Jump to content
Българският форум за музиканти

Нужен ми е съвет от опитни Китаристи!


Marti Karailiev

Recommended Posts

Здравейте!!! Аз имам нужда от малко помощ. Значи аз съм начинаещ китарист, свиря на класическа китара от близо 2 години напреднах доста в нещата и сега едни музиканти ме викат в техния оркестър те свирят по свадби и предимно такава музика народни песни и чалга, и мисля че мога да се справя за да си изкарам някой лев, и проблема ми в случая е че трябва да си купя електрическа китара а не знам какво точно е най добро за мен, доколкото знам Ibanez и Fender са едни от най добрите китари но и са много скъпи. Така че ми е нужен съвет дали да си купя нещо по евтино или направо да си взема нещо скъпо за да не съжалявам един ден!

Иначе съм се спрял на тази Cort-G210

ЕТО И СНИМКИ:

http://media.snimka....5445952.jpg?r=0

http://media.snimka....5445953.jpg?r=0

Според вас тази добра ли е???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш, би ти свършила перфектна работа тази китара. Естествено според мен е важно да ти харесва много на външен вид, и още повече като звук. Аз бих те посъветвал, като отидеш да купуваш, да пробваш колкото се може повече китари, за да направиш някакво сравнение и съответно добър избор. И гледай внимателно, да не попаднеш на някоя дефектна бройка.

 

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм гледал в работата ми да няма нищо, което да ме "остави на пътя". Поради тази причина, ако нещото ме съмнява, че ще ми върши работа, не си взимам най-евтиното, за да не ме е яд и после да му бера грижата в процеса на работа, а си взимам нещо от среден клас. Ако това нещо ми свърши работа, то си е върнало инвестицията още на третото му използване.

 

Това е моят отговор на питането ти дали тази китара става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с @CursedSoul

 

Така по снимки няма как да се разбере дали една китара е читава. Отиваш в магазина (даже обиколи всеки в града си) и пробваш всичко, което е в твоя ценови диапазон. Пробвай и тези, които са с 50-100 лв. над бюджета ти. Понякога за едните 50 лв има голяма разлика в звука!

 

Поздрави! :cheers2:

 

П.П.- @IgniteAll ме изпревари :greenball: . Да, тази китара е от среден клас, а ако наистина искаш хубав инструмент подходящ за изяви пред публика си спести поне 500-600 лв само за китара ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и от мен!

Тъй като имам определен опит в този сегмент на пазара /сватби, кръщенета и кръчми/ :greenball: , ще си позволя да дам своето мнение....

Тази музика се свири с чисти или почти чисти китари! Гейна е намален и не се чува неприятното бръмчене, характерно за други стилове. :butcher: Избираш си според джоба китарка, която да ти е удобна, без значение от марката. От практиката съм забелязал, че колегите от този жанр по-често се спират на Ибанец, а Греч е върхът на айсберга! Виждам, че си учил класическа китара и смятам, че като удобство за тебе изборът ще в много по-широк кръг от инструменти /в предвид широкия гриф при класиката/!

Желания звук, ще постигнеш с обикновено кубе. Добре би било, да е с честотни корекции и вградени ефекти, от които ще ползваш най-много 2-3.

Това е личното ми мнение, което съвсем не е задължително! :yes:

Много успехи и бързо да си изплатиш инвестициите! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си нещо малко по-скъпо за да не съжаляваш един ден ;) Корт са добри за първа китара и имат прилични модели; от G серията аз бих заложил на G260 - към 500 лв. e. Може и някоя Yamaha Pacifica 112V - и тя е към 450 - 500 лв. Ако са ти много, следващото ставащо, според мен, е Squier Affinity - към 350 лв. Всичките ги има по магазините в София - може да дойдеш (ако не си от тук) и да пробваш.

 

Поздрави!

 

П.С. В избора ми на китари влияние оказа най-вече от какво дърво са направени - първата е от Ясен (Ash), другите 2 са от Елша (Alder). Аз не харесвам звука на китари от Липа (Basswood) - мътен ми е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите!!! Определено имам нужда от вашето мнение, надявам се да имам късмета да попадна на добър инструмент! Значи трябва да се поразходя до магазините в София, Пловдив, пък и в Благоевград е добре да отида тъй като ми е по близо понеже аз съм от Гоце Делчев, и това което ще направя е да пробвам повече китари да изсвиря на тях нещо балканско и да направя разликата коя е за мен и коя НЕ. Иначе до 500 лв. съм навит да дам за китара и на по скъпи съм навит но ако е на изплащане :)

Иначе ви благодаря много това исках да ме насочите към някои марки и модели щото не съм сигурен че в магазина няма да ми пробутат нещо ненужно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, все пак не забравяй, че това са си чисто частни мнения на отделни хора, според техните предпочитания - "На вкус и цвет товарищей нет" :) Иначе добре си го решил да пробваш повече китари и да си прецениш. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е възможно отдели 500 - 600 лева, отиваш пробваш, харесваш, свириш :) Хвърли едно око на Cort G260-3TS. Според мен ще ти е перфектна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукоизвличането на електрическата китара е малко по-различно. За да си спестиш разочарования е добре да посвириш някъде на ел.китара и усливател, та да знаеш какво да търсиш и очакваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чалгии няма абсолютно никакво значение какво ще вземеш... Грабвай най-евтината дъска, която намериш, и от която не ти се драйфа, като я хванеш, и си "олрайт вери найс". На никой не му дреме за китарата там.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Icarus е много прав! Всичко зависи от "задкитарното устройство". :thumbup: Така че само свирене ... :virtuoz:

Българския фолклор е много сложен жанр! Въобще не коментирам чалгата, но вашата задача ще е , да създавате настроение у хората! :bravo:

Лично аз, с интерес очаквам да чуя нещо ваше във форума! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чалгии няма абсолютно никакво значение какво ще вземеш... Грабвай най-евтината дъска, която намериш, и от която не ти се драйфа, като я хванеш, и си "олрайт вери найс". На никой не му дреме за китарата там.

"Давай да псуваме чалгата, 'щото сме музиканти!" ;)

 

Можеш да си пуснеш една "дива чалгия" на Преслава, "Лъжа е", махни вокалите, отгоре сложи Таря Туруунен и да видим дали няма да ти се причуят хилядите Найтуиш фенове "OMG greatest song ever".

 

Не, че нещо, но и чалгата е музика, и там си има някакъв процес на работа. Има песни без китара, има и главно с китара. Има си и откровен метъл, изпят от чалга певици.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност си пуснах на Преслава въпросната песен точно сега. Ако според теб там китарите звучат както трябва, няма смисъл да си говорим за каквото и да е въобще.

 

Иначе из чалгиите има големи поздрави, но те нямат нищо общо с китарите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.