Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно боядисване на китара


Recommended Posts

Привет на всички! Доста съм нов както във форума,така и в музиката,наскоро взех решение да си правя китара и си купих custom made тяло.Сега имам желания да го боядисам,тъй като е на голо дърво.Предполагам,че трябва тялото да се подготви по някакъв начин,било то със шкурки и тн,след това да се боядиса и лакира много.Въпросът е дали някои би могъл да ми отдели време и да ми обясни стъпка по стъпка как стават нещата,а и каква боя и лак да ползвам за случая.

Благодаря предварително! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то в доста теми е чагъркана тази тема...

 

http://forum.muzikant.org/topic/12835-aiyaeenae-ne-eeoadhaoa/ тук не се виждат за съжаление снимки, но пак ще ти помогне

 

Други варианти за които се сещам:

 

http://forum.muzikant.org/topic/23835-ecdhaaioea-ia-aaeaaeodheaanea-eeoadha-io-nodhia-aeudhaaai-iaoaadheae/

 

Абе направо погледни всичко тук: http://forum.muzikant.org/topic/35760-eioaadhaanie-oaaie/ най-вече темите, които е написал @

ultramega

 

 

Прочети повечето (ако не всички) и вече ако не разбираш нещо пиши.

 

Дано съм помогнал

 

Поздрави :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет - не боядисвай със сорейове.

С подходящи лакове(примено качествен PU лак с втвърдител), пистолет, компресор (и ноу-хау, естествено), се получава много по-добре.

Разбира се, първото пръскане с нов лак/оборудване едва ли ще е много добро, но съм сигурен, че ще е по-добре от 256-тото със спрей :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей,ще почета още преди да се занимавам,но по въпроса със лаковете не са ли във spray can? Нямам никакъв опит с боядисването и затова задавам (глупвави може би) въпроси :D

П.П Може ли да ми препоръчате марка лак ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Действай смело с лак във флакон (spay can) и глей какви хубави мехури, мехурчета и мехурченца стават. После можеш с кеф да си ги пукаш като найлоновите опаковки на черната и бяла техника! Стига да не са се стекли преди това!

 

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте да отчайвате човека и със спрей може да се постигне доста добър резултат. Доста по трудоемко е отколкото с пистолет ама става. Аз в момента лакирам грифа който правя със спрей. Моя метод е следния.

 

Купих си нитро лак и грунд milesi

След като грифа беше готов - финно изшкурен само намазах малко със грудн с едно парче. И след като изсъхна изшкурих с 320.

Напълних лака във спрей - мислех, че със 1-2 спрея ще се справя ама отидоха 3.

Пръсках поне 10 пъти - чак на 2-рия спрей се запълниха порите на махагона инъче със клена няма проблем (направих грешка че не напълних и един спрей грунд в началото да пръсна повече с него).

След всяко пръскане като изсъхне лака шкурене.

Накрая шкурене с водна 600,800,1000,1500,2000,2500.

След това си взех последните 2 номера на полир паста 3м

Веднага след като взех да търкам със по-грубата паста и блясъкът веднага се появи.

После със по-финната.

Имам още работа по полирането, но за сега това се получава:

 

025497740-big.jpg

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

patzo, този гриф ни го показваш от време на време и ни капят лигите :D Няма ли да направиш една тема да разкажеш за него ? :)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато завърша китарата ще пусна една тема със снимки от процеса на създаване - С грифа вечесъм напълно готов - прагчетата са вече изравнени, заоблени и полирани. Имам още работа по тялото - и до е до голяма степен готово, но чакам хардуера от ebay, че да видя как ще се развият нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.