Jump to content
Българският форум за музиканти

Лютиерско ателие за производство на бузуки!


Recommended Posts

Аз имам няколко въпроса - ще цитирам няколко коментара! :)

 

- по-лесна бъдеща смяна на пикгарда ? - и как точно ще стане по лесната смяна след, като е вкопан в дървото,и не е ли по лесна смяната ако е закрепен по стандартният начин с няколко болтчета???  

 

прикриване на дефект ? - защо трябва пикгарда да се вкопае в дървото за да се прикрие дефект,като за идеята може да се монтира по стандартният начин върху дървото?!?!? 

 

- пикгарда е абсолютно декоративен! - ами той ПО ПРИНЦИП не е ли с декоративна цел???

 

има някакви скрити предимства? - моя логика, а че стандартното монтиране действа,като ''похлупак'',който обира така или иначе оскъдните вибрации на масивната дървесина ! Вкопан във дървото пикгард - той е вече част от този инструмент и масив - не напразно инкрустациите(при скъпите инструменти) се вкопават а не се лепат върху дъската!!!

Не ангажирам никой с мнението ми :) :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че леко си се похлъзнал на последният ми коментар :greenball: . Има един скрит хумор в него, за който чете между редовете.

 

Трябва обаче да призная, че теорията с "обирането" на вибрациите ми е любопитна.

Ще се радвам на подобаващо научно обяснение на феномена - или поне на по-подробно такова, което звучи смислено.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry, (относно подхлъзването) не съм усетил дълбокият замисъл на коментара!

Моята специализация в лютиерствовто е Бузуки,по китарите до колкото мога правя по нещичко, основно за приятели!

Ако теорията ми ви звучи НЕ смислено.....както вече написах по-горе - Не ангажирам никой с мнението си !!!

А и възнамерявам това да бъде последният ми коментар на тема китари!!!

Желая ви приятно хлъзгане..........!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар това, което казвате, да е лесно чуваем феномен, при акустичните китари, да кажем, неговото отношение към електрическите солидбоди инструменти е въпросително.

Все пак, закрепянето на пикгарда посредством винтове е масова практика от твърде много време, дори при доста скъпи инструменти, може да се нарече дори "традиционно". Затова е любопитен въпросът, дали и колко голямо влияние би имало закачането на пикгарда по различни способи.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, не знам за различните способи, но моята идея беше да е изцяло "нетрадиционно". А дали ще окаже влияние на звука или не ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

7209995b.jpg

7209996q.jpg

7209998K.jpg

7210022R.jpg

7210024M.jpg

7210026l.jpg

7210027y.jpg

7210028a.jpg

7210038g.jpg

7210039g.jpg

7210040A.jpg

7210041q.jpg

 

Ето това е готовия резултат. Снимките са правени с телефона. Скоро и по-качествена фотосесия ;)
Изработката надмина очакванията ми!  :godbless:  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.