Jump to content
Българският форум за музиканти

Parker Guitars


plamensb

Recommended Posts

Ровя се от известно време във форума и забелязах, че общо взето все едни и същи марки китари се визират. До момента обаче не успях да открия фенове на Parker. Ползвал съм и притежавам няколко различни китари, като Ibanez, Фендер, Jackson и Parker. Ясно е, че изборът на марка инструмент е преди всичко субективен въпрос. От опита си с различни китари от повече от 15г. мога да заявя, че Parker са може би китарите с най-изявен характер и ергономия. Невероятно удобни тяло и гриф в комбинация с високо качество на използваните материали. Със сигурност в ниския ценови клас /до 1000лв./- Parker P-series - това е китарата за мен. При pro-сериите разликата в цената прави марката неконкурентна на другите водещи производители като Ibanez например. И все пак с повече желание за малко над 1000 USD човек би могъл да се сдобие с истински Parker Fly, произведен преди повече от 10 години по стандартите на Ken Parker, а не някоя индонезийка, с каквито вече всички производители заляха пазара. Ако има и други фенове на Parker Guitars в България нека споделят мнението си във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иван май се казваше китариста на Слави и той свири с кафяв Parker с чепата форма.Чул съм че на бриджа имал пиезо адаптер, но не съм мн запознат с подробности.

 

Да не забравяме , че Dave Martone свири с тази марка

Редактирано от Arcturus666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах за кратко Parker Fly USA, беше много качествен инструмент, но въобще не ми допадна като тип саунд, така че не я задържах за дълго. Това, което си запазих за спомен беше бридж адаптера Димарцио, който много си пасна с един от моите Фендери и в момента живее в него за постоянно :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм пипал такава, но имам добри наблюдения.

 

Рийв Гарбелс или там, както се произнася, китарист на Дейвид Бауи.

Цялото му свирене е само с Паркър, бос синт за китара, жесток е. Звучи новаторски, изчанчено,

кефи ме на макс. Което не значи, че ще тръгна да го пунтирам( в гиъра).

 

Втори пример - Пеци Гюзелев. Ползва две класически китари - Фендер стратокастер и Гибсън Експлорър.

И отвреме на време за цвят и разнобразие - един Паркър.

 

Това са две доста различни концепции, относно ползването на Паркъра.

Ако не греша, Паркър бе иноватор за добавяне на акустичен звук в ел. китарата.

Вече има и други марки с такива възможности.

Ползват се доста от сешън китаристи, на които не им се мъкне и кухарка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, всички Parker-и с тремоло имат и пиезо в бриджа. Освен това китарите са с графитен тръс род и тяло и гриф от дърво и композити. Моята е махагони макар да е от по-ниския клас тялото е от цяло парче дърво. Характерно за Parker са още и адаптерите, които са custom на Di Marzio и Seymor Duncan. Горното се налага от специфичната форма на тялото.

Много китаристи ползват Parker, като мои фаворити са Dave Martone и Adrian Belew. Ако някой проявява интерес по темата може да си пусне някой и друг клип в Youtube-а! Let's rock!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих един Parker P-42 наскоро.

Произведен в Корея.

Макар че е от ниския клас на Паркър , това е най-добрата китара на която съм свирил досега.

Тяло - цяло парче махагон , фингърборд - абанос , много удобен гриф , и добър саунд.

Ако не се лъжа , в този ценови клас , това са единствените китари с абаносов фингърборд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, китарата е страхотна. Проблемът с P42 е, че повечето не са качествено сглобени и имат нужда от допълнителна настройка на бриджа и нът-а. Особеност на модела е, че фабричната настройка е за струни 9-42. Въобще самата китара звучи най-добре с такива струни. Според мен звучи много различно спрямо RG-тата на Ibanez...усещането е за Fender, а звукът е по-близък до Gibson /заради махагона/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.