Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за трансформатори


Recommended Posts

Здравеите,

Решил съм да се захвана с изработка на amp Hiwatt DR-103.. Намерил съм схемите от сайта (http://www.hiwatt.com/data/tech_info.html) и всичко точно, обаче остава основния проблем с трафовете..

Понеже нови струват 150$ на парче, въпроса ми е - към кой мога да се обърна за качествено навиване.. и някой има ли идея с какви параметри трябва да са (понеже в нета не намерих никакви характеристики).

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място бих купил оригиналите(не че са точно оригинали).Този усилвател не е компромис.Ако ще правиш компромиси, то направи друг амп.Ако ще да е този, направи го както си му е реда.А и 150 долара за изходен не е чак толкова много, даже е добра цена.

А мрежов може да си поръчаш на фирма по избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като човек с опит с тези усилватели и с трансформаторите им, мога да кажа, че всяка фирма НЕ може да направи мрежовия трансформатор. А за изходящия...

Отговорът защо, ще оставя за себе си.

 

Не случайно тези усилватели вървят по $3500 на старо.

Не че не може да се правят. Просто не от всеки. И не за малко пари.

Не съм сигурен, че и тези трафове, които се предлагат ще позволят да се получи HIWATT.

Скоро се наложи да измервам траф от "реномирана" фирма и щях да падна от резултатите. Мерих и траф правен от известен "специалист" - какво да кажа, не бих го използвал.

Изобщо все по отчайващо ми е, когато се иска много, а се предлага много...малко. Толкова ли не може да се схване, че не може да се оножда дявола във въздуха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има много информация: http://hiwatt.org/tech.html

Може би Heyboyer правят най-добрите копия на оригиналните трансформатори. Partridge и едно време са били доста скъпи.

 

Nikifena, къде е грешката в схемата на захранването - не мога да видя нищо особено, освен че единият кондензатор не е надписан (той всъщност е половината от двоен кондензатор 2x50uF)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсва схемата за отоплителните вериги, кондензатора (100uF 63V) за преднапрежението на крайните лампи е обърнат. Туй според мен...

 

ПП Нищо чудно и още грешки да има.

ПП2 В повечето случаи само схемата е крайно недостатъчна за да се възпроизведе едно устройство така че да отговаря на оригинала.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да кажа, че всяка фирма НЕ може да направи мрежовия трансформатор.

 

Напълно подкрепям това мнение.

:) @immortal__- избирай умно, както казват янките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.