Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на адаптер


Recommended Posts

Как да сменя бридж-адаптера на китарата, дали да пробвам сам или да дам на някой майстор ?

Дайте някъв съвет, при положение, че преди това не съм се занимавал с това. Китарата ми е Fender Strat , махнах пикгарда и видях как е свързан, не изглежда много сложно, но не знам дали ще се справя, тъй като не съм работил много с поялник... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потренирай първо с жици и малко калай и действаи :D

само гледай да не опираш с върха на поялника нищо друго освен повърхностите върху които искаш да запояваш и кабелите, че както каза рокмен можеш да си понасереш пикгарда, ама за тва трябва да си уникално смотан... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май не ми се занимава много да експериментирам, може ли да кажете някой майстор или някое място където извършват подобни услуги ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм сменял адаптери

ефтим джерекаров също знае как става

ако решиш да го правиш сам

магат да възникнат проблеми - виж тема за смянан на адаптери - точно от този раздел - от мен

 

като несъответствие на болтчета

да не забравиш да отбележи - кое жило за къде е!

направи си чертеж

плюс това не си казал с какъв адаптер ще сменяш

предполагам ако е хъмбекър - той ще има по силен аутпут - да не се окаже после че искаш да си върнеш стария

поне аз съм го правил тоя номер - направя смяната и после - обратно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ще го сменям с Seymour Duncan Hot Rails, което е хъмбъкер.., към него си има и схема, въпреки че все още не се оринтирам добре по нея.

 

ако има наистина такава тема за смяна на адаптери, може ли дадеш някъв линк, за да се ориентирам по-лесно..

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.