Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на синтезатор


Nizo

Recommended Posts

Здравейте отново. Съжалявам, че не писах по темата тия дни.

 

Значи, след още ровене и човъркане в нета стигнах до извода, че искам напълно аналогов синтезатор. Попаднах на Alesis Andromeda A6. Този синтезатор определено е голямо животно, може да го чекнете в youtube. Вдъхновен от звуците му, реших да го купя. За мое щастие успях да спазаря неизползвана бройка за $1400, което си е супер цена за инструмент от този сорт. Когато пристигне ще споделя още впечатления.

Ето едно демо:

 

Алесис Андромеда не може да се намери за по-малко от 4000 долара.По простата причина , че базовата му цена през годините , когато се е продавал е била около 3500 долара.Така , че не знам къде си го намерил за 1400 долара , но или някои се опитва да те изменти с неработеща стока , или ти не си доразбрал.

 

Провери пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@asek Нямаш представа колко си прав. Опитаха се да ме метнат с тези $1400. Синтезатор няма, но пък и пари не съм давал. За добро или лошо откакто чух и видях какво може Andromeda-та, всичко останало ми се струва недостойно да си дам парите. Дано изскочи някоя по-добра оферта, че не ми се дават повече от 5000 за синтезатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@asek Нямаш представа колко си прав. Опитаха се да ме метнат с тези $1400. Синтезатор няма, но пък и пари не съм давал. За добро или лошо откакто чух и видях какво може Andromeda-та, всичко останало ми се струва недостойно да си дам парите. Дано изскочи някоя по-добра оферта, че не ми се дават повече от 5000 за синтезатор.

 

Ако имаш за даване 5000 лв и искаш наистина аналогов синт , един от най-добрите варианти за , които се сещам е MOOG VOYAGER.Мисля , че за тези пари ще успееш да си го намериш.

 

П.С. Не забравяй , че Moog е "бащата" на всички синтове...

Редактирано от asek
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме кефят Moog. Не казвам, че са лоши или нещо от сорта, но просто Moog звученето не е това което искам. В последно време прегледах сума ти демота в youtube и ще се отнася до Moog, бих казал, че са едни от най-скучните синтезатори. Може би самите хора, които представят синта, не го тестват в дълбочина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам това:

 

 

с какво е по-лошо от Андромедата ;) Какво като е виртуално-аналогово...

Редактирано от miro2bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме кефят Moog. Не казвам, че са лоши или нещо от сорта, но просто Moog звученето не е това което искам. В последно време прегледах сума ти демота в youtube и ще се отнася до Moog, бих казал, че са едни от най-скучните синтезатори. Може би самите хора, които представят синта, не го тестват в дълбочина.

 

Еми ти си знаеш :) определено следващия синт при мен ще е Муг Войаджър....

 

За това какво мислиш ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо мислиш че, VSTi отстъпват на аналоговите синтове ? Особено за стиловете изброени от теб, има достатъчно добри емулации.

В момента, от наблюденията които имам (имам впредвид това което съм чул в музиката) е че в модерната електронна едно 70 % са виртуални инструменти и много малко аналогови такива.

Веднага давам пример със NI - Massive, Absynth, REAKTOR 5, FM8. Разполагаш с пълната свобода в тях да правиш каквото се сетиш. От транс до неурофънк и басове и синтове стил Noisia можеш да постигнеш с горе посочените.

Съветвам те да си вложиш парите в техника с която да надградиш периферията -Качествени колони или саунд карта, модули нз както прецениш.

Така бих постъпил аз, каквото и да решиш успех! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@miro2bg Номера е да слушаш, а не да гледаш. ;) Ти ако имаш Radias, би ли споделил плюсове и минуси?

 

@asek Слушах го и Voyager-а, но да ти кажа единственото демо което що годе ми хареса е на XL версията, където може да route-ваш разни сигнали.

 

@adamjones Мисля, че ще се съгласиш ако кажа, че всеки синт звучи различно. Лично на мен в софтуерните синтове ми липсва остротата и динамиката на звука. Според мен един хардуерен синт се чува повече с по-малко децибели, което ще рече, че по-лесно се вписва в даден микс от звуци. Доколкото съм забелязал, звуците от хардуерните синтезатори не пречат толкова на другите звуци, дори честотните им ленти да се бият. Както и да е ... навлязохме в друга тема.

