съфорумниците и в никакъв случай не ти подобрява шансовете за отговор (виж обаче, моят пост за боба го направи)

- да обвиняваш индиректно и да се държиш саркастично към едно относително анонимно Интернет общество, че възпрепятства шансовете ти за "удар" в музикалната индустрия не знам как да го определя

- малко по-любезно, да не кажа, възпитано поведение, обаче би ти подобрило шансовете за отговор.

 

Следващият път, в който си позволиш да пуснеш подобен отговор, като този който не одобрих, няма да имаш възможност да пишеш много дълго време в този форум.

 

Успех с начинанията.

  • Like 6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти отношение човече...кофти.

Информацията, както ти написаха я има, плюс това да подчертая-абсолютно безплатно.

Ако все пак предпочиташ някой да те консултира по посочените от теб въпроси вместо ти сам да проучиш, съвсем естествено ще се наложи да си платиш консултацията.

Simples.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.