Jump to content
Българският форум за музиканти

Shure SM58 за запис на китарно кубе


muzicantini

Recommended Posts

Понеже мога да се сдобия с такъв микрофон за без пари (и то не китайски), интересува ме дали мога да направя някакъв читав запис от китарно кубе. Знам, че по принцип това е вокален микрофон, но все пак какъв ще е резултатът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено ако му отвиеш топката, резултатът ще е почти идентичен с този от SM57. Капсулата на двата микрофона е еднаква.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Микрофонът се оказа неземно як за запис на акустична китара. Обаче имам проблем с отвиването на топката. Това нещо е ужасТно стегнато, не знам как е стягано и с какво. Някой има ли предложение как да го отвия, без да го счупя? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не бъркаш посоката? С нормална дясна резба мисля че трябва да е. Иначе, хванете го двама човека и го напънете повече, те са корави животни, трудно се чупят. Ако и така не стане, може да се пробва на менгеме и с тръбен ключ примерно, като предварително микрофона се овие с някакъв плат, така че да не се нарани. При операцията да се действа внимателно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква е причината да развивате топката на микрофона,може и да е залепена понякога /ако някой друг е пипал/...и ще я счупите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза и Rockfire от какъв зор ти трябва да го отвиваш,щом те задоволява записа,щом не става лесно не опитвай повече да не го преебеш казано на жаргон.Едва ли с този запис ще правиш албум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записът е супер, но за акустичната. Пред кубето звукът някак си се смачква и няма нищо общо с това, което се чува на живо, та затова си мислех, че примерно без топката звукът ще е по-груб и натурален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се промени чааак толкова звука, като е без топката. По скоро трябва да си поиграеш с различни позиции на микрофона, това има огромно значение за звука. А и е напълно нормално това да е по-различен звука, от това как го чуваш на живо. Най-малкото, микрофона "чува" доста по различни неща, като е поставен в някаква точка пред кубето, а и на твоето възприятие доста влияе акустиката на помещението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са написали и другите, експериментирай с позицията на микрофона спрямо говорителя, отдалечеността му от решетката, силата на звука и гейна на микрофона.

 

Това с топката е странно. Отвиването и няма да промени звука драстично. Това се прави за да можеш максимално да приближиш мембраната на микрофона до говорителя, като по този начин звукът се уплътнява (повече ниски) заради т. нар. "proximity effect". Аз не съм попадал на микрофон с такъв проблем. Не виждам защо някой би лепил топката, освен за да прикрие някакви проблеми по капсулата. Сигурен ли си, че микрофонът е оригинален? Ако искаш, пусни 1-2 снимки по-отблизо, да го видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че е оригинален, по Коледа може и да имам обяснение. Странното е, че най-приятен за мен звук се получи като дръпнах мик-а на около 1 метър встрани от кубето, което не е много правилно, пък и саундът е доста по-мръсен в лошия смисъл на думата, защото лови фонови шумове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записът е супер, но за акустичната. Пред кубето звукът някак си се смачква и няма нищо общо с това, което се чува на живо, та затова си мислех, че примерно без топката звукът ще е по-груб и натурален.

Тук проблема не е в микрофона

С каква програма записваш?Някои лимитират на виртуалния вход.

Виж нивото на входа в звуковата карта или преампа ако ползваш такъв

Отвиването на топката нищо няма да реши.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.