Иначе аз като периферия съм супер доволен (звукова, усилвател, тонколони). Споделям, защото вярвам има любопитни:

Звукова: Native Instruments Audio Kontrol 1

Усилвател: Dual CV5670

Тонколони/Монитори: Event Studio Precision 8

Звука на тия тонколони е убийствен. Силно ги препоръчвам. Баса им слиза смело до към 30Hz. Стерео картината е точна. Поразителен детайл. Мощността им е като за срутване на блокове (2x280W). Това не е преувеличено, в активната им версия има 4 чипа LM3886, които вадят по около 70W ... т.е. 210W басов и 70W високи. Това е успокояващо, защото дори усилвателя да клипва здраво, тонколоните ще оцелеят. :godbless:

 

 

 

Като цяло май намерих синта който ще купя и той е ... KORG MS2000. Виртуално аналогов, но пък звучи точно така както на мен ми харесва. Остро, чисто, агресивно. Лично на мен ми звучи адски добре и има точно това, което ми липсва в софтуерните синтове.

Ето и демота:

http://www.synthmania.com/ms2000.htm - демота и пачове на mp3

http://www.youtube.c...h?v=_Ok6rRo8Q6A - демо с добро качество

- демо с добро качество

- странни звуци и шумове

http://www.gpeters.com/tracks/youtube7/Synth%20Jam%20June%202011%20Geoff%20Peters.mp3 - аудио от експерименти с Korg-a

 

Kакво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В английският ибей има два алесис андромеда за цена около 5000 лв , мисля , че отлкова беше готов да платиш за синтезатор.Възползвай се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено KORG MS2000 е добър синт със добър вграден sequencer, но не е на нивото на Virus, Novation. Разбира се и цената е друга до 350-400 евро / макс / за рак версията.Като звучене наистина е чист плътен звук,но изборът на саунд банки е по оскъден,но нали затова е синтезатор за да се модулира всеки звук.Вокодерът му също е добър особено пуснат през вграденият sequencer.Изборът ти е добър въпреки големият изборен пазар на добри синтове в момента, но не е казано ,че ще е първият и последен синтезатор които си купуваш.Като звук също така и цена 300-400 евро Waldorf Micro Q /blue version/ не е за подценяване.

 

http://www.sequencer.de/syns/waldorf/microQkb_MicroQKeyboard.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена и за Roland JP8080, също мн.добър синтезатор за към 400-500 евро.

http://www.soundonso...olandjp8080.htm

 

П.С Посочените цени са приблизителни за 2 ръка.

Редактирано от los vlados
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nizo Не разбрах какво имаш в предвид под "острота" въпреки ,че първото ,което ми идва на ум е атак рейета :Д

ето тия типчета например работят с Масив (въпреки ,че клипчетата са за гранулар синезис, във втория представят как си правят баса ако на някой му е интересно може да ги изгледа и трите) и крайния звука е доста брутален.

Мисълта ми е ,че не не си прав за динамиката и "остротата". Но така ги чуваш нещата ти и вече си направил избор.

 

П.С. Добре си се оборудвал иначе :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема според мен с ползването на виртуални инструменти е по -скоро кривенето на звука. Тоест като почнем по веригата със Софт-а, инструментите и ефектите, като всеки компонент трупа от своя негатив точки. В този случей синта е с крачка напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пуснах обява във форума и ми предложиха Yamaha AN1X, която купих. Утре пристига. Мисля, че е добре като за първи синтезатор.

 

adamjones, аз не казвам, че има някакъв проблем с VST-тата. Има много и всякакви, но виж тази Yamaha която купих:

 

 

...чуй резонанса на филтъра на 2:30 ... въобще чуй звука като цяло. VST-тата нямат такъв звук според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще ти помогне тази Ямаха за транс, ДнБ и техно, не знам. С бюджет от 5000 лв аз бих се спрял на Roland Fantom G - 61... Не подценявам AN1X, но със засилка за Мерцедес, ти купи Москвич (без да подценявам и Москвича) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